Skoczny krzyżowiec gracza Deadset

Skoczny krzyżowiec gracza Deadset

Praktycznie każdy barbarzyńca, który zdoła zaopatrzyć się w Onuce Lut oraz kilka elementów zestawu Potęga Ziemi, eksperymentuje z popularną konfiguracją Leapquake" postaci opartą na umiejętnościach „Skok” oraz „Trzęsienie Ziemi”, ponieważ wiele zyskuje ona dzięki połączonym cechom owych przedmiotów.

Gracz Deadset#2627 – twórca materiałów wideo oraz częsty gospodarz transmisji na żywo – doszedł do wniosku, że jego krzyżowiec również zasługuje na odrobinę radości z zabijania potworów, i kiedy w jego ręce wpadła Riposta Kama zrozumiał, że czas najwyższy wypróbować sprawdzony patent barbarzyńców w barwach Zakarum. Zobaczmy, co ma do zaoferowania jego Skoczny Krzyżowiec!


Konfiguracja postaci

Podobnie jak w przypadku wielu eksperymentalnych konfiguracji, ta została zainspirowana kilkoma ważnymi przedmiotami. Natknąwszy się na Ripostę Kama oraz Przebudzenie Akarata, Deadset przyjrzał się dokładnie jednej z najpopularniejszych wśród barbarzyńców konfiguracji postaci i postanowił ją odtworzyć z pomocą swego przybocznego – wiernego wyznawcy Akkhana.

„Kiedy tylko zobaczyłem konfigurację skaczącego barbarzyńcy z „Trzęsieniem Ziemi”, pozazdrościłem graczom mogącym z niej korzystać” – pisze Deadset. Choć przyznaje on, że jego konfiguracja postaci przeznaczona jest dla krzyżowców, którzy ukończyli już główny wątek fabularny, i że ma ona duże wymagania co do ekwipunku, to sprawia ona masę frajdy i zapewnia doświadczenia z rozgrywki całkowicie inne od tego, do czego przywykliśmy w wykonaniu rycerzy Zakarum na poziomie trudności Udręka VI.


Śmierć z wysoka! Konkretnie z wysokości Królestwa Niebios.

Choć ta konfiguracja uwzględnia niektóre często spotykane umiejętności krzyżowca oraz popularne przedmioty przeznaczone dla tej klasy, kombinacja tychże i najważniejsze aspekty całości pomysłu w sposób znaczący odbiegają od normy. Nie znajdziecie tu elementów, do których przyzwyczaiła was standardowa konfiguracja krzyżowca zorientowana na zastosowanie Opadającego Miecza, ale efekty użycia koncepcji Deadseta w praktyce pozostają dokładnie tak samo niszczycielskie.


Umiejętności:

Najważniejsze aspekty tej konfiguracji postaci oraz jej główne źródła obrażeń są oparte na efektach obszarowych i do najskuteczniejszego działania wymagają posiadania przez gracza pewnych przedmiotów. Miejcie na względzie fakt, że jest to konfiguracja, która bardzo duży nacisk kładzie na zebranie właściwego ekwipunku, który wydatnie wzmacnia działanie umiejętności opisanych poniżej.

Umiejętności aktywne:

  • Kara (Ryk)
    • Dobrze pasuje do ognia – żywiołu przewodniego całej konfiguracji.
    • Zwiększa szansę na blok, dzięki czemu w czasie oczekiwania na odnowienie poszczególnych umiejętności można maksymalnie wykorzystać potencjał Przebudzenia Akarata
  • Opadający Miecz (Paląca Ziemia)
    • Główny element tej konfiguracji odpowiadający za aktywne zadawanie obrażeń.
    • Riposta Kama oraz zwiększona redukcja czasu odnowienia umożliwiają obejście z natury długiego czasu odnowienia tej zdolności.
    • Runa „Paląca Ziemia” świetnie uzupełnia się z runą „Podpalacz” zdolności Wybraniec Akarata i zapewnia zadawanie sporych obrażeń z upływem czasu.
  • Kanon Odwagi (Przerażenie)
    • Zwiększona szybkość ataku zapewnia naturalne wzmocnienie zadawanych obrażeń.
    • Efekt ograniczenia kontroli zapewniany przez Przerażenie umożliwia lepsze zgrupowanie przeciwników i maksymalne wykorzystanie obrażeń zadawanych przez Konsekrację, a następnie Opadający Miecz
  • Konsekracja (Spękana Ziemia)
    • Drugorzędny element tej konfiguracji odpowiadający za zadawane obrażenia.
    • Premia do regeneracji życia przydaje się, gdy trafiacie w sam środek dużych grup potworów.
    • Choć same obrażenia zadawane dzięki tej umiejętności nie są szczególnie dotkliwe, dobrze uzupełnia się ona z Wybrańcem Akarata (z runą Podpalacz).
  • Wyzwanie (Uderz Mnie)
    • Regeneracja gniewu stanowi wartość dodaną, ale nie jest główną przyczyną, dla której warto wybrać tę umiejętność.
    • Zwiększenie szansy na blok i zmuszenie wrogów do atakowania waszej postaci pozwala na dobre wykorzystanie afiksu Przebudzenia Akarata, który z kolei umożliwia częstsze korzystanie z umiejętności.
  • Wybraniec Akarata (Podpalacz)
    • Ostatni kawałek układanki zniszczenia – odpowiada za zadawanie największej liczby obrażeń.
    • Zarówno Konsekracja, jak i Opadający Miecz powodują znaczną kumulację wartości obrażeń zadawanych z upływem czasu wielu celom, które zapewnia ta runa.
    • Obrażenia z upływem czasu zadawane dzięki tej umiejętności nie negują wartości wcześniejszych obrażeń i kumulują się, zapewniając tym samym sporą ilość ciągle zadawanych obrażeń.

Umiejętności pasywne:

  • Niebiańska Siła
  • Święta Sprawa
    • Zwiększenie premii do obrażeń.
    • Uwaga: konfiguracja ta nie wykorzystuje aspektu uzdrawiającego związanego z premią do obrażeń od mocy świętej, więc możecie spokojnie wymienić tę zdolność pasywną na Odnowę, która zapewni wam dodatkowe źródło leczenia.
  • Utrzymanie Pozycji
    • Doskonale uzupełnia się z Przebudzeniem Akarata, Karą (z runą „Ryk”) oraz Wyzwaniem (z runą „Uderz Mnie”).
    • Blok jest ważnym aspektem minimalizacji czasu, gdy umiejętności nie są dostępne.
  • Splendor
    • Idealne wyposażenie będzie miało siedem gniazd, dzięki czemu zyskamy znaczną ilość dodatkowej siły.

Umiejętności alternatywne:


Przedmioty:

Jak wiele konfiguracji postaci przeznaczonych na wysokie poziomy Udręki, również i ta wymaga sporej liczby wyselekcjonowanych przedmiotów. 


Deadset wykorzystuje tutaj konfigurację opartą na Pięści Niebios, ale możecie zobaczyć część ekwipunku, którego używa on również w przypadku Skocznego Krzyżowca.

Zalecane przedmioty:

Przedmioty uzupełniające:

  • Kamień Jordana
    • Standardowy przedmiot uzupełniający dla większości konfiguracji opartych na mocy jednego żywiołu.
  • Jedność
    • Ważna, by móc uporać się z Udręką VI.
    • Postać w tej konfiguracji odnosi dotkliwe obrażenia, ponieważ rzuca się w sam środek dużych grup potworów i zmusza je do ataku.
    • Jeśli wyposażycie swojego towarzysza w drugi egzemplarz Jedności oraz odpowiedni relikt, fokus lub symbol, wasze szanse na przeżycie znacząca wzrosną.
  • Opętanie Vaxo
    • Efekt afiksu legendarnego jest wywoływany przez Kanon Odwagi z runą „Przerażenie”, co stanowi doskonałe źródło dodatkowych obrażeń.
  • Silnorękie Karwasze
    • Uderzenie Opadającego Miecza powoduje podbicie wrogów, co w połączeniu z tymi karwaszami zapewnia doskonałe wzmocnienie ogólne do ONS.

Przedmioty opcjonalne:

Zalecane statystyki:

Zadawane przez waszą postać obrażenia wzrosną przede wszystkim dzięki inwestycji w szansę na trafienie krytyczne, obrażenia od trafień krytycznych oraz od ognia. Deadset zaleca, aby – jeśli jest to możliwe – utrzymywać szansę na trafienie krytyczne i obrażenia od trafień krytycznych w proporcji 1:10. Taki stosunek statystyk może się okazać niełatwym do osiągnięcia, ale w razie wątpliwości powinniście wybierać obrażenia od trafień krytycznych, ponieważ nieco trudniej jest zdobyć do nich premię.

Powinniście również – co nie ulega chyba wątpliwości – inwestować maksymalnie w redukcję czasu odnowienia. Konfiguracja Deadseta jest w znacznym stopniu zależna od tego właśnie atrybutu, więc nie przejmujcie się zbytnio tym, jak wpływa on na nominalne obrażenia waszej postaci. Karta statystyk nie będzie wszak odzwierciedlać częstotliwości, z jaką na waszych wrogów spadnie Opadający Miecz, ani większej dostępności Wybrańca Akarata (z runą Podpalacz).

Na koniec dodamy jeszcze, że możecie wycisnąć dodatkowe kilka punktów obrażeń od Opadającego Miecza, wybierając odpowiednią zbroję bądź naramienniki – będzie to stanowić wisienkę na bardzo wybuchowym już torcie.


Zalecany poziom trudności i tryb gry:

Deadset bez żadnych problemów korzysta z tej konfiguracji postaci na Udręce VI w trybie normalnym. Należy jednak pamiętać, że posiada on wszystkie zalecane przedmioty. Jeśli nie zdołaliście zebrać odpowiedniego ekwipunku, będziecie zmuszeni zacząć na nieco niższym poziomie trudności i sprawdzić, gdzie radzicie sobie najlepiej, w międzyczasie kompletując wyposażenie.


Deadset był na tyle uprzejmy, że nagrał dla nas materiał wideo ze swoim krzyżowcem w roli głównej!

Warto również dodać, że gracze korzystający z tej konfiguracji żyją na krawędzi. Będziecie się stale narażać na śmiertelne niebezpieczeństwo, rzucając się w sam środek licznych grup wrogów i licząc na to, że ich ataki zredukują wasze czasy odnowienia. Sprawia to, że Skoczny Krzyżowiec nie stanowi intuicyjnego wyboru dla graczy hardkorowych. Miejcie to na uwadze, jeśli zdecydujecie się na odważny krok i podejmiecie wyzwanie trybu hardkorowego krzyżowcem korzystającym z tej konfiguracji postaci.


Dlaczego podoba nam się ta konfiguracja:

Istnieje kilka powodów, dla których chcieliśmy w tym tygodniu zaprezentować wam tę właśnie konfigurację postaci. Zawiera ona kilka popularnych elementów, do których przywykliśmy na Udręce VI, jednakże stanowi jednocześnie ciekawe odstępstwo od normy i zapewnia krzyżowcom nowe, ciekawe wrażenia z rozgrywki. Bardzo podoba się nam pomysł adaptacji konfiguracji przeznaczonej dla jednej klasy postaci na potrzeby zgoła innego typu bohatera. To bardzo nowatorskie podejście do tematu, a co najważniejsze – sprawdza się!


Ten krzyżowiec wykazuje się dużo większym zapałem niż reszta wyznawców Zakarum, chwalebnie miażdżąc wrogów wiary pod podeszwami swych płytowych butów!

Wreszcie, jak wielu z was bez wątpienia wie, celem tego cyklu jest eksperymentowanie i wypróbowywanie nowych pomysłów. Często idzie to w parze z koniecznością obniżenia na pewien czas poziomu trudności gry ze względu na braki w ekwipunku bądź konieczność dopracowania konfiguracji postaci. Ogrom wysiłku, którego podjął się Deadset, umożliwia nam podziwianie wyniku końcowego – rezultatu jego nieszablonowego podejścia do problemu – a także uczenie się od niego i podążanie za jego przykładem. Mamy tu do czynienia z doskonałą ilustracją koncepcji prowadzenia gry po swojemu, a jednocześnie przecierania szlaków dla innych.


Podzielcie się swoją opinią!

Czy wasz krzyżowiec może zacząć skakać? Posiadacie odpowiedni ekwipunek, by tego dokonać? Czego wam brakuje, byście mogli zacząć eksperymentować z tą konfiguracją postaci? A może widzicie możliwość usprawnienia koncepcji Deadseta? Czekamy na wasze komentarze. Dołączcie do dyskusji i koniecznie dajcie nam znać, co myślicie o Skocznym Krzyżowcu!

Kończymy tym samym kolejną rundę cyklu „Teoretyczne uczty czwartkowe”. Czy chcecie pokazać światu swoją postać? Przesyłajcie nam wasze konfiguracje na adres: PlayYourWay@Blizzard.com i nie zapomnijcie zawrzeć w wiadomości wszystkich wymaganych informacji, o których możecie przeczytać w wytycznych. dotyczących naszych czwartkowych spotkań z nietuzinkowymi bohaterami. Do zobaczenia!