Diablo® III

Polska lokalizacja Diablo III

Wpisy: 919
Interesuje mnie kwestia pudełkowej wersji Diablo w języku polskim. Mam kilka pytań odnośnie tej kwestii:
1. Czy podobnie jak ze Starcraft 2, będzie dostępna w dniu premiery?
2. Kto zajmuje się lokalizacją?
3. Czy podobnie jak w SC2 założona zostanie ankieta dotycząca polskich tłumaczeń poszczególnych elementów?
4. Czy Witch doctor to Znachor czy Szaman, bo już w końcu nie wiem?
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 13
Blizzard na swoich stronach stosował nazwę Znachor, wię chyba to jest oficjalne tłumaczenie.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 8
Według mnie z Diablo III będzie tak samo jak z SC2 czyli polska wersja wyjdzie równolegle z premierą.
Odpowiedz Cytat
Na tym forum w temacie o WD jest tłumaczenie Szaman, dlatego pytam, bo jestem zmieszany...

http://eu.battle.net/d3/pl/forum/2823441/
Edytowany przez: Orgin, dnia 24.08.2011 10:20 CEST
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 32
1. jak strona jest po Polsku to gra też będzie w dniu wydania po Polsku, nie wiem.. dla mnie to np. oczywiste.
2. Pewnie ekipa blizzarda z Paryża (Poloczki :D).
3. Znając życie jak będzie potrzeba to coś zmienią o.O
4. Lepiej niech to będzie szaman... (moim zdaniem)
Edytowany przez: Xixev, dnia 24.08.2011 10:20 CEST
Odpowiedz Cytat
1. Niech wypowie się CM
2. No nie sądzę. SC2 lokalizowała jakaś polska firma - podwykonawca Blizzarda, w tej chwili już nie pamiętam. W każdym razie głosy podkładali m. in. polscy aktorzy.
3. Potrzeba to jest, ale dyskusji, żeby potem nie zmieniać.
Odpowiedz Cytat
Rzeczywiście. Wcześniej na stronie Blizzarda, tam gdzie były informacje o becie i domie aukcyjnym stosowali nazwę Znachor.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 7
Skoro na forum jest dzial Szaman, wiec zapewnie tak bedzie przetlumaczony Witch Doctor :) Co do dnia premiery oraz lokalizacji, pewnie bedzie taka sama sytuacja jak w przypadku Starcrafta 2, niczego innego nie oczekuje po Blizzardzie heh.

edit

Wszystkie screenshoty na ktorych jest WD rowniez sa podpisane Szaman, takze sprawa chyba jest jasna.
Edytowany przez: mic, dnia 24.08.2011 10:34 CEST
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 1 044
1. Osobiście nie widzę innej opcji. Nie przypominam sobie dotąd sytuacji, żeby jakaś gra Blizzarda która miała być wydana po polsku, była wydana w późniejszym terminie niż w dniu premiery (pomijając różnicę kilku dni między premierami amerykańskimi i europejskimi w przeszłości).
2. W sumie dla mnie w tej chwili ważniejsze niż kto jest to, czy tłumaczący będą znali kontekst gry, bo to co miało miejsce w przypadku SC2 nieraz wołało o pomstę do nieba.
4. W przeszłości, jeszcze podczas zeszłorocznego Blizzconu, obowiązywała nazwa szaman. Jeżeli teraz gdzieś pojawił się znachor, zakładam że to jest nowa obowiązująca nazwa, a szaman to pozostałość po wstępnym tłumaczeniu. Pozostaje tylko pytanie - gdzie masz tego znachora, bo ja jakoś nie mogę znaleźć :P
Edytowany przez: TherZ, dnia 24.08.2011 10:36 CEST
Odpowiedz Cytat
Ja tylko liczę na to że grę będzie można mieć wcześniej ( wersja cyfrowa od bliza ) a w dniu premiery tylko kupno klucza.
Tak jak to miało w przypadku StarCrafta II
Odpowiedz Cytat
Community
Wpisy: 1 015
Interesuje mnie kwestia pudełkowej wersji Diablo w języku polskim. Mam kilka pytań odnośnie tej kwestii:
1. Czy podobnie jak ze Starcraft 2, będzie dostępna w dniu premiery?
2. Kto zajmuje się lokalizacją?
3. Czy podobnie jak w SC2 założona zostanie ankieta dotycząca polskich tłumaczeń poszczególnych elementów?
4. Czy Witch doctor to Znachor czy Szaman, bo już w końcu nie wiem?

Cześć!

1. Gra jest lokalizowana i zostanie wydana w języku polskim.

Jeśli chodzi o pozostałe pytania, to nie jesteśmy jeszcze gotowi na to, aby podzielić się szczegółowymi informacjami. Mogę tylko zdradzić, że nad lokalizacją pracują doświadczeni profesjonaliści w dziedzinie tłumaczenia gier, w tym także osoby, które zajmowały się lokalizacją Diablo II i Warcraft III.

Warto też wspomnieć, że nie wszystkie tłumaczenia są jeszcze ostateczne i niektóre nazwy mogą się jeszcze zmienić. Jakiekolwiek opinie i sugestie jak zawsze są mile widziane :)
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 14
Ja liczę na edycję kolekcjonerską! Może być angielska.. Może nawet lepiej żebym kupił angielską ;)

Edit: Są plany wydania edycji kolekcjonerskiej w polskiej wersji?
Edytowany przez: Pretor, dnia 24.08.2011 10:48 CEST
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 52
Ja mam nadzieję że będzie też możliwość instalacji Diablo III w wersji kinowej. Co jak co ale przykładowo w cut-scence w Diablo II podczas pobytu na pustyni polska wersja ominęła jeden bardzo istotny element w tłumaczeniu co wielu fanów wprowadziło w błąd. Sądzę że większość wie o co mi chodzi :)
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 26
Uuu, pierwszy polski blue z info o D3 :). Bardzo cieszy, że polskie forum również będzie miało swojego nebieskiego informatora.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 11
Tylko niech nie będzie takich kwiatków jak przy lokalizacji StarCraft II :) Szczególnie jeżeli chodzi o odmianę płci :)

Fajnie że będą to ekipy tłumaczące Diablo II i Wara III, według mnie były to świetnie zlokalizowane gry, miały klimacik, aktorzy wczuwali się w swoją rolę. A podtrzymanie klimatu w Diablo III jest chyba najważniejsze w tym wszystkim. Fajnie jak by był lektor z cinematiców Diablo II, który odczytuje historie z książek na jakie napotka się w mrocznym sanktuarium.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 55
Znachor to sumie fajna nazwa w wersji polskiej :) zaloze sie ze i tak czesc bedzie mowila szaman a druga znachor :) czas pokaze ktora bedzie lepsza :)
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 119
"Mogę tylko zdradzić, że nad lokalizacją pracują doświadczeni profesjonaliści w dziedzinie tłumaczenia gier, w tym także osoby, które zajmowały się lokalizacją Diablo II i Warcraft III. "

Wiedz,że coś się dzieje! :)
Edytowany przez: Igielny, dnia 24.08.2011 10:48 CEST
Odpowiedz Cytat
90 Night Elf Priest
6930
Wpisy: 1
Ciesze się, że ujrzymy polską wersję gry. Moim skromnym zdaniem wersja polska była lepsza niż angielska :). Głosy dużo bardziej klimatyczne, a pewne niedociągnięcia... cóż zdarza się prawda?
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 55
Ej ludziej jakiej bedziecie uzywac wersji D3 pl czy en ?? bo mam dylemat i nie wiem do ktorej sie przywyczajac :)
Odpowiedz Cytat
Community
Wpisy: 1 015
24.08.2011 10:46Wpis zamieszczony przez: Sinned
Uuu, pierwszy polski blue z info o D3 :). Bardzo cieszy, że polskie forum również będzie miało swojego nebieskiego informatora.

Trochę nie na temat, ale warto wspomnieć o: http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/careers/posting.html?id=1100073

Stanowisko z głównym naciskiem na Diablo III właśnie :)
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]