Diablo® III

NERF DH Trial of Cinders - SZLAKU POPIOŁÓW

Oto oryginalny topic z US forum (dziwi mnie ze tylko US zostało o tym łaskawie powiadomione):

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/6470437675

Oto post jednego z niebieskich który stworzył ten temat, niżej moje skrótowe tłumaczenie/komentarz:

In patch 1.0.5, we will be fixing a bug with Trail of Cinders that is causing the rune to deal five times more damage than intended. As a result of this fix, the amount of damage done by Trail of Cinders will be reduced from its current value (1500% weapon damage over 3 seconds) to the value we originally designed for 1.0.4, which is 300% weapon damage over 3 seconds. While this bug was discovered very quickly after 1.0.4 released and is capable of being hotfixed, we didn't want to move forward with the fix without giving players proper notice. We also know that players are having fun using Trail of Cinders in their builds, so -- although this is an important issue we want to address -- we're opting to wait for the next client patch to make any adjustments.

We recognize that some builds which currently use Trail of Cinders will no longer be viable once this bug is fixed. Ultimately, we want to continue to provide players with more build options and ways to feel creative with their skill/gear selections, but not at the expense of going against our design goals or creating situations which can encourage players to limit themselves defensively.

Discipline-based skills were never intended to trump Hatred-based skills when it comes to dealing damage. Instead, Discipline should be something you build up and save to use defensively, or to provide utility in addition to dealing damage. Allowing Trail of Cinders to remain in its current form goes against this philosophy, and in addition creates risky scenarios for players (after all, if you’re incentivized to spend all your Discipline doing damage, it won’t be available when you need it to keep yourself alive with skills like Smoke Screen or Shadow Power).

We don't yet have a date for when 1.0.5 will be released, but we'll provide more information as the development process continues. We'll also update this thread with a reminder once we're close to releasing the patch.

Ogólnie chodzi o to, że bli$$ stwierdził, że skill jest OP i trzeba go wnerfić w ziemie. Zamiast 1500% dps będzie 300% dps. Jak dla mnie porażka. Mam 2 postaci - Barba i DH. Bardziej lubię grać DH ze względu na to, że lubie toony nastawione na DPS. Po 1.0.4 W KOŃCU zaczęło mi się dobrze grać DH - nadal gine na 2-3 hity od białych mobów, a czasem od pierdnięcia elit, ale przynajmniej używając "skilla" (czyli tak na prawdę tylko kite kite kite) jestem w stanie zabić praktycznie każdę elitę czy bossa (tylko diablo na inferno nie moge ubić w mf ubranku). Ale niestety, gdy tylko zobaczyłem powyższego posta blue cały mój fun wyparował. Wróciłem do mojego barba, który ma przedmioty z tej samej półki cenowej co DH, a wgniata w ziemię wszystko co napotka bez drgnięcia powieki. To jest troche śmieszne, że jedna postać przez to, że jest melee może wytrzymać ciągłe ataki 2-3 elit NA RAZ, zadając praktycznie tyle samo obrażeń (obydwie zabijają tak samo szybko, barb nawet szybciej bo nie musi robić kite'ów) co postać ranged, która po popełnieniu 1 malutkiego tyci tyci błędu leży martwa.

PS. Tak naprawdę to ten skill nie jest wcale OP - zadaje faktycznie kosmiczny dmg w porównaniu z innymi skillami, ale jego użycie wymaga wystawienia się na strzał, sam zginąłem już wiele razy tylko dlatego, że użyłem go zbyt ofensywnie.

PS2. Itemki na mojej DH są nastawione w tym momencie na farmienie 2 aktu, sprzęt porównywalny z barbem leży w skrzynce.
Odpowiedz Cytat
To już zapomniałeś jak zaraz po premierze miałeś 30 sekund nieśmiertelności i mogłeś orać całe inferno jakby to był normal? Albo jak teraz w 1.0.4 dostaliście kusze z 2 socketami? 300% obrażeń krytycznych to wcale nie jest OP, pewnie płacz że 1 śmiesznego skilla którego teraz dosłownie wszyscy DH używają znerfią żeby mogli wreszcie zacząć używać czegoś innego. DH i tak od początku jest pupilkiem blizzarda a tym jeszcze mało.
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 17:33Wpis zamieszczony przez: Ankarius
To już zapomniałeś jak zaraz po premierze miałeś 30 sekund nieśmiertelności i mogłeś orać całe inferno jakby to był normal? Albo jak teraz w 1.0.4 dostaliście kusze z 2 socketami? 300% obrażeń krytycznych to wcale nie jest OP, pewnie płacz że 1 śmiesznego skilla którego teraz dosłownie wszyscy DH używają znerfią żeby mogli wreszcie zacząć używać czegoś innego. DH i tak od początku jest pupilkiem blizzarda a tym jeszcze mało.

Niestety nie mogłem zapomnieć, ponieważ gram dopiero od 1.0.3, dzięki naszemu kochanemu CD-Projektowi i ich "niespodziewaniu się, że będzie aż tak wielkie zainteresowanie D3". Więc przykro mi, ale mam w dupie 30 sek nieśmiertelności, którego nigdy nie miałem okazji poużywać. A co do aktualnego nerfa, to ten skill w żadnym stopniu nie powoduje, że nagle DH są super OP i niszczą wszystko na swojej drodze z zamkniętymi oczami (coś jak hammer z d2 1.10). I proszę Cie - DH pupilkiem bizza? To chyba żart, nie chce mi się nawet odpowiadać na takie coś. DH to najsłabsza postać ze wszystkich 3 którymi grałem, dlaczego? - ma absolutnie 0 (ZERO) umięjętności defensywnych (no może oprócz 3s shadow playera). I prawda jest taka, że jeśli znerfią ToC, to znowu będzie 1 build DH - glass cannon.

POZATYM CO NAJWAŻNIEJSZE - póki nie pojawi się w tej grze PVP to czy naprawdę tak ważne jest żeby wszystkie buildy były super optymalnie zbalansowane? Barb WW rządzi, Wizz Critical Mass Frost Nova rządzi, czemu niby Suicide Vault ma nie rządzić? Dorośnijcie ludzie. Przestańcie wszystkiego wszystkim zazdrościć.

EDIT. Na forum US ktoś napisał w odpowiedzi na zarzut, że teraz wszystkie DH uzywają ToC, żeby pokazali mu Barba któru nie używa WOTB - ja też bym chętnie takiego zobaczył.
Edytowany przez: Macta#2673, dnia 02.09.2012 18:00 CEST
Odpowiedz Cytat
Balans PVP a PVE to zupełnie co innego
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 18:01Wpis zamieszczony przez: Aqwet
Balans PVP a PVE to zupełnie co innego

A niebo jest niebieskie. ^^
Może jakieś opinie zamiast oczywistych oczywistości:).
Odpowiedz Cytat
Chyba nie jest oczywiste skoro mówisz, że póki PVP nie ma to czy tak naprawdę warto optymalizować PVE
Odpowiedz Cytat
Naucz się angielskiego potem wprowadzaj ludzi w błąd.

Jasno jest napisane, że dmg jest zbugowane i MIAŁO być od początku 300%, ale dużo ludzi używa teog skilla więc na razie nie ruszają.
Odpowiedz Cytat
Naucz się angielskiego potem wprowadzaj ludzi w błąd.

Jasno jest napisane, że dmg jest zbugowane i MIAŁO być od początku 300%, ale dużo ludzi używa teog skilla więc na razie nie ruszają.

Taaaa, miało być 300%, dlatego napisali 1500% w patch notes i w samej grze...
Bug czy nie bug jak dla mnie powinno to zostać tak jak jest, a na pewno nie powinni pięciokrotnie(!) zmniejszać obrażeń. Już nawet 600% czy 800% byłoby do przyjęcia.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/6470437675?page=4#79
Odpowiedz Cytat
To moze trzeba bylo przeczytac wyjasnienia... Gra wyswietlila wartosc bezposrednio wyliczona na podstawie obrazen, nie aktualizowali recznie tooltipa na skillu. A ktos robiac patch notes zwyczajnie przepisal wartosc z gry... Dali ciala i juz.

Jasne, bug czy nie bug, powinni zostawic... Swietne podejscie. Ja w ogole nie wiem, po co oni patche wypuszczaja, bugi sa dobre ^^

Od poczatku skill mial zadawac 300% w ciagu 3s i do takiej formy go zmienia.

Barbowi za to w ostatnim patchu usuneli bug z Overpower, ktory dawal LoH za kazdy tick DoTow, przez co elity z bezczescicielem, stapianiem, zaraza, leczyly mnie zamiast zabierac HP... Ale jakos nie narzkekam, bo to byl ewidentny bug. Tez powinienem krzyczec, ze jakim prawem mi znerfili? Przeciez dzieki temu skillowi dalo sie 3-4 akt jechac? Badzmy powazni...

300% obrazen na skillu, ktory nawet nie jest skillem ofensywnym z zalozenia i rzucasz go w trakcie ucieczki nie zatrzymujac sie, a wrecz przyspieszajac? No faktycznie, powinni zostawic chociaz 800%... No moze 1200%, tak dla pewnosci, ze nikt nie bedzie pokrzywdzony...
Edytowany przez: Dran#1512, dnia 02.09.2012 18:45 CEST
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 17:57Wpis zamieszczony przez: Macta
DH to najsłabsza postać ze wszystkich 3 którymi grałem, dlaczego? - ma absolutnie 0 (ZERO) umięjętności defensywnych (no może oprócz 3s shadow playera). I prawda jest taka, że jeśli znerfią ToC, to znowu będzie 1 build DH - glass cannon.

Śmieszny jesteś. DH jest bardzo mocną postacią(jeśli potrafisz nią grać) i ma wystarczającą ilość umiejek defeksywnych. Zasłona, odskok, kolczatka, moc cieni, przygotowanie, deszcz zemsty i przewaga taktyczna(pasyw). Najbardziej mobilna ze wszystkich postaci i nie ma cd na skillach defensywnych. Nie wspominając o tym, że ładuje nienawiść strzelając byle gdzie:). Gram dh od premiery i jestem bardzo zadowolony z tej postaci.

Co do szlaku popiołów to faktycznie jest trochę za mocny(tak z 2x), ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Niech nerf będzie nierfem, a bug bugim.
Odpowiedz Cytat
Ale czy od razu musimy tu z siebie kpić i się nawzajem wyśmiewać? Wiem dobrze o co chodzi w wyjaśnieniach i w tym bugu. Zdaje sobie w pełni sprawę, że mogli się tak pomylić, chodziaż to troche śmieszne jak wyobrażę sobie testera który ma sprawdzić jak działa ToS i który nie zauważa, że sprawdzany skill zadaje nagle kosmiczne obrażenia. A może pomyślał, że tak jest w porządku, że tak ma być? ;)
Edytowany przez: Macta#2673, dnia 02.09.2012 19:01 CEST
Odpowiedz Cytat
Nie śmieję się z ciebie, ale w swoim poście napisałęś praktycznie same bzdury. I to było celem mojej kpiny, a nie twoja osoba. Najpierw przeczytaj dokładnie opis działania poszczególnych skill, potestuj i dopiero się wypowiadaj.
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 18:46Wpis zamieszczony przez: Lilith
DH jest bardzo mocną postacią(jeśli potrafisz nią grać) i ma wystarczającą ilość umiejek defeksywnych. Zasłona, odskok, kolczatka, moc cieni, przygotowanie, deszcz zemsty i przewaga taktyczna(pasyw). Najbardziej mobilna ze wszystkich postaci i nie ma cd na skillach defensywnych. Nie wspominając o tym, że ładuje nienawiść strzelając byle gdzie:). Gram dh od premiery i jestem bardzo zadowolony z tej postaci.

DH jest mocną postacią, to prawda. Wszystkie powinny być mocne.

Widać, że nie masz barba z ww. Tam jedyny skill opiera się na utrzymywaniu wszystkich buffów, i robieniu tornadka w kółeczka lub linie (barby mnie zjedzą za to). DH musisz cały czas stać jak najdalej potworków, 2 hity i leżysz.

Ale tak serio to po prostu 2 różne style gry i obydwa są fajne. Jedyna róznica jest taka, że Barbem spokojnie mogę się zagapić i jest duża szansa że przeżyje. No i walki z bossami... barb WW ich po prostu niszczy bez żadnego kite'owania - po prostu tornadko i jazda.
Edytowany przez: Macta#2673, dnia 02.09.2012 19:09 CEST
Odpowiedz Cytat
Wiem jak działa ww barb i grałem nim(chodź nie swoim) i nie powiem bardzo mocna postać. DH można się złożyć czasem na 1 hita jak nie odpali się mocy cienia, ale podoba mi się taki styl gry. Odmóżdżająca jazda po wszystkim ww musi być naprawdę katorgą dla gracza po kilkudziesięciu godzinach:)
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 19:22Wpis zamieszczony przez: Lilith
Wiem jak działa ww barb i grałem nim(chodź nie swoim) i nie powiem bardzo mocna postać. DH można się złożyć czasem na 1 hita jak nie odpali się mocy cienia, ale podoba mi się taki styl gry. Odmóżdżająca jazda po wszystkim ww musi być naprawdę katorgą dla gracza po kilkudziesięciu godzinach:)

Otóż to:)

Dlatego nie chce, żeby nerfili (przynajmniej nie tak bardzo) ToC, po prostu fajnie mi się z tym gra, a nie daje mi to jakiejś strasznej przewagi, bo i tak mogę zginąć od 1 ciosu. I tyle.
Odpowiedz Cytat
A DH przy odpowiednio duzym DPS to jest wyjatkowo skomplikowana postac... Sklada bossow 1-2 hitami z odleglosci wiekszej niz ekran... Tez tak mozna podsumowac trudnosc gry, prawda?

Gra WW barbem jest prosta, ale nie banalna. Po pierwsze, jest latwa przy zalozeniu zdobycia odpowiednio mocnych itemow. Po drugie, tez trzeba umiejetnie pare rzeczy robic, zeby nie stracic furii, zwlaszcza przy uciekajacych elitach, ktore jeszcze maja mur, stapianie itp. Czasem trzeba pokombinowac.
Jak sie ma slabe parametry, to granie wcale nie jest takie banalne, bo albo niski crit i AS spowoduja ze bedzie dosc szybko wytracal furie, albo za malo hp/resow i nie nadazy z leczeniem, zwlaszcza ze zbugowany Overpower juz nie dziala. A osoby ktore dopiero zaczynaja zwykle maja problemy z generowaniem furii, bo zle sie poruszaja np.
Tak samo jest z DH. Ciezko sie nim gra komus kto nie umie albo ma slaba postac. Powyzej pewnego poziomu gra moze sie stac rownie banalna. Nie wmowicie mi, ze kilkaset k DPS na postaci dystansowej, to jest ciezka gra :P

Wiec nie przesadzajmy, jak to biedny DH ma zle i jak bez zbugowanej sciezki bedzie do niczego.
Odpowiedz Cytat
02.09.2012 19:33Wpis zamieszczony przez: Dran
Wiec nie przesadzajmy, jak to biedny DH ma zle i jak bez zbugowanej sciezki bedzie do niczego

Post bardzo rzeczowy z twojej strony, ale jak doszedłem do ostatniego zdania to mi ręce opadły:)

To nie jest bug. Działanie skilla jest zgodne z jego opisem, zarówno w grze jak i we wcześniejszych zapowiedziach zmian w patchu 1.04. No ale jak przewidywałem niektórzy dają się złapać na haczyk propagandowy:)
Odpowiedz Cytat
Caly DH jest overpowered i kazdy to wie.
Wszystko tam jest do znerfienia, spowolnienia mobow do 80%, ucieczki, dps bez problemu 100k, zadna klasa nie ma tak dobrze jak DH wiec ten temat zwyczajnie ośmiesza autora.
Odpowiedz Cytat
Dran a co tobie mozna wmówic ?Ty masz swój świat i zawsze twierdzisz ,że schabowy jest najlepszy .Jesli chodzi o szlak popiołów to moga go znerfic ale nie do 300% bo wtedy kolejny skiil w odstawke idzie.Widac gołym okiem jak blizz sie mota z balansem umiejetności .Ankarius a ty gadasz o kuszy 2 soc ...a kiedy ją wydropie co?za 2-3 lata.Śmieszny jesteś jedna porządna legenda(mówie o broni)dla dh ktorej pewnie nigdy nie zobacze .Też proponuje znerfić szał berserkera i trzesienie ziemi aby niemozna było używać na raz .
Odpowiedz Cytat
Caly DH jest overpowered i kazdy to wie.
Wszystko tam jest do znerfienia, spowolnienia mobow do 80%, ucieczki, dps bez problemu 100k, zadna klasa nie ma tak dobrze jak DH wiec ten temat zwyczajnie ośmiesza autora.

Nieprawda, jedyne co jest przepakowane w DH to kołczany, zwykłe mają 15ias, legendy chyba z 20. Złożenie dh mającego 100k dps nie jest takie proste, chyba, że całkiem olejesz przeżywalność, ale tak możesz zrobić z każdą klasą. Te narzekania na zbyt wysoki dps dh wynika w dużej mierze z nieznajomości gry. Istnieje taka umiejętność pasywna jak strzelec wyborowy, więc przeglądając profile dh widzisz obrażenia z 100% szansy na krytyka (zależy kiedy opuszczono grę), potem z takich 100k robi się 40-50k.

Skorn też może mieć 300% obrażeń od krytyków, 500 do siły lub zręczności.
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]