Diablo® III

D3 - elementy satanistyczne (pentagramy etc)

Czy nie uważacie, że jest ich mniej niż w poprzednich częściach? Może to ze względu na ograniczenia wiekowe, któe ewentualnie mogłyby się z tym wiązać? Pamiętam, ze jak D1 było jeszcze na topie a ja chodziłem do podstawówki, to ksiądz na religii przestrzegał nas przed tą okultystyczną grą :P
Odpowiedz Cytat
A to D3 nie jest od 18 lat?
Odpowiedz Cytat
Wiadomo, że gry w dzisiejszych czasach są robione w inny sposób jak kiedyś (i nie dotyczy to tylko Diablo) Większość produkcji idzie w stronę komercyjną, czyli upraszczają tak grę, aby jak największe środowisko mogło grac w tą grę, mamy mało w dzisiejszych czasach niezależnych produkcji .
Odpowiedz Cytat
MVP - StarCraft II, Diablo III
Zobacz profil postaci
19.11.2012 16:58Wpis zamieszczony przez: Carthin
Większość produkcji idzie w stronę komercyjną, czyli upraszczają tak grę, aby jak największe środowisko mogło grac w tą grę

Troszkę pomyliłeś pojęcia. :) Każualizacja a poprawność obyczajowa to co innego. Jakby gra "grała się sama", a epatowałaby symboliką okultystyczną i treściami +18, to byłaby od lat 18. Troszkę by wtedy przypominała inną rozrywkę multimedialną dla dorosłych. ^^
Odpowiedz Cytat
19.11.2012 17:49Wpis zamieszczony przez: VerTax
Większość produkcji idzie w stronę komercyjną, czyli upraszczają tak grę, aby jak największe środowisko mogło grac w tą grę

Troszkę pomyliłeś pojęcia. :) Każualizacja a poprawność obyczajowa to co innego. Jakby gra "grała się sama", a epatowałaby symboliką okultystyczną i treściami +18, to byłaby od lat 18. Troszkę by wtedy przypominała inną rozrywkę multimedialną dla dorosłych. ^^

Zgadza się, ale niestety, diablo 3 to już nie ten sam klimat co 2, moim zdaniem ta grafika i muzyka w trzeciej odsłonie jest zbyt mdła, no ale kto co lubi:)
Odpowiedz Cytat
Pamiętam, że w D1 było mnóstwo znaków jak pentagramy, odwrócone krzyże itp. Ale kategoria wiekowa chyba jak w D3 a więc 16+ była. Niedawno grałem w jedynkę i na bank takich znaków jest teraz dużo mniej, ciekawi mnie skąd to wynika.
Odpowiedz Cytat
Przecież macie pentagram na "punkcie nawigacyjnym".

Czego jeszcze chcecie ! :DD
Odpowiedz Cytat
19.11.2012 17:59Wpis zamieszczony przez: Jachu86
Niedawno grałem w jedynkę i na bank takich znaków jest teraz dużo mniej, ciekawi mnie skąd to wynika.

Może wynika to ze zmieniającej się mentalności ludzkiej i bardziej wyczulonego społeczeństwa na wszelkie negatywne symbole w dzisiejszych czasach?

Gdybym miał zgadywać, to powiedziałbym, że Diablo 1 wydano w czasach, kiedy na gry jeszcze nie nakładało się zbyt wielu restrykcji, nie zakazywano ich sprzedaży ze względu na takie symbole, a ludzi bardziej obchodziła rewolucja w rozwoju gier niż sam fakt nasączenia różnych produkcji takimi akcentami.

A co do ratingu D1 - odkopałem pudełko - pierwsza część ma rating ESRB "M" (Mature 17+), czyli dla graczy troszkę starszych niż D3 :P
Odpowiedz Cytat
Zobacz profil postaci
20.11.2012 01:54Wpis zamieszczony przez: Headache
Gdybym miał zgadywać, to powiedziałbym, że Diablo 1 wydano w czasach, kiedy na gry jeszcze nie nakładało się zbyt wielu restrykcji, nie zakazywano ich sprzedaży ze względu na takie symbole, a ludzi bardziej obchodziła rewolucja w rozwoju gier niż sam fakt nasączenia różnych produkcji takimi akcentami.

Bo dokładnie tak jest! Kiedyś gier nikt nie traktował poważnie (rozrywka dla dzieciaków, pentagramy, szatany i takie tam :D). Teraz, kiedy o grach piszą media stricte publicystyczne (dziś widziałem artykuł o wynikach sprzedażowych CoD: BO2 na TVN24.pl), gry stały się (słusznie) w pełni poważną formą rozrywki. Co niestety przekłada się na (niesłuszne) ugrzecznianie jej, by Natanki i takie tam jej nie zakazały...
Odpowiedz Cytat
Bashiok już parę miesięcy temu wypowiadał się w tej kwestii (bodajże jeszcze za czasów bety). Generalnie chodzi o to co napisali moi przedmówcy, w największym skrócie gra ma być jak najbardziej "poprawna politycznie", aby mogła trafić do największej liczby odbiorców, aby w żadnym kraju/grupie etnicznej nie zakazano jej sprzedaży.

Oczywiście Bashiok opisał to w samych superlatywach, czyli tak jak to blizz ma w zwyczaju, nawet gdy zmiana jest ewidentnie na minus.
Odpowiedz Cytat
VerTax

20.11.2012 02:13Wpis zamieszczony przez: VerTax
by Natanki i takie tam jej nie zakazały...

już za samo to stwierdzenie można Cie zaskarżyć.

A tak na poważnie, cenzura i poprawność polityczno-religijna źle wpływają na ostateczny wizerunek gry. Między innymi dlatego Diablo 3 dla wielu jest dziecinne. Z jednej strony przerażający władcy piekieł a z drugiej śmieszne kolorowe ludziki które śmieszą a nie straszą.
Nie ma w tym za grosz grozy. Diablo 1 forever!

Kto poznawał gry w czasach Doom, Quake, Carmageddon, Diablo, Blood i Postal wie o czym piszę... w tamtych czasach to były gry jak żadne inne. Do dziś na próżno szukać ich dzisiejszych odpowiedników. Klasyka.
Edytowany przez: xysio#2232, dnia 20.11.2012 10:03 CET
Odpowiedz Cytat
Zobacz profil postaci
20.11.2012 09:57Wpis zamieszczony przez: xysio
już za samo to stwierdzenie można Cie zaskarżyć.

Ja się tam nie boję. :P
Odpowiedz Cytat
19.11.2012 16:43Wpis zamieszczony przez: Jachu86
Może to ze względu na ograniczenia wiekowe, któe ewentualnie mogłyby się z tym wiązać?

To sie nazywa poprawnosc polityczna i dbanie o kase. Nikt nie chce ryzykowac obrazenie kogos bo czlowiek obrazony gry moze nie kupic (albo co gorsza proces wytoczyc). Ma to zreszta miejsce wszedzie, nie tylko w grach. W gniocie z 2001 roku pt. Peral Harbor ktory mialem nieszczescie obejrzec skuszony trailerami parsknalem ze smiechu kiedy "dobrzy" japonczycy machali z samolotow do dzieci grajacych w pilke sugerujac im opuszczenie niebezpiecznego obszaru. ;P No ale kiedy wezmie sie pod uwage, ze 40% zysku hollywoodzkiego filmu jest generowane przez rynek japonski to takie absurdy przestaja dziwic. Podobnie jest w d3: mag ma skosne oczy bo skosnoocy gracze to wieeelki rynek a Tyrael (albo jak zwyklo sie go nazywac na forum US - Tyrone) jest czarny bo brak murzyna moglby przez agresywne organizacje czarnych byc poczytany za dyskryminacje. Z tego powodu nie ma rowniez pentagramow.

TL; DR - kasa
Odpowiedz Cytat
A tak na poważnie, cenzura i poprawność polityczno-religijna źle wpływają na ostateczny wizerunek gry. Między innymi dlatego Diablo 3 dla wielu jest dziecinne. Z jednej strony przerażający władcy piekieł a z drugiej śmieszne kolorowe ludziki które śmieszą a nie straszą.
Nie ma w tym za grosz grozy. Diablo 1 forever!

Diablo nigdy nie było typowym horrorem, żeby straszyć. Uważam, że 3 jest bardzo fajną grą, gram już z 30h i jak dotąd wciąż zero nudy, myślę że szybko nie skończę. Sporo ludzi, moim zdaniem, narzeka na grafikę itp bo ich kompy tego nie mogą udźwignąć i wtedy wykrzykują że D1 the best ;p
Odpowiedz Cytat
20.11.2012 12:06Wpis zamieszczony przez: Jachu86
gram już z 30h

Ja gram już pół roku nie odpuszczając nawet jednego dnia. Nie pisałem, że jest nudne. Czytaj ze zrozumieniem. Druga sprawa, to nie musi być horror żeby budował atmosferę grozy jak w Diablo 1.
Przypominam, że Diablo to Pan grozy... a nie krów czy kucyków.
Edytowany przez: xysio#2232, dnia 20.11.2012 12:20 CET
Odpowiedz Cytat
właśnie skończyłem rozgrywkę na normalu pierwszy raz. I ani trochę mi się nie kojarzy z krowami czy kucykami ;p
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]