Diablo® III

Target

Jako iż lubię grę w party, wpadłem na pewien pomysł.

Co sądzicie o wporwadzeniu czegoś takiego jak namierzanie danego celu podczas rozgrywki. Wyglądałoby to tak iż każdy za pomocą kombinacji klawisz np. ctrl+t mógłby ustawić target na dowolnego mobka/elite.

Po takim ustawieniu "targetu" każdy z drużyny po naciśnięciu literki "t" kierowałby się do bicia tego samego moba / tej samej elitki (według ustalonego targetu).

Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji kiedy team rozbiega się w różne strony i każdy bije coś innego, myślę że mogłoby to usprawnić/polepszyć grę w teamie, którą osobiścię bardzo lubię.

Proszę o konstruktywną krytykę.
Odpowiedz Cytat
Nietrafiony pomysł, to gracz decyduje co bije i chyba jak jest w miarę rozgarnięty to będzie wiedział co bić, żeby się szybciej pozbyć jakiegoś celu. Poza tym, już widzę to jak jakiś tłumok pobiegnie gdzieś za elitą i Ci ją oznaczy, a Ty wciśniesz T i nagle zmieni Ci się cel lub sam sobie oznaczysz, żeby to on przybiegł do Ciebie. To kwestia zagrania i ogarnięcia druzyny i nie sądzę, że jest tu potrzebne jakieś sztuczne ułatwianie oczywistych rzeczy :)
Odpowiedz Cytat
MVP - StarCraft II, Diablo III
Wpisy: 5 351
Zobacz profil postaci
W ogóle ujawnijmy całą mapę i przed wejściem do tej lokacji zaznaczajmy w jakiej kolejności nasz bohater ma ją przechodzić! :D A ja w tym czasie zrobię sobie kawkę, zjem śniadanie. :P
Odpowiedz Cytat
@kiwi

Fakt, przy zgranym zespole, każdy wie kogo ma bić, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy w całym gąszczu mobów ustawienie takiego targetu mogłoby pomóc.

Do ironi VerTaxa nie chce mi sie odnosić.
Odpowiedz Cytat
Ale myślę, że na zgranym teamie trzeba zakończyć bo nawet jak oznaczysz target to nieogarnięci i tak będą robić swoje. Ostatnio gram sporo na publicznym dla podejrzenia różnych stylów gry (niestety z marnym skutkiem, 70% to barby, z czego 90% z nich to WW :/) i tam znajdują się ludzie, którzy mimo, że świadomie weszli do gry multiplayerowej to i tak solują grę idąc swoją droga, bardzo często w przeciwnym kierunku niż reszta teamu. Dodatkowo na publicznym nie ma jeszcze siły potworków i elity i tak padają zanim zdążyłbyś je ustawić. Oczywiście, jest wtedy większy sens targetowania grając ze znajomymi na wyższych mp gdzie zabijanie trwa więcej czasu, no ale jak już z nimi grasz to raczej wiesz jak się z nimi gra i albo jesteście zgrani albo nie i target niewiele pomoże :) czasem jak kogoś nie ma w poblizu z jakiegoś powodu to rzucam mu tylko sztandar i już wie, że coś się dzieje w danym miejscu lub jest np skrzynka :)
Odpowiedz Cytat
Co do tematu:

Jedyne przeciwwskazanie to PvP, gdzie nie może być tego typu rozwiązań, bo tam mam nadzieje że duże znaczenie będzie miało micro, a nie jakieś tam automatyczne śledzenie celów.

Natomiast w grze PvM, jak najbardziej jestem za, szczególnie że nieraz rzeczywiście zdarzają się sytuacje gdzie w kotłowaninie potworów ciężko namierzyć cel.
Nawet jak już go namierzymy, to łatwo go stracić bo kursor mikroskopijny i kocioł na monitorze.
Edytowany przez: POWER#1114, dnia 29.11.2012 13:20 CET
Odpowiedz Cytat
boty by sie ucieszyly z twojego pomyslu hehe
Odpowiedz Cytat
W dupach się wam poprzewracało. Chcecie targetowania to sio do WOWa.
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 13:33Wpis zamieszczony przez: yeti
boty by sie ucieszyly z twojego pomyslu hehe

Jak wiesz, boty są i mają się dobrze, a targetowania nie ma.
Nic by to nie zmieniło w tym temacie.

Boty potrafią bez tego sobie targetować :)
Edytowany przez: POWER#1114, dnia 29.11.2012 13:40 CET
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 12:47Wpis zamieszczony przez: DamianB
Co sądzicie o wporwadzeniu czegoś takiego jak namierzanie danego celu podczas rozgrywki. Wyglądałoby to tak iż każdy za pomocą kombinacji klawisz np. ctrl+t mógłby ustawić target na dowolnego mobka/elite.

Dobra wproadzimy to w następnym paczu nie ma sprawy.

Pozdrawiam
Blizzard Entertainment.
Odpowiedz Cytat
prosze o dodanie jeszcze aimbota zeby zawsze krytyki po trafieniu w glowe wchodzily i wallhacka zeby sie jeszcze lepiej gralo
Odpowiedz Cytat
Ja poproszę o drop Euro zamiast golda(oczywiście w takich samych ilościach). :)
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 15:03Wpis zamieszczony przez: Lilith

Jak skończysz szkołe, zaczniesz zarabiać to dostaniesz EURO, narazie ucz sie pilnie.

Chciałem spytać was o opinie, co o tym sądzicie, ale jak zwykle zamiast napisać coś mądrego lepiej troche potrolować.

Btw. System taki sprawdza się w kilku grach, dlatego zastanawiałem sie czy nie sprawdziłby sie i tu.
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 15:18Wpis zamieszczony przez: DamianB

Jak skończysz szkołe, zaczniesz zarabiać to dostaniesz EURO, narazie ucz sie pilnie.

Owszem, ale nie w Polsce, chcesz zarabiać, to za granicę, w Polsce będziesz wegetował, no chyba, ze masz ambicję zostać szlifierzem, murarzem, traktorzystą czy naprawiać chodniki.

Co do tematu. Diablo 3 to nie Metin.

Poza tym, ja to sobie wyobrażasz ? Wizard, Monk, Szaman mają ataki jakie sięgają kilka mobów jednocześnie, ja swoim Monkiem wpadam w grupę mobów i wycinam wszystkie niczym kosiarka, gdzie tu czas na jakieś targetowanie. Zanim ktoś stworka zaznaczy, to już go na mapie nie będzie.
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 15:18Wpis zamieszczony przez: DamianB
dlatego zastanawiałem sie czy nie sprawdziłby sie i tu.

Nie sprawdziłoby się gdyż to jest H&S a nie gra taktyczna i często zanim pomyślisz aby bić tego samego potworka to już 4 razy padnie. Tego typu targetowanie miało by sens przy goblinach na wyższych MP, ale tylko przy tym.
Więc, tak czy siak, to nie przejdzie :P Osobiście nie chciałbym takiej funkcji.

29.11.2012 13:34Wpis zamieszczony przez: Lilith
W dupach się wam poprzewracało. Chcecie targetowania to sio do WOWa.

+1 uśmiałem się, thx :P
Odpowiedz Cytat
@Autor

Ja już nie mam nic do dodania. Moim przedmówcy wyłożyli wszystko i mam nadzieję, że nawet ty zrozumiesz przedstawione argumenty dzięki szkołom, które jak mniemam ukończyłeś:)
Odpowiedz Cytat
29.11.2012 15:03Wpis zamieszczony przez: Lilith
++++++++++
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]