Diablo® III

problem z instalacja

Kody bledow nic mi nie mowia, ale mam kilka propozycji jak to rozwiazac (moga wydawac sie absurdalne, ale nigdy nic nie wiadomo)

Przede wszystkim zainstaluj DirectX 9.0c jezeli tego nie zrobiles po instalacji W7 (tak wiem, ze W7 ma DirectX 11 :))

Wspomniales, ze poprzednio uzywales 32 bit OS. Sprawdz zatem czy ustawienia Low MMIO Align (Advanced>North Bridge Configuration) w biosie masz na 1024M. Jezeli jest 64M, zmien na 1024M.

Zobacz czy masz .Net Framework 4.0, Visual C++ 2008/2010

Na koniec czynnosc, ktora raczej nie ma z tym powiazania, ale moze usprawnic gre w D3

Jezeli posiadasz dyski SATA (a zapewne tak jest:)) to sprawdz w biosie (Advanced> Storage Configuration) jaki Mode dla nich masz ustawiony. Jezeli IDE to zmien na AHCI. Poradnik jak to zrobic po instalacji W7, ponizej (niestety po angielsku, ale mysle, ze dasz rade:))

1. Startup "Regedit
2. Open HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlset / Services
3. Open msahci
4. In the right field left click on "start" and go to Modify
5. In the value Data field enter "0" (default is 3) and click "ok"
6. exit "Regedit"
7. Reboot Rig and enter BIOS (hold "Delete" key while Booting

In your BIOS select "Integrated Peripherals" and OnChip PATA/SATA Devices. Now change SATA Mode to AHCI from IDE.

You now boot into windows 7, the OS will recognize AHCI and install the devices. Now the system needs one more reboot and voilla .. enjoy the improved SSD performance.

Pozdrawiam.

Ps: Nie wiem jaki masz Bios na plycie, wiec sciezki jakie podalem moga sie roznic.
Odpowiedz Cytat
w trybie awaryjnym z obsluga siecie nie da sie zainstalowac , wywala kod bledu:BLZPTS00001
direct 9 zainstalowany i dalej to samo, Net Framework 4.0mam ale nie mam 3,5 i 3,0 biblioteki visual c++ mam 2005 , 2008 , 2010

mam uefi bios nie widze w zaawansowanych ustawieniach ''north bridge''

tak dysk sata 3 pracuje w trybie ide gdyz na ahci przed ladowaniem windowsa wywala niebieski ekran i komp sie resetuje

zmienilem te ustawienia w regedit z 3 na 0 i w biosie zmienilem ten dys z ide na ahci i system sie odpalil nie wywaliło bledu :)
ale dajej przy instalacji wywala blad
bios E7759IMS V1.8
Edytowany przez: yablyk#2818, dnia 10.03.2013 11:41 CET
Odpowiedz Cytat
@yablyk

Jezeli mozesz to podaj dokladna specyfikacje swojego komputera.

Edit:

Kilka rozwiazan, na ktore natknalem sie w necie (niestety znow angielski :P)

1. "Hi guys, after an exhaustive day yesterday i finally got it working.

Basically the problem has to do with Microsoft visual c++ redistributable.
I dont know exactly what fixed it, but here is what i did.

In control panel, programs, uninstall programs, i removed all traces of the C++ redistributable (in my case, it

looked like I had 3 different versions, i must not have uninstalled before i updated in the past) I removed

everything, and then redownloaded 2008 C++ redistributable.
Then I did a microsoft update to get all the NET 4 framework updates, after I restarted, it finally worked.

if this doesnt work, try letting microsoft update get the C+++ distributable for you. I know they have a 2010

version out but not sure how compatible it is..."

2. "right click on my computer
go to properties
click on advanced system settings
under performance, click settings
click the Data Execution Prevention tab, and then click Turn on DEP for all programs and services except those I select.
click Add, browse to the executable file for the program and add it." <<< (w tym miejscu dodaj progam Blizzard Launcher.exe z katalogu Blizzard Launcher.1974, jezeli to nie pomoze to sproboj dodac pozostale 2. Ten z katalogu glownego i ten z Blizzard Launcher.888. Jednak w kodzie bledu wywala, ze to ten z katalogu ...1974 jest problemem wiec powinno zadzialac)

3. "If you run in compatibility mode, select Windows 98/ME compatibility, and it starts just fine. Any other settings

dont work for me but that one does. I'm able to launch the game just fine on my HP Workstation now.

Right-click the shortcut, properties, compatibility, select "Run this program in compatibility mode for... Windows

98/Windows ME". I also checked the "Run this program as an administrator" but not sure if that has any impact."

W razie problemow, daj znac.
Edytowany przez: Latro#2109, dnia 10.03.2013 13:38 CET
Odpowiedz Cytat
MSI Z77MA-G45
Intel Core i5-3470 3,2ghz
Gigabyte gtx650 1024mb 128bit
Patriot Viper 3 DDr3 2x4Gb 2133mhz
Tacens Radix V 550W
SanDisk SSD SATAIII 2,5' 64GB (SDSSDP-064-G25) opcjonalnie próbowalem na hitahi hdd i to samo

najnowsze sterowniki
Odpowiedz Cytat
- Heroes of the Storm
Wpisy: 5 110
Zobacz profil postaci
10.03.2013 11:16Wpis zamieszczony przez: yablyk
w trybie awaryjnym z obsluga siecie nie da sie zainstalowac , wywala kod bledu:BLZPTS00001

Co do tego błędu to znalazłem takie rozwiązanie:
I was having the same problem with WoW if you havent fixed it yet try fully updating windows and then right clicking the D3 icon and selecting "troubleshoot compatibility". it will say "detecting issues" while it scans then click "try recommended settings". after that click "start the program" and hopefully that will fix your issue like it fixed mine!

Z tego tematu > http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5149179016

Ogólnie szukając rozwiązania ów wyżej wymienionego błędu to jedyne rozwiązania jakie czytałem byłby typu: "Aktualizacja wszystkiego na komputerze", "Firewall/antywirus może blokować" itp itd, jednak my to już przerobiliśmy z marnym skutkiem.
Odpowiedz Cytat
odinstalowalem wszystkie c++ i zainstalowalem i nic nie pomoglo
zrobilem to click Add, browse to the executable file for the program and add it." <<< (w tym miejscu dodaj progam Blizzard Launcher.exe z katalogu Blizzard Launcher.1974, jezeli to nie pomoze to sproboj dodac pozostale 2. Ten z katalogu glownego (tego z głównego nie dało sie dodać tylko te w katalogach1974 i 888)i dalej nic

wywala na przemian blad:
Nazwa zdarzenia problemu: BEX Nazwa aplikacji: Blizzard Launcher.exe Wersja aplikacji: 0.5.2.1974 Sygnatura czasowa aplikacji: 510c6ded Nazwa modułu z błędem: StackHash_e98d Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 00000000 Przesunięcie wyjątku: 30333933 Kod wyjątku: c0000005 Dane wyjątku: 00000008 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: e98d Dodatkowe informacje 2: e98dfca8bcf81bc1740adb135579ad53 Dodatkowe informacje 3: 6eab Dodatkowe informacje 4: 6eabdd9e0dc94904be3b39a1c0583635

albo:
Blizzard Launcher.exe: (build 1974)
Exe: C:\ProgramData\Battle.net\Client\Blizzard Launcher.1974\Blizzard Launcher.exe
Edytowany przez: yablyk#2818, dnia 10.03.2013 14:48 CET
Odpowiedz Cytat
Gdzieś czytałem, że D3, podobnie jak WoW, mozna skopiować od kogoś i odpalić bez instalowania. Ja to testowałem na WoW'ie jak kupiłem nowy dysk i było ok. Może jak masz kumpli co grają też w D3, warto tej opcji spróbować... zanim Blizz coś odpisze. Poza tym to okazja odwiedzić kolegów i wypić browara.
Odpowiedz Cytat
zainstalowana wersje mam na starym dysku hdd nawet jak go podpinam pod kompa i uruchamiam juz zainstalowanego d3 to i tak wywalka blad. wiec nie moge zainstalowac ani uruchomic juz zainstalowanej czy skopiowanej wersji. wydaje mi sie ze launcher z d3 gryzie sie z czyms tylko nie wiem z czym.

wlasnie zainstalowalem dead space 3 i dziala , teraz instaluje crysis 3 i tez sie instaluje. wiec tylko z tym diablo cos nie tak
Edytowany przez: yablyk#2818, dnia 10.03.2013 17:26 CET
Odpowiedz Cytat
To raczej nie pomoże ale spróbuj przeprowadzić test pamięci
http://forum.komputerswiat.pl/topic/34636-diagnostyka-pamieci-ram-w-komputerze/
Odpowiedz Cytat
Sproboj jeszcze nastepujacych czynnosci:

- przeinstaluj .Net Framweork 4.0 (o ile juz tego nie robiles)
- uruchom Blizzard Launcher (z katalogu 1974) jako admin w trybie zgodnosci z Windows 98/ME/XP/7
- kliknij na Blizzard Launcher (z katalogu 1974) prawym i wybierz Rozwiaz problemy ze zgodnoscia (to o czym napisal FTNewbie)
- jezeli podkrecales CPU/GPU to przywroc ustawienia domyslne
- wylacz w biosie opcje Intel Turbo Boost Technology, Intel SpeedStep Technology (o ile sa wlaczone) oraz ustaw Low MMIO Align na 1024M (poszukaj w google gdzie to znalezc, w biosie Twojej plyty glownej)
Odpowiedz Cytat
Cześć.

Czytając problem myślałem wstępnie, że masz jakieś uszkodzenie mechaniczne, ale raczej to nie tego wina.

Idąc dalej, nie wiem też czy dobrze zrozumiałem, ale chyba wymieniałeś podzespoły w komputerze, dlatego główne pytanie jakie mi się nasuwa - czy po wymianie podzespołów robiłeś nową instalację Windowsa, czy wszystko dzieje się na instalacji, kiedy w komputerze pracowały jeszcze stare podzespoły? Odpowiedź na to pytanie może być kluczowa.

Jeśli jednak odbyła się nowa instalacja po zamontowaniu nowych podzespołów, przeczyść komputer i ureguluj jego wpisy systemowe/rejestru jakimś programem, na przykład: CCleaner.

Ostatnią rzeczą jaka mi się nasuwa na myśl, to wykluczenie wszystkich nie-systemowych usług z ShellExView, ale tym pobawimy się na samym końcu.

Powodzenia, czekamy na odpowiedź,
StrozeR
Odpowiedz Cytat
Witam, też przy pierwszej instalacji na 7-64 nie szło zainstalować gry. Zrobiłem update biosu,
Format dysku i kolejna instalacja windowsa, instalacja sterowników ze stron producenta, wszystkie poprawki do windowsa - trochę to zajęło, instalacja gry. W zaporze systemu d3 ustaw jako wyjątek czyli dostęp do sieci i zasobów - i u mnie poszło, działa do dziś - 4mies.
Odpowiedz Cytat
test pamieci zrobiony i zadnych bledow. zaraz sprawdzam nastepne sposoby
Odpowiedz Cytat
Latro

net 4 przeinstalowany
uruchom Blizzard Launcher (z katalogu 1974) jako admin w trybie zgodnosci z Windows 98/ME/XP/7
-wyskakuje ''please run the game launher from your game directory''
kliknij na Blizzard Launcher (z katalogu 1974) prawym i wybierz Rozwiaz problemy ze zgodnoscia (to o czym napisal FTNewbie)
-przy testowani u i uruchamianiu we wszystkich trybach ''please run the game launher from your game directory''
wylacz w biosie opcje Intel Turbo Boost Technology, Intel SpeedStep Technology (o ile sa wlaczone)
-zrobione
ustaw Low MMIO Align na 1024M (poszukaj w google gdzie to znalezc, w biosie Twojej plyty glownej)
-nie stety nigdzie nie ma tego opisanego gdzie to jest na mojej plycie tylko pod plyty asusa, przeczesalem calego biosa i nie mam czegos takiego

StrozeR

nowe czesci nowy system nowe diablo , format byl juz robiony chyba z 15 razy.

Krecik

update biosu z 1.05 na 1.08 format i nowy windows, sterowniki nowe z netu wszystkie aktualizacje , zapora wyłączona.

nawet zassalem piracka kopie d3 z netu i przy instalacji to samo.

od soboty zero odzewu od blizzarda a wyslalem juz chyba z 5 raportow tego samego bledu :/

a dodam jeszcze ze dead space 3 i crysis 3 dzialaja normalnie
Edytowany przez: yablyk#2818, dnia 11.03.2013 19:26 CET
Odpowiedz Cytat
No to dziwne, jeśli masz możliwość , spróbuj zamienić kości ram na inne, mniejsze, wolniejsze byle innej marki. Może to adresowanie pamięci... Miałem problem z windowsem, doprawdy 32bit, kości były nowe, niepamiętam już dokładnie czy patrioty czy corsairy, Windows restartował się samoczynnie co 3-4 minuty ciagle, po wymianie na inne kości wszystko działa do dziś dzień.
Trochę z innej beczki, sprawdź jak możesz.
Odpowiedz Cytat
Znalazlem jeszcze kilka rozwiazan w tym temacie http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5793910237 (na samym dole, wpisy uzytkownika Laine nr 16 i 20).

Wspominales o tym, ze dysponujesz katalogiem z zainstalowana juz gra. Sproboj wiec odpalic launcher i z pomocy wybierz "Narzedzie naprawcze". Poza tym watpie w to bys uzywal starego systemu plikow, ale jezeli jakims cudem Twoj dysk pracuje na FAT32 to sformatuj go pod NTFS. Ostatecznie jak juz wszystko zawiedzie to moge podeslac Ci swoja kopie W7 x64.
Odpowiedz Cytat
Krecik
hmmm nie mam innych pamieci, ale winda m isie nie sypie, nie resetujewiec to chyba nie wina tego.

Latro
wszystko probowalem z tego tematu i nic
z tamtego dysku gdzie byl instalowany diablo 3 pod windows 32 bit jak podepne pod kompa to tez blad.
system plikow NTSC

w jaki sposob przeslesz mi 15gb?
Odpowiedz Cytat
12.03.2013 17:57Wpis zamieszczony przez: yablyk
w jaki sposob przeslesz mi 15gb?

Obraz iso zajmuje niecale 3 GB. Chyba nie myslales, ze chce Ci przeslac kopie zainstalowanego juz Windowsa ? :)

12.03.2013 17:57Wpis zamieszczony przez: yablyk
system plikow NTSC

Ntsc ?...
Odpowiedz Cytat
wkradla sie literowka zamiast ntsc mialo byc ntfc

ale ja windowsy 64 bitowe instalowalem od home, profesional po ultimate i na wszystkich to samo

na dzien dzisiejszy d3 laduje w koszu , moze za rok albo 2 zadziala albo jak najdzie mnie ochota wymiany na win8
Odpowiedz Cytat
Nie poddawaj się, rozwiazanie może przydać się dla wielu...
Sprawdź, czy nie masz żadnych konfliktów urządzeń, popros znajomego o podpięcie twojego
Dysku ( nowego i starego) do jego komputera, podepnij jego dysk do swojego....
Wykluczysz wiele prawdopodobnych usterek. Jeśli twój dysk i gra pójdzie na jego kompie, to masz jakiś konflikt urządzenia (prawdopodobnie).... Sprawdź i daj znać.....
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]