Podstawy rozgrywki

Witaj w naszych progach, wędrowcze! Czyżbyś chciał dołączyć do zacnego grona graczy w Hearthstone? Wybornie! Rozsiądź się wygodnie, a zaprezentuję ci podstawy rozgrywki, a następnie każdego z bohaterów!

Rzut okiem na planszę

Wszystko, co musisz wiedzieć o interfejsie gry, mieści się na pojedynczym zrzucie ekranu. Nie wierzysz? Spójrz tylko na obrazek poniżej.

W każdej turze dobierasz ze swojej talii jedną kartę i dodajesz ją do ręki. Karty, których obramowanie podświetlone jest na zielono, mogą zostać zagrane od razu, zaś karty niepodświetlone wymagają większej ilości many – bądź spełnienia ściśle określonych warunków.

Tylko spójrz na siebie – prezentujesz się niezwykle heroicznie! W prawym dolnym rogu twojego portretu możesz odczytać aktualną wartość punktów zdrowia, która zmniejsza się za każdym razem, gdy otrzymujesz obrażenia od stronników bądź zaklęć, zaś zwiększa się dzięki czarom leczniczym. Jeśli spadnie ona do zera – przegrasz.

Każdy z bohaterów dysponuje jedyną w swoim rodzaju mocą specjalną, którą może wykorzystać raz w ciągu trwania tury. Przykładowo, wojownicy mogą do swoich punktów zdrowia dodać pancerz, szamani przyzywają totemy, zaś w rękach łotrów znienacka pojawiają się sztylety. Ech, sto pociech z tymi łotrzycami. Od samego patrzenia na nie można się pokaleczyć.

Zagranie każdej karty kosztuje określoną liczbę punktów many (wprawdzie koszt niektórych kart wynosi 0, ale to wciąż liczba, czyż nie?). Mana regeneruje się na początku twojej tury. Z każdą kolejną turą otrzymujesz też jeden dodatkowy kryształ many – aż do maksymalnej wartości, która wynosi 10.

Jeśli przyzwałeś oręż dla swego bohatera, pojawi się on w tym miejscu. Wytrzymałość broni jest ograniczona i zmniejsza się o 1 za każdym razem, gdy wykonujesz nią atak, więc używaj jej z głową!

Oto jeden z twoich stronników. Możesz ich wykorzystać, by atakować przeciwnika lub jego stronników. Wielu posiada specjalne zdolności, co stanowi o ich przydatności strategicznej.

Aby wygrać, musisz pokonać swojego przeciwnika. Zasypuj wrogiego bohatera gradem zaklęć i zalewaj go hordami stronników, dopóki jego liczba punktów zdrowia nie spadnie do zera!

Na początku każdej tury dobierasz z talii jedną kartę i dodajesz ją do kart, które masz na ręce. Każda talia składa się z ni mniej, ni więcej, tylko 30 kart.

To zestawienie ostatnio wykonanych posunięć przyda się w sytuacjach, kiedy, przecierając oczy ze zdumienia, będziesz się zastanawiać, gdzie u licha podziały się twoje punkty zdrowia – i czemu po planszy, zamiast twoich stronników, biegają kurczaki.

Gra w Hearthstone

Zobaczmy, jak wygląda kilka pierwszych tur w Hearthstone!