Zapowiedź Heroes of the Storm: odblokuj (w) sobie bohatera

Niedawno ogłosiliśmy techniczne testy wersji alfa Heroes of the Storm, ale w międzyczasie chcemy omówić nasze plany dotyczące bohaterów, skórek, wierzchowców, a także systemów doświadczenia, poziomów i innych elementów!  


Bohaterowie i złoto

W Heroes of the Storm będziecie mogli przejmować kontrolę nad różnymi potężnymi bohaterami z rozległych uniwersów Blizzarda. Dostęp do tych bohaterów będzie można uzyskać na wiele sposobów.

Jeśli chcecie wypróbować nowego bohatera lub siać zniszczenie swoim ulubieńcem, to będziecie mogli wybrać jedną spośród pięciu dostępnych za darmo postaci ze zmieniającej się co tydzień listy. A gdy już zbierzecie dość doświadczenia i awansujecie na poziom 7, odblokujecie dodatkowe miejsce na tej liście, co da wam łącznie 6 postaci do wyboru. Lista aktualizowana jest w każdy wtorek, więc regularnie sprawdzajcie, którzy bohaterowie zostali akurat udostępnieni.

Jeśli macie zamiar dodać nowego bohatera do waszej kolekcji na stałe, będziecie mogli go kupić wykorzystując złoto zdobywane za wypełnianie wytycznych w grze. Zdolność pozwalająca zdobywać złoto zostaje odblokowana po osiągnięciu 5 poziomu doświadczenia. Złoto otrzymacie także podczas awansu na wyższy poziom oraz w ramach wynagrodzenia za wykonanie codziennych zadań, które to zostaną odblokowane na poziomie 6.

Bez względu na to, czy bohater znajduje się na bieżącej liście, będziecie mogli go sprawdzić dzięki opcji „Wypróbuj mnie”. Funkcja ta pozwala przetestować postać na zamkniętej mapie, na której można w nieograniczony sposób sprawdzać zdolności i talenty, z dala od ciągłej akcji, która toczy się podczas normalnej gry. Będziecie mogli do woli włączać i wyłączać stronników i boty, odnawiać forty, przebierać w zdolnościach bohaterskich i kasować czasy odnowienia, dzięki czemu przekonacie się, czego możecie oczekiwać od swojego ulubionego bohatera na polu walki.

Jeśli chcecie odblokować postać, będziecie mogli ją także kupić za prawdziwe pieniądze. Dodatkowo, gracze, którzy zamówili Diablo III: Reaper of Souls w przedsprzedaży otrzymają w przyszłości możliwość odblokowania postaci Valli, łowczyni demonów, bez dodatkowych kosztów.


Skórki i ich odcienie

Jeśli cała plejada słynnych postaci Blizzarda to dla was za mało, będziecie też mogli odblokować i kupić rozmaite modyfikacje wyglądu, które pozwolą wam wyróżnić się wśród znajomych i przeciwników, oraz wprowadzić swój osobisty styl do świata Nexusa.

Każda skórka, w tym początkowa skórka bohatera, będzie dostępna w przynajmniej dwóch dodatkowych odcieniach, co łącznie da liczbę trzech odcieni na każdą skórkę. Podstawowy odcień każdej postaci jest dostępny od razu, a obydwa dodatkowe można odblokować dzięki zadaniom bohaterskim. Pierwszy dodatkowy odcień odblokowuje się w ramach nagrody za ukończenie drugiego zadania bohaterskiego danej postaci, a drugi odcień za ukończenie zadania czwartego. 

Każdy bohater będzie mieć przypisaną darmową skórkę podstawową, ale dostępne będzie również wiele ciekawych skórek dodatkowych! Skórki te można zdobyć na kilka sposobów. Niektóre można kupić za prawdziwe pieniądze, inne zaś zamierzamy rozdawać podczas różnorakich imprez. Planujemy także nagradzać dodatkowymi skórkami tych graczy, którzy ukończą szóste zadanie bohaterskie.

Podobnie jak w przypadku skórki podstawowej, każdy z dwóch dodatkowych odcieni pozostałych skórek będzie można odblokować wykonując zadanie bohaterskie dla danej postaci. 


Wierzchowce

Lubicie szybkość? Nasze świeże podejście do drużynowych bijatyk obejmuje również wprowadzenie wierzchowców, które będą najpewniejszym sposobem na dotarcie do celu. Udostępnimy graczom wiele niesamowitych rumaków, których wygląd będzie można modyfikować i na których będzie można ruszyć do walki lub puścić się w pogoń za uciekającym bohaterem przeciwnika.

Każdy wierzchowiec dostępny będzie w przynajmniej trzech odcieniach – pierwszy dostępny jest od razu, a pozostałe dwa odblokujecie wykonując piąte zadanie bohaterskie. Wszyscy gracze zaczynają z jednym, darmowym wierzchowcem – koniem – a dodatkowe będzie można kupić za prawdziwe pieniądze. Dodatkowo, wyjątkowy wierzchowiec będzie przyznawany w ramach nagrody tym z graczy, którzy dokonają zakupu za prawdziwe pieniądze podczas technicznych testów wersji alfa. 


Doświadczenie i poziomy

Jak widzicie, zdobywanie doświadczenia i awansowanie na nowe poziomy niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak możliwość zdobywania złota, które pozwala odblokowywać bohaterów i wykonywać zadania bohaterskie, co z kolei nagradzane jest dodatkowymi skórkami i odcieniami.

Na kolejne poziomy awansujecie zdobywając doświadczenie i istnieje na to kilka sposobów. Za każdym razem, gdy gracie w Heroes of the Storm, będziecie mogli zdobywać doświadczenie na podstawie waszych osiągnięć w grze. Otrzymacie także dodatkowe doświadczenie za wygraną oraz premię za grę ze znajomymi z Battle.netu. 

Gracze będą mogli również zdobywać doświadczenie wykonując zadania. Zadania codzienne zostają odblokowane na poziomie 6. Od tego momentu gracze mogą wykonywać jedno zadanie dziennie i posiadać w dzienniku maksymalnie trzy aktywne (nieukończone) zadania.

Oprócz wypełniania codziennych zadań i zdobywania premii do doświadczenia, gracze będą mogli również podjąć się zadań bohaterskich, które zostają odblokowane na poziomach 10 i 20. Pierwszy zestaw, odblokowywany na poziomie 10, pozwoli graczom zapoznać się z poszczególnymi postaciami i wykonać serię trzech podstawowych zadań bohaterskich (zadania bohaterskie 1, 2 oraz 3). Po osiągnięciu poziomu 20, gracze będą mogli przeprowadzić swoje postacie przez serię epickich zadań bohaterskich (zadania 4, 5 i 6). Pamiętajcie, że kończenie zadań bohaterskich pozwala nie tylko zdobywać doświadczenie, ale tez odblokowuje dalsze opcje modyfikacji wyglądu waszych ulubionych postaci i wierzchowców ze świata Azeroth, sektora Koprulu, Sanktuarium i nie tylko!


Jesteśmy mocno podekscytowani perspektywą nadchodzących miesięcy i mamy nadzieję, że podobało wam się pierwsze omówienie naszych obecnych planów dotyczących bohaterów, skórek, wierzchowców oraz systemów doświadczenia i poziomów w Heroes of the Storm! Pamiętajcie, że gra wciąż jest w produkcji i w miarę zbliżania się daty premiery nasze plany mogą ulec zmianie. Z pewnością podzielimy się z wami dodatkowymi informacjami, gdy tylko będą dostępne.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o technicznej wersji alfa gry, koniecznie zajrzyjcie do naszego FAQ.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.