StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Zmiany w puli map trzeciego sezonu ligowego

Zmiany w puli map trzeciego sezonu ligowego

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu zaktualizujemy i odświeżymy pule map ligowych. Chcemy tym samym zapewnić nowe wyzwania graczom na wszystkich poziomach umiejętności. Oto nowe mapy, na których przyjdzie wam grać w trzecim sezonie ligowym:

Pula map ligowych 1na1

Naszym podstawowym celem dla puli 1na1 jest dodanie jak najbardziej zbalansowanych, nastawionych na rywalizację map w trzech różnych kategoriach. Chcemy dobrej mieszanki, zapewniającej dużą różnorodność w połączeniu z naszym systemem wetowania map i pozwalającej każdemu graczowi na dostosowanie własnej listy map jak najlepiej do indywidualnego stylu gry.

(4)1v1Test1 -- normalna

Na tej mapie znajdziemy w większości przypadków bliższe lokacje startowe. Naturalna ekspansja jest stosunkowo łatwa do zajęcia dzięki zniszczalnym skałom, blokującym część przewężenia terenu w pobliżu wyjścia z bazy. Oznacza to, że gra na tej mapie nie będzie skupiać się wyłącznie na strategiach typu rush.

(4)1v1Test2 -- rush

1v1Test2 to symetryczna mapa, na której pozycja startowa nie faworyzuje żadnego z graczy. Przed wyburzeniem dwóch zniszczalnych skał, gra na tej mapie jest dość prosta i nieskomplikowana, ale lepiej miej się na baczności, gdy przejścia blokowane przez skały zostaną otwarte!

(4)1v1Test3 -- normalna

W przeciwieństwie do 1v1Test2, na 1v1Test3 spotkamy się ze zróżnicowaną rozgrywką, zależną od pozycji startowych obu graczy. Lepiej mieć na tę mapę przygotowanych wiele strategii i dostosowywać swój styl gry w oparciu o szybki i solidny zwiad. Na mapie znajduje się także wiele różnych dróg ataku, z których kilka można odblokować poprzez zniszczenie skał.

(4)1v1Test4 -- makro

1v1Test4 to nasza nowa mapa, nastawiona na styl makro. We wczesnej fazie gry można na niej łatwo zająć dwie ekspansje. W połączeniu z długimi naziemnymi dystansami z bazy do bazy, mapa ta najprawdopodobniej zachęci graczy do planowania strategii pod środkową i późniejszą fazę gry, zamiast skupiania się na strategiach typu rush.


Pula map ligowych 2na2

(6)2v2Test2 (8)2v2Test1

Do trybu 2na2 staramy się dobrać głównie mapy, na których sojusznicy posiadają jeden wspólny punkt obronny. Na wyższych poziomach 2na2 istnieją obecnie kompozycje, które na otwartych mapach są mocniejsze od pozostałych. Mamy nadzieję naprawić ten problem z balansem poprzez zastosowanie właściwego układu na mapach, gdyż dotyka on tylko trybu 2na2.

Pule map ligowych 3na3 i 4na4

(6)3v3Test1 (6)3v3Test2

(8)4v4Test2 (8)4v4Test1

Nasze statystyki wskazują, że gracze z wyższych poziomów umiejętności rzadko grają w te tryby. Dlatego też postanowiliśmy przygotować pule, które skupiają się w większej mierze na rozrywce. Naszym celem jest podobna liczba map, na których gracze dzielą jedną bazę i map nastawionych na rush, aby zadowolić szerokie grono graczy. Obraliśmy tę drogę, żeby każdy mógł cieszyć się różnorodnością rozgrywki, zamiast próbować dążyć do balansu gry na poziomie eSportu.

Będziemy dalej bacznie przyglądać się wprowadzanym zmianom i czytać wasze opinie, więc dajcie nam znać w komentarzach o tym, co sądzicie o nowych mapach!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.