StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Aktualizacja puli map sezonu 8.

Aktualizacja puli map sezonu 8.

Sezon 8., który rozpocznie się 13 czerwca, wprowadzi kilka zmian do puli map 1 na 1 i 2 na 2. W sezonie 7. eksperymentowaliśmy z większą pulą map 1 na 1. Po zapoznaniu się z opiniami graczy, wracamy do puli 8 map. Nadal będziemy się skupiać na turniejowych mapach 1 na 1 i na tej podstawie decydować, które mapy zostaną usunięte z puli sezonu 8.

Na nowych mapach można już grać! Możesz to zrobić w interfejsie gier dowolnych. Do puli rankingowej zostaną dołączone w przyszłym tygodniu, gdy rozpocznie się nowy sezon.

Pula map 1 na 1

Dodane mapy:

(4) Condemned Ridge (Potępiona grań)

Otrzymaliśmy opinie naszych bardziej zaawansowanych graczy, że na rotacyjnie symetrycznych makro-mapach niektóre rasy mają ciężej, gdy są rozstawiane w określonych miejscach. Jednak nierotacyjnie symetryczne mapy nie są zbyt popularne podczas turniejów. Aby urozmaicić grę, wprowadzamy nową symetryczną, potencjalnie turniejową mapę nadającą się do gry stylem makro.

Mapa nie jest jeszcze w wersji finalnej i chętnie wysłuchamy waszych opinii o tym jak się na niej gra, zanim rozpocznie się sezon 8. Wasze uwagi są dla nas bardzo ważne!

Aktualizacja: Postanowiliśmy usunąć zniszczalne skały z tej mapy. Dziękujemy za opinie i sugestie.

Mapy usunięte:

W tym sezonie przydatność turniejowa była dla nas głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji o tym, czy mapa ma zostać, czy nie. Oczywiście, jak zawsze, pod uwagę bierzemy też balans mapy.

(4) Metalopolis
Metalopolis nie jest już po prostu wykorzystywana podczas turniejów. Mapa ta miała też problemy z balansem. (4)Metropolis LE to poprawiona wersja tej mapy, która pojawi się ponownie w jednym z przyszłych sezonów.

(4) Korhal Compound LE (Baza na Korhalu ET)
Mapa ta znalazła się wśród zwycięzców konkursu Team Liquid. Choć z radością dodaliśmy ją do puli, to niestety Korhal Compound nie zyskała uznania na scenie turniejowej. Na dodatek ta wersja Korhal Compound miała problemy z balansem.

Będziemy przypatrywać się edycji turniejowej Korhal Compound i jeśli się przyjmie, w przyszłości wersja ta zostanie dodana do puli.

 

Pula map 2 na 2
W puli map 2 na 2 nadal będą znajdować się te z bliskimi pozycjami startowymi. Główną różnicą w tym formacie jest to, że nie skupiamy się w 100% na mapach typu „forteca”. W grach drużynowych staramy się, aby rozgrywka i układ map był względnie prosty, co ułatwi koordynację między członkami drużyny. Mapy powinny być czytelne i zrozumiałe na poniższych zrzutach ekranu. Podobnie, jak Condemned Ridge, mapy te nie są ostatecznymi wersjami i czekamy na wasze opinie.

Dodane mapy:

(4) Molten Crater (Stopiony krater)


Mapa typu pół-forteca.

(4) Desolate Stronghold (Opuszczona twierdza)


Mapa typu forteca, ale bez naturalnych ekspansji na obszarze fortecy.

Mapy usunięte:

(4) Discord IV (Niezgoda IV)

(4) High Orbit (Wysoka orbita)

Chociaż nie zauważyliśmy żadnych znaczących problemów z mapami 2 na 2, to chcieliśmy odświeżyć pulę. Ponieważ postanowiliśmy pozostać przy puli 8 map, konieczne okazało się usunięcie dwóch starszych.

Planujemy zarówno wprowadzanie nowych map do puli 2 na 2, jak i przywracanie odświeżonych wersji starszych. Dlatego chociaż teraz te dwie mapy zostaną usunięte, niewykluczone, że powrócą one w przyszłych sezonach.


Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.