StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Wszystko to, co powinniście wiedzieć o aktualizacji 1.5.0

Wszystko to, co powinniście wiedzieć o aktualizacji 1.5.0

Na horyzoncie widać już aktualizację 1.5.0 do StarCrafta II, która przyniesie wiele zmian w działaniu StarCrafta II na Battle.net. Wprowadzimy między innymi całkowicie nowy Salon Gier, mnóstwo dodatków oraz ulepszeń w edytorze gry, a także nowy system pobierania strumieniowego, dzięki czemu proces aktualizacji będzie trwać jeszcze krócej.

Wkrótce udostępnimy szczegółowe informacje o zawartości aktualizacji, wliczając w to opis Salonu Gier. Póki co, w oczekiwaniu na poważne zmiany, chcielibyśmy przedstawić kilka porad i wskazówek, aby wszyscy się przygotowali i mogli szybko rozpocząć grę!

Pobieranie aktualizacji
Proces aktualizowania do wersji 1.5.0 będzie nieco inny, niż w przypadku wcześniejszych poprawek i będzie przebiegać w dwóch etapach. Podczas pierwszego, twoja kopia StarCraft II zostanie przygotowana do „migracji” do nowej, strumieniowej wersji klienta. Konieczne będzie pobranie i zainstalowanie niewielkiego patcha, zawierającego narzędzie aktualizacyjne.

Gdy aktualizacja z narzędziem zostanie już zainstalowana, pojawi się okno z zapytaniem czy chcesz dokonać migracji gry StarCraft II do wersji, która będzie obsługiwać transmisję strumieniową. To bardzo ważna nowa funkcja, ponieważ po aktualizacji klienta do wersji strumieniowej będzie można rozpocząć grę bez potrzeby oczekiwania na pobranie całej aktualizacji.

Gdy klikniesz „tak”, pojawi się nowy program startowy StarCraft II i trzeba będzie poczekać na przetworzenie plików. Proces ten może trwać od kilku minut do mniej więcej godziny. Ważne jednak, aby poczekać na jego zakończenie i nie przerywać go, ponieważ może to prowadzić do problemów z instalacją aktualizacji.

Gdy zakończony zostanie proces migracji klienta gry, rozpocznie się jednocześnie pobieranie i instalacja aktualizacji 1.5.0. Jeżeli grasz w Diablo III lub World of Warcraft, to prawdopodobnie wiesz już jak to działa – w dolnej części okna pojawi się pasek postępu, dzięki któremu będziesz wiedzieć czy pobrana została wystarczająca ilość danych, aby rozpocząć grę.

Pamiętaj, że jeżeli rozpoczniesz grę zanim pasek postępu się zapełni, oznaczać to będzie, że aktualizacja nie została całkowicie zainstalowana, co może odbijać się negatywnie na płynności działania gry. To normalne. Jeżeli płynność działania gry jest dla ciebie ważna, możesz poczekać, aż pasek postępu się zapełni. Jeżeli wcześniej, podczas pobierania aktualizacji StarCraft II za pośrednictwem programu startowego nie miałeś żadnych problemów lub jeżeli grałeś w betę patcha 1.5, to cały ten proces powinien pójść jak z płatka.

Płynna aktualizacja
Przed rozpoczęciem aktualizacji warto wykonać kilka czynności, aby mieć pewność, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. Upewnij się, że komputer jest skonfigurowany w taki sposób, aby pozwalał na pobieranie danych i wprowadzanie zmian w istniejących programach. Zapory internetowe, programy antywirusowe, zabezpieczenia i/lub router mogą blokować pobieranie. Dlatego należy sprawdzić, czy są tak skonfigurowane, aby pozwalały na pobieranie danych. System operacyjny, program antywirusowy i inne oprogramowanie zabezpieczające może próbować chronić StarCraft II przed zmianami. Czasami trzeba tymczasowo wyłączyć lub zmienić ustawienia, aby dopuścić do wprowadzenia modyfikacji. Ważne także, aby komputer był odpowiednio skonfigurowany do aktualizacji. Wprowadzenie aktualizacji poprzez strumieniowe pobieranie danych oznacza, że oddzielne aktualizacje nie będą już dostępne.

Poniższe odnośniki zawierają informacje odnośnie przygotowania komputera do aktualizacji, a także pomoc w rozwiązywaniu najczęściej spotykanych problemów:

Jak zawsze, jeżeli wciąż będziecie mieć problemy, możecie skontaktować się z pomocą techniczną.

Powtórki
Starsze, mało ważne dane aktualizacji znajdują się na samym końcu strumienia danych. To dobrze, ponieważ można rozpocząć grę zanim zakończy się proces aktualizacji. Oznacza to też jednak, że gdy spróbujesz wczytać powtórkę ze starszej wersji, twoja kopia StarCraft II automatycznie pobierze jednorazowo strumień z danymi starszej aktualizacji. Ale bez obaw! Kiedy już pobierzesz ten strumień, nie trzeba będzie robić tego ponownie, jeśli zechcesz wczytać kolejną powtórkę z tej samej wersji. Warto także wspomnieć, że jeśli pozwolisz, aby twoja kopia StarCraft II została w pełni zaktualizowana, wtedy dane starych aktualizacji zostaną od razu zainstalowane i okno dialogowe z informacją o pobieraniu danych w ogóle się nie pojawi.

Bezwstydna autopromocja
Salon Gier pozwala twórcom promować swoje dzieła na nowe, niezwykle skuteczne sposoby. Podczas przeglądania Salonu Gier, w każdej grze będzie się znajdować ekran informacji zawierający szczegółowy opis gry wraz z obrazkami, instrukcją, informacjami o aktualizacjach, recenzjami i tak dalej. Jeżeli jesteś twórcą i publikujesz własne gry na Battle.net, warto zebrać informacje i obrazki, aby można było odpowiednio przygotować mapę do korzystania z wszystkich funkcji Salonu Gier i pozyskać jak najwięcej graczy. Dodatkowo, jeżeli nie uczestniczyłeś jeszcze w beta testach patcha 1.5 i nie opublikowałeś tam swojej mapy, warto zrobić to teraz, aby zapoznać się ze zmianami, które zostaną wprowadzone.

Zaglądajcie tu regularnie, bo wkrótce podamy więcej informacji o nowych funkcjach, które pojawią się wraz z aktualizacją 1.5.0. A tymczasem powodzenia i do zobaczenia na Battle.net!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.