StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

StarCraft II World Championship Series

StarCraft II World Championship Series

Rozgrywki Battle.net World Championship, które odbędą się w tym roku, to zwieńczenie ponad 30 turniejów e-sportowych przeprowadzonych przez Blizzard i innych organizatorów, nazwanych zbiorowo StarCraft II World Championship Series.

Celem StarCraft II World Championship Series jest wyłonienie prawdziwego mistrza świata. Może nim zostać każdy gracz na planecie, rozpoczynając drogę od kwalifikacji do otwartych turniejów rozgrywanych na poziomie krajowym. Mistrzostwa krajowe pozwalają miejscowym bohaterom StarCrafta II zdobyć uznanie we własnym kraju. Czołowi zawodnicy każdego z Finałów krajowych zakwalifikują się do Finałów regionalnych, które będą bezpardonową potyczką między sąsiednimi krajami i wyłonią reprezentantów regionu na Battle.net World Championship.

Czy uważasz, że możesz stanąć do walki w globalnym turnieju Battle.net World Championship? Aby dostać się do fazy Continental Championship, np. na europejskie Finały regionalne w StarCraft II, najpierw trzeba przejść fazę National Championship w swoim kraju. W Finałach krajowych może wziąć udział od 8 do 64 graczy, którzy wcześniej zdobyli miejsce w jednym z krajowych turniejów kwalifikacyjnych.

Kwalifikacje krajowe to imprezy podstawowego poziomu, które dają szerokiej rzeszy graczy w StarCraft II możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz rozpoczęcia „Drogi do Mistrzostw Świata”. To najlepsza dotychczas szansa na wzięcie udziału w prawdziwie globalnej imprezie organizowanej przez Blizzard Entertainment. Partnerzy i organizatorzy otrzymają przydział miejsc do fazy National Championship, które rozdysponują wedle własnego uznania, organizując zupełnie nowe imprezy i turnieje, zarówno sieciowe, jak i przeprowadzane na żywo, w których nagrodą będzie właśnie udział w Finałach krajowych, albo po prostu dodając miejsce z przydziału do puli nagród w już istniejących imprezach. To najlepsza okazja na zarejestrowanie się i wzięcie udziału w turnieju StarCraft II World Championship Series, więc nie przegapcie zapisów!

Zaglądajcie też regularnie po więcej wiadomości na temat faz kwalifikacyjnych, krajowych i wreszcie regionalnych, które opiszemy kolejno w osobnych artykułach.

Kraje fazy National Championship

Ameryka Północna
Kanada
Meksyk
USA

Ameryka Południowa
Argentyna
Brazylia
Chile
Peru
Kolumbia

Europa
Belgia
Dania
Finlandia
Francja
Niemcy
Włochy
Holandia
Norwegia
Polska
Rosja
Hiszpania
Szwecja
Ukraina
Wielka Brytania

Azja
Chiny
Korea Południowa
Singapur
Tajwan

Australia i Oceania
Australia
Nowa Zelandia

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak się zakwalifikować? Należy awansować walcząc w rozgrywkach StarCraft II World Championship Series, których początkową fazą są krajowe turnieje kwalifikacyjne - National Qualifiers, podczas których gracze będą mogli zdobyć miejsce w Finałach krajowych. Po wejściu do Finałów krajowych trzeba stoczyć walkę o zaproszenie na Finały regionalne. Na Finałach regionalnych mistrzowie poszczególnych państw walczą ze sobą o prawo do reprezentowania swojego kraju i regionu podczas Battle.net World Championship.

Czym jest faza National Qualifiers? Faza National Qualifiers jest fazą kwalifikacji krajowych, na którą składają się imprezy sieciowe i przeprowadzane na żywo, w których wygrana premiowana jest miejscem w Finałach krajowych. Zwycięzcy kwalifikacji krajowych otrzymają zaproszenie na Finały krajowe oraz zwrot kosztów podróży. W niektórych imprezach miejsca na Finały krajowe włączone są do puli nagród, w innych przypadkach będzie trzeba zdobyć je na specjalnie w tym celu zorganizowanych wydarzeniach. Więcej informacji o fazie kwalifikacji krajowych podamy już niedługo!

Czy format wszystkich turniejów rozgrywanych w fazach National Championship i Continental Championship będzie taki sam?

Tak! Zasady wszystkich turniejów rozgrywanych w fazach National Championship i Continental Championship będą identyczne. Każdy turniej toczony będzie w formacie do 2 zwycięstw w meczu i dwóch przegranych meczów.

Jak określacie narodowość graczy?

W StarCraft II World Championship Series 2012 narodowość gracza określana jest przez jego obywatelstwo. Jeśli posiadasz więcej niż jedno obywatelstwo, musisz wybrać, którego użyjesz w tym roku turniejowym i zakwalifikować się z turniejów rozgrywanych w tym kraju.

Mojego kraju nie ma na liście. Czy mogę wziąć udział w StarCraft II World Championship Series?

Chcemy, aby udział w rozgrywkach wzięło jak najwięcej państw. Więcej informacji o uczestnictwie krajów, których nie ma na liście, podamy w późniejszym terminie.

Jaka jest łączna pula nagród w StarCraft II World Championship Series?

Więcej informacji o nagrodach w StarCraft II World Championship Series podamy już niedługo.

Kiedy odbędą się poszczególne imprezy?

Więcej informacji o turniejach rozgrywanych w fazie National Qualifiers (w tym szczegóły dotyczące organizatorów) oraz w fazach National Championships and Continental Championships podamy już niedługo. Po najświeższe wiadomości zaglądajcie na stronę społecznościową.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.