StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Relacja z BWC StarCraft II

Relacja z BWC StarCraft II

Do finałowego etapu rozgrywanych w StarCrafta II zawodów Battle.net World Championship przystąpiło 16 najlepszych graczy na świecie, z których każdy wygrał dwa mecze przeciwko rywalom w fazie grupowej, w pierwszym dniu turnieju. Wśród zawodników znalazło się pięciu graczy z Korei Południowej, pięciu z Europy, pięciu z obu Ameryk oraz niesamowity Yang „Sen” Chia Cheng z Tajwanu.

Koronacja mistrza świata
Był to pojedynek z pewnym kontekstem. W sierpniu, podczas WCS South Korea Nationals, PartinG i Creator spotkali się w przedostatnim meczu, w którym Creator wygrał 2:1. PartinG skończył wtedy na trzecim miejscu, ponieważ wcześniej pokonał go Squirtle — który ostatecznie zajął w Korei drugie miejsce. PartinG przystępował do wielkiego finału po serii wygranych, pewnie rozbijając Scarlett, Suppy’ego i Sena. Creator miał jednak trudniej, najpierw demolując Illusiona, ale potem męcząc się w wyrównanych pojedynkach z VortiXem i Rainem.

Dwaj arcymistrzowie dali prawdziwy popis bratobójczych walk protosów.

Mikro w wykonaniu PartinGa było nieprawdopodobne. Creator stawił mu wyzwanie i obaj stoczyli pojedynek wszech czasów z wykorzystaniem taktyki tropicieli z mignięciem. PartinG zademonstrował skuteczność perfekcyjnego zarządzania pryzmatami nadprzestrzennymi i wykorzystał próbniki do rozbrojenia osłon nieśmiertelnych Creatora.

Po czterech grach obaj finaliści mieli na koncie po dwie wygrane. Creator zmusił PartinGa do uznania wyższości rywala podczas starcia na Płaskowyżu Shakuras. Oba zespoły komentatorów zgodnie stwierdziły, że było to niezwykle wyrównane spotkanie. Po niesamowitym pokazie mikro w piątej grze, PartinG był gotowy sięgnąć po ostateczne zwycięstwo w meczu numer sześć.

PartinG rozpoczął bardzo mocno od ataku tropicielami z trzech bram, na co Creator odpowiedział nieśmiertelnymi. Początkowy atak wpłynął na całokształt gry. PartinG wykorzystywał przewagę ofensywną aż do opracowania mignięcia, po czym zademonstrował, co potrafią zdziałać tropiciele w rękach mistrza. Creator dał z siebie wszystko, ale w końcu uległ przeważającej armii przeciwnika, na której ataki zwyczajnie nie mógł znaleźć odpowiedzi. PartinG zwyciężył 4:2, zdobywając pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 100 000 USD.

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i gratulujemy zwycięzcom turnieju 2012 Battle.net World Championship!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.