StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Otwarta wersja beta narzędzi graficznych do StarCraft II

Otwarta wersja beta narzędzi graficznych do StarCraft II

Macie talent do tworzenia kompletnie nowych modeli, efektów cząsteczkowych, animacji i innej trójwymiarowej grafiki związanej ze światem gry StarCraft II? Jeśli tak, to zapoznajcie się z otwartą wersją beta Narzędzi graficznych do StarCraft II (StarCraft II Art Tools). Pakiet ten zawiera wtyczki dla programu 3ds Max, duży pakiet źródłowych plików graficznych z gry StarCraft II oraz samouczki i kompletną dokumentację, żeby ułatwić wam rozpoczęcie pracy.
 


Nie są to przy tym zwykłe narzędzia, które ot tak wrzuciliśmy do paczki. Dokładnie tych samych narzędzi używał nasz zespół podczas tworzenia dodatku Heart of the Swarm. Otrzymujecie do dyspozycji wszystkie możliwości silnika StarCraft II — i możecie z nimi zrobić, co zechcecie. Postanowiliśmy udostępnić te same narzędzia, na których pracował nasz zespół, żeby dać wam nieograniczone możliwości twórcze. Poniżej kilka przykładów prac stworzonych przez członków społeczności podczas programu zamkniętej bety Narzędzi graficznych do StarCraft II.
 

   

              Regenerator osłon (ang. Shield Battery). Autor: Kailniris          Geistkrieg - Allies. Autorzy: smurfbizkit i drużyna Tankrush


Jeśli ciągnie was do tworzenia nowych modeli, tekstur, efektów cząsteczkowych, animacji i innych zasobów grafiki 3D dla silnika StarCraft II, to upewnijcie się, że wasz komputer spełnia wymagania systemowe, a potem kliknijcie odnośnik poniżej, aby rozpocząć pobieranie Narzędzi graficznych do StarCraft II.
 

WERSJA 32-BITOWA  WERSJA 64-BITOWA
Dokumentacja


Ponieważ jest to wersja beta, chcielibyśmy usłyszeć od was uwagi na temat wszelkich napotkanych błędów oraz sugestie, co powinniśmy zrobić, żeby ulepszyć narzędzia graficzne. Dajcie nam znać, co o nich sądzicie w stworzonym w tym celu wątku z opiniami (w języku angielskim).Wymagania systemowe i instalacja

Przed uruchomieniem instalacji narzędzi graficznych należy zainstalować i zaktualizować do najnowszych wersji następujące oprogramowanie:

 • 3ds Max 2011 32 bity (x86) lub 64 bity (x64)
 • StarCraft II


Po pobraniu i rozpakowaniu pliku instalacyjnego należy uruchomić plik setup.exe.

 • Wtyczki, skrypty i narzędzia do tworzenia tekstur z pakietu Narzędzi graficznych do StarCraft II dla 3ds Max 2011 zostaną zainstalowane do katalogu \plugins\SC2ArtTools\ programu 3ds Max 2011.
 • Pliki pomocy zostaną zainstalowane do katalogu \help\SC2ArtTools\ programu 3ds Max 2011.
 • Samouczek i przykładowe pliki zostaną zainstalowane do katalogu wybranego podczas instalacji.
  • Np.: C:\Program Files (x86)\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)
 • Jeśli instalator nie znajdzie katalogu instalacji 3ds Max 2011, wszystkie pliki pakietu Narzędzi graficznych do StarCraft II zostaną zainstalowane do katalogu wybranego do instalacji samouczka i przykładowych plików. Aby ręcznie dokończyć instalację, należy wykonać polecenia zawarte w pliku README_SC2ArtTools.rtf.


Ważne: Jeśli na komputerze był zainstalowany pakiet Narzędzi graficznych do StarCraft II udostępniony wraz z wersją beta dodatku Heart of the Swarm, narzędzia mogą nadal być powiązane z plikiem wykonywalnym tego dodatku. Po zakończeniu instalacji należy wówczas w 3ds Max 2011 ponownie powiązać Narzędzia graficzne do StarCraft II z katalogiem pełnej wersji gry za pomocą opcji menu SC2ArtTools > Export > Set BuildPath.

Poza tym, jeśli pliki przykładowe zostały zmienione, przed zainstalowaniem nowej wersji należy wykonać ich kopię zapasową. Instalator Narzędzi graficznych do StarCraft II nadpisze wszystkie pliki przykładowe i może w ten sposób skasować dokonane w nich zmiany.

Jeśli podczas instalacji została wskazana ścieżka domyślna, pliki te będą się znajdować w jednej z podanych poniżej lokalizacji:

 • C:\Program Files\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (64-bit)\Examples
 • C:\Program Files\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)\Examples
 • C:\Program Files (x86)\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)\Examples

Jeśli jakiekolwiek pliki z tych katalogów zostały zmienione, przed rozpoczęciem instalacji należy je skopiować do innego katalogu.


Aby przeczytać pełne informacje o aktualizacji narzędzi graficznych na amerykańskim forum StarCraft II, kliknijcie tutaj.
 

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.