StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Aktualizacja 2.1 - narzędzia graficzne do StarCrafta II

Aktualizacja 2.1 - narzędzia graficzne do StarCrafta II

Testy aktualizacji 2.1 dobiegły końca i jest już ona dostępna dla wszystkich. Wraz z nią oddaliśmy w wasze ręce nasze nowe narzędzia graficzne do StarCraft II, których części składowe to: kompletny pakiet wtyczek do 3ds Max, duża liczba źródłowych plików graficznych ze StarCrafta II oraz pełen zestaw dokumentacji technicznej i poradników, które w zupełności wystarczą, by rozpocząć zabawę.

Nie są to przy tym zwykłe narzędzia, które ot tak wrzuciliśmy do paczki. Dokładnie tych samych narzędzi używał nasz zespół podczas tworzenia dodatku Heart of the Swarm. Otrzymujecie do dyspozycji wszystkie możliwości silnika StarCraft II — i możecie z nimi zrobić, co zechcecie.

Wersja 32-bitowa  Wersja 64-bitowa Dokumentacja


Wymagania systemowe i instalacja

Przed uruchomieniem instalacji narzędzi graficznych należy zainstalować i zaktualizować do najnowszych wersji następujące oprogramowanie:

 • 3ds Max 2011 32 bity (x86) lub 64 bity (x64)
 • StarCraft II


Po pobraniu i rozpakowaniu pliku instalacyjnego należy uruchomić plik setup.exe.

 • Wtyczki, skrypty i narzędzia do tworzenia tekstur z pakietu Narzędzi graficznych do StarCraft II dla 3ds Max 2011 zostaną zainstalowane do katalogu \plugins\SC2ArtTools\ programu 3ds Max 2011.
 • Pliki pomocy zostaną zainstalowane do katalogu \help\SC2ArtTools\ programu 3ds Max 2011.
 • Samouczek i przykładowe pliki zostaną zainstalowane do katalogu wybranego podczas instalacji.
  • Np.: C:\Program Files (x86)\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)
 • Jeśli instalator nie znajdzie katalogu instalacji 3ds Max 2011, wszystkie pliki pakietu Narzędzi graficznych do StarCraft II zostaną zainstalowane do katalogu wybranego do instalacji samouczka i przykładowych plików. Aby ręcznie dokończyć instalację, należy wykonać polecenia zawarte w pliku README_SC2ArtTools.rtf.


Ważne: Jeśli na komputerze był zainstalowany pakiet Narzędzi graficznych do StarCraft II udostępniony wraz z wersją beta dodatku Heart of the Swarm, narzędzia mogą nadal być powiązane z plikiem wykonywalnym tego dodatku. Po zakończeniu instalacji należy wówczas w 3ds Max 2011 ponownie powiązać Narzędzia graficzne do StarCraft II z katalogiem pełnej wersji gry za pomocą opcji menu SC2ArtTools > Export > Set BuildPath.

Poza tym, jeśli pliki przykładowe zostały zmienione, przed zainstalowaniem nowej wersji należy wykonać ich kopię zapasową. Instalator Narzędzi graficznych do StarCraft II nadpisze wszystkie pliki przykładowe i może w ten sposób skasować dokonane w nich zmiany.

Jeśli podczas instalacji została wskazana ścieżka domyślna, pliki te będą się znajdować w jednej z podanych poniżej lokalizacji:

 • C:\Program Files\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (64-bit)\Examples
 • C:\Program Files\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)\Examples
 • C:\Program Files (x86)\Blizzard Entertainment\StarCraft II Art Tools (32-bit)\Examples

Jeśli jakiekolwiek pliki z tych katalogów zostały zmienione, przed rozpoczęciem instalacji należy je skopiować do innego katalogu.


Aby przeczytać pełne informacje o aktualizacji narzędzi graficznych na amerykańskim forum StarCraft II, kliknijcie tutaj.
 

Tagi: grafika

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.