StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Oszustwa: zgłaszanie i kary

Oszustwa: zgłaszanie i kary

Blizzard Entertainment zawsze podejmował aktywne działania mające na celu walkę z oszustami w naszych grach i jest to kwestia szczególnie istotna w grze takiej jak StarCraft II, która nastawiona jest w dużym stopniu na rywalizację. Jeśli gracz w StarCrafta II zostanie przyłapany na oszukiwaniu lub korzystaniu z jakichkolwiek hacków lub modyfikacji, wówczas jego konto może zostać zablokowane na stałe, zgodnie z warunkami umowy licencyjnej. Oznacza to, że gracz nie będzie mógł już więcej logować się na swoje konto w serwisie Battle.net, aby grać w StarCrafta II.

Blizzard walczy z oszustami na wiele sposobów. Pierwszym i najważniejszym jest istniejący w grze system raportowania. Na ekranie wyników można wybrać nazwę gracza i rozwinąć specjalne menu. Po wybraniu opcji „Więcej”, a następnie „Zgłoś gracza”, otworzy się okienko. Wtedy można wybrać opcję „Oszustwa” i dołączyć krótki opis wyjaśniający co wzbudziło waszą podejrzliwość. Zalecamy załączenie odnośników do powiązanych powtórek. Nasz zespół ds. hacków nieustannie monitoruje raporty, które nam przysyłacie podczas gry i jeśli któryś z graczy często zachowuje się podejrzanie, przeprowadzimy dochodzenie w tej sprawie.

Innym skutecznym sposobem na zgłaszanie takich sytuacji jest wysłanie nam powtórki z gry, w której napotkaliście potencjalnego oszusta. Możecie to zrobić wysyłając e-maila na adres hacks@blizzard.com i albo załączyć plik powtórki, albo odnośnik. Nasz zespół ds. hacków przyjrzy się wówczas tej powtórce.

Stosujemy również programowe metody wykrywania oprogramowania do hackowania. Choć nie możemy wgłębiać się w szczegóły dotyczące tych metod, to możemy powiedzieć, że konta graczy przyłapanych na korzystaniu z tego oprogramowania zazwyczaj blokowane są falami. Robimy to, aby nie ostrzegać twórców tych programów przed naszymi metodami wykrywania, jak również by zmaksymalizować skuteczność naszych działań. Masowe blokowanie różni się od innych opisanych tutaj metod, w przypadku których blokowanie są pojedyncze konta.

Dzięki tym metodom, możemy blokować konto każdego gracza, który narusza nasze regulaminy i umowy, wykorzystując hacki, cheaty, mody lub jakiekolwiek inne, nielegalne oprogramowanie stron trzecich.

Chcemy podziękować naszym graczom za nieustanną pomoc w zapewnianiu sprawiedliwego dla wszystkich środowiska do rywalizacji. Współpraca ze społecznością w tym celu jest ważna dla Blizzarda. Sami jesteśmy graczami i jak najdokładniej przyglądamy się wszystkim zgłoszeniom dotyczącym oszustw i podejmujemy stosowne działania. Jeśli macie jakieś pytania lub komentarze, zachęcamy do umieszczenia ich w wątku poniżej. Postaramy się jak najszybciej na nie odpowiedzieć!

Do zobaczenia na polu walki!

Tagi: oszustwa, hacki

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.