StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Legacy of the Void: zapowiedź kampanii jednoosobowej

Legacy of the Void: zapowiedź kampanii jednoosobowej

Czas zjednoczyć protosów!
W StarCraft II: Legacy of the Void wcielacie się w postać bohatera protosów, hierarchy Artanisa, którego celem jest zjednoczenie zwaśnionych frakcji tej rasy i powstrzymanie niszczycielskich planów Amona. Podczas wędrówki przez galaktykę na pokładzie pradawnej arki – Włóczni Aduna – poznacie nowe strategie i zwiększycie możliwości zarówno swojej armii, jak i okrętu. Obejmijcie dowodzenie nad flotą protosów i ocalcie sektor Koprulu od zagłady!


Nowe postacie i lokacje
Podróżując na pokładzie Włóczni Aduna odkryjecie kilka ważnych miejsc, które odegrają kluczową rolę w realizacji powierzonej wam misji.

Mostek
Mostek, na którym staniecie u boku fazmatora Karaksa, zapewni wam dostęp do międzygwiezdnej matrycy – pozwalającej wybierać kolejne misje. Na mostku będzie można również zaobserwować, jak zmienia się otoczenie podczas podróży po kolejnych planetach.

Rada wojenna
Rada wojenna udostępni wam wszystkie nowe technologie oraz jednostki protosów, które zgromadzicie w trakcie swoich podróży. W miarę jak wasza armia będzie się stawać coraz potężniejsza znajdziecie tu nowe opcje jej wzmocnienia. Sukcesorka Rohana będzie waszą przewodniczką i zaoferuje wam wsparcie strategiczne przy podejmowaniu kluczowych decyzji militarnych.

Rdzeń solarny
W rdzeniu solarnym możecie odwiedzić Karaksa oraz przyjrzeć się systemom Włóczni Aduna. Ukończenie kolejnych misji pozwoli wam odblokować i aktywować różne rodzaje uzbrojenia oraz systemy obronne okrętu.


Opcje modyfikacji armii i okrętu
W Legacy of the Void będzie można na różne sposoby dostosować rozgrywkę do własnego stylu gry. Dotyczy to zarówno kwestii wyposażania swoich oddziałów, jak i doboru systemów wykorzystywanych na okręcie.

Modyfikowanie armii
Przyłączanie kolejnych frakcji protosów zapewni nie tylko większą liczebność armii. Nowi sojusznicy to również nowe technologie i metody prowadzenia walki. Znalezienie najlepszego sposobu na wykorzystanie tych zdobyczy może zadecydować o zwycięstwie lub porażce na polu walki.

Ulepszanie okrętu
Choć Włócznia Aduna posiada niezwykły potencjał, to okręt ten przez wiele lat nieaktywny i potrzebuje czasu, aby przywrócić wszystkie systemy do pełnej sprawności. Kończąc kolejne misje, zyskacie możliwość gromadzenia solarytu – materiału, który pozwoli wam zasilić okręt i odblokować jego nowe możliwości.

Niektóre ze zdolności okrętu są bardzo potężne, dlatego trzeba będzie wybierać, z których chcecie korzystać w danej chwili. Spodziewajcie się trudnych decyzji strategicznych. Czy zdecydujecie się na „Atak z orbity” i zasypamie wrogów salwami z nieba? A może lepiej wybrać „Zatrzymanie czasu”, które unieruchomi przeciwników, skazując ich na waszą łaskę?


Nowe misje i elementy mechaniki
Podobnie jak w Wings of Liberty i Heart of the Swarm, w Legacy of the Void będzie można wybrać kolejność rozgrywania misji. Dostosowując rozgrywkę do własnych preferencji, odkryjecie całe mnóstwo nowych, czekających na was zadań.

Tarcza opatrzności
Na samym początku zyskacie szansę na zademonstrowanie wyznawanych przez protosów wartości, gdy trzeba będzie pomóc w potrzebie siłom terran. W misji „Tarcza opatrzności” wesprzecie Jima Raynora i jego żołnierzy próbujących naprawić spadającą platformę kosmiczną. Pokonajcie wrogie siły i zabezpieczcie stabilizatory, aby armia terran mogła je naprawić.

Zerwane okowy
Misja „Zerwane okowy” pozwoli rzucić okiem na jeden z nowych elementów mechaniki misji, które wprowadzimy w Legacy of the Void. Starając się zniszczyć stację kosmiczną Korpusu Cieni i przepędzić ich z sektora Koprulu, poznacie ciekawy sposób na przeniesienie swojej bazy. W większości misji ekspansja oznacza konieczność przemieszczenia armii oraz jednostek robotniczych w miejsce pod budowę nowej bazy. W tej misji będzie można przejąć kontrolę nad platformą, na której znajduje się wasz nexus oraz budowle. Skończyły wam się surowce w jednym miejscu? To nie problem. Podnieście całą swoją bazę i przemieśćcie ją w miejsce z niewykorzystanymi zasobami.


Informacje zawarte w tym artykule to jedynie przedsmak tego, co czeka was w Legacy of the Void. W nadchodzących miesiącach możecie spodziewać się kolejnych wieści poświęconych temu imponującemu dodatkowi.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.