StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Beta-testy Legacy of the Void rozpoczęte!

Beta-testy Legacy of the Void rozpoczęte!

Oficjalnie rozpoczęły się beta-testy StarCraft II: Legacy of the Void! Wersja beta zawiera nowe jednostki, zdolności oraz zmiany obejmujące rozgrywkę. Jeśli nie jesteście na bieżąco, zapoznajcie się z naszym artykułem omawiającym zmiany w trybie wieloosobowym oraz kolejnymi, które zawierały nowe informacje.

Jeśli zamierzacie wypróbować wersję beta, koniecznie przeczytajcie naszą zapowiedź beta-testów. Dowiecie się z niej nie tylko, co dla was przygotowaliśmy, ale też w jaki sposób możecie pomóc nam w uczynieniu trybu wieloosobowego w Legacy of the Void jak najlepszym. Zamierzamy współpracować ze społecznością nad tym dodatkiem i wasza pomoc ma ogromne znaczenie.


W jaki sposób można uzyskać dostęp do wersji beta Legacy of the Void?
Na początku będziemy bezpośrednio oznaczać wybrane konta Battle.net, a rozsyłanie kluczy zachowamy na kolejny etap testów. Jeśli zostaniesz wybrany, klient bety Legacy of the Void pojawi się w rozwijanym menu w zakładce StarCrafta II w aplikacji Battle.net, jak również w zakładce Gry i kody > Pobierz gry i oprogramowanie na stronie zarządzania kontem Battle.net. Powinieneś także otrzymać stosowną wiadomość e-mail na adres konta Battle.net.

Jeśli na tym etapie ktoś obiecuje ci wysłanie klucza do bety Legacy of the Void, masz do czynienia z oszustwem! Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule o próbach wyłudzeń (phishingu). Jeśli już odpowiedziałeś na taką ofertę lub zarejestrowałeś się na jakiejś stronie, aby dostać klucz, podejmij kroki w celu zabezpieczenia swojego konta Battle.net. Gdy będziemy przymierzać się do rozsyłania kluczy, zaktualizujemy FAQ i poinformujemy graczy.

W jaki sposób można się zgłosić?
Jeśli chcesz zgłosić chęć uczestnictwa w beta-testach Legacy of the Void, zaznacz okienko StarCrafta w Ustawieniach profilu beta-testera na stronie zarządzania kontem Battle.net. Następnie należy kliknąć przycisk „Uaktualnij preferencje”.

Jak wybieracie beta-testerów spośród osób, które się zgłosiły?
Beta-testerów wybieramy ze względu na różne czynniki, w tym specyfikacje systemowe ich komputerów, niedawną aktywność w StarCrafcie oraz element losowości. Kiedy wybieramy kandydatów w poszczególnych turach zaproszeń, staramy się, aby znalazło się wśród nich wiele typów graczy dysponujących różnym sprzętem.

Czy poza zgłoszeniem chęci udziału w testach poprzez serwis Battle.net istnieją jakiekolwiek inne sposoby na otrzymanie zaproszenia?
W późniejszym terminie zaproszenia trafią też do graczy przez specjalne akcje promocyjne na naszych stronach, a także za pośrednictwem stron fanowskich i z pomocą kluczowych członków społeczności. Będziemy mieć więcej informacji na ten temat w miarę zbliżania się danych wydarzeń. 

Ilu graczy macie zamiar zaprosić do udziału w zamkniętych beta-testach?
Liczba zaproszonych graczy będzie uzależniona od naszego zapotrzebowania. Jeśli w czasie trwania testów zdecydujemy, że konieczne jest zwiększenie liczby testerów, to roześlemy dodatkowe zaproszenia do osób z puli zgłoszeniowej.

W zeszłym roku uczestniczyłem w BlizzConie/światowych finałach WCS – kiedy mogę spodziewać się zaproszenia do bety?
Zaproszenia do bety rozdawane są partiami, aby zapewnić stabilność serwerów, rozgrywki i systemu dobierania graczy. Posiadacze biletów na BlizzCon 2014, uczestnicy światowych finałów rozgrywek World Championship Series 2014 w StarCrafta II oraz posiadacze wirtualnego biletu na BlizzCon 2014 zyskają priorytetowy dostęp do zamkniętej bety, wcześniej niż osoby, które zgłosiły chęć udziału w testach za pośrednictwem Battle.netu. Ze względu na sposób oznaczania dostęp zostanie przyznany jedynie posiadaczom zarejestrowanych adresów e-mail, przy użyciu których zakupiono bilety w Internecie, niezależnie od tego, ile biletów zostało nabytych. 

Dostałem zaproszenie do bety! Czy wolno mi transmitować rozgrywkę lub tworzyć jakieś treści na jej temat?
Tak! Jedynym warunkiem jest to, że musisz w wyraźny sposób oznaczyć stream lub inną treść jako Legacy of the Void: zamknięta beta.  Jeśli streamujesz w serwisie Twitch, upewnij się, że twoje kanały są odpowiednio skonfigurowane w ramach nowej opcji „Legacy of the Void”.

Mam parę uwag na temat bety Legacy of the Void. W jaki sposób mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami i sugestiami?
W ciągu kilku tygodni po rozpoczęciu beta-testów otworzymy specjalne forum, na którym będzie można zamieszczać swoje uwagi. Gdy twoje konto Battle.net otrzyma dostęp do bety, zyskasz możliwość przeglądania go i umieszczania na nim wpisów. Twórcy gry oraz członkowie działu ds. społeczności będą codziennie tam zaglądać, ale pamiętaj, że nie do każdej sugestii będziemy mogli odnieść się bezpośrednio.

Mam problemy techniczne w Legacy of the Void. Gdzie wysłać informację na ten temat?
Należy użyć zakładki „Błędy” na forum poświęconym wersji beta, gdzie pracownicy naszego działu kontroli jakości pomogą wymyślić rozwiązania poszczególnych problemów. Prosimy nie kontaktować się w tej sprawie z działem obsługi klienta, ponieważ nie będzie on w stanie ci pomóc.  

Natknąłem się na błędy w becie. W jaki sposób mogę je zgłosić?
Wszelkie błędy i problemy napotkane w becie należy zgłosić na forum poświęconym wersji beta w zakładce „Błędy”. W ten sposób zobaczymy, jak wielu graczy boryka się z danym problemem i w razie konieczności poznamy szczegóły na temat ich specyfikacji systemowych.

Czy mogę zorganizować turniej lub mecz pokazowy prezentujący betę?
Zachęcamy do organizowania wydarzeń internetowych, w których przewidziana pula nagród nie przekracza kwoty 10 000 USD lub jej równowartości. Należy jednak pamiętać, że beta służy przede wszystkim przeprowadzaniu testów i gromadzeniu opinii, zatem  jednostki, mapy i inne funkcje mogą często ulegać zmianie oraz nie będą w pełni zbalansowane. Nie możemy też obiecać, że serwery bety będą działać w terminach, na które zaplanowaliście swoje wydarzenia. Ze względu na charakter bety, każdy organizator, który zechce przeprowadzić wydarzenie lokalne lub takie, w którym przewidziana pula nagród wynosi co najmniej 10 000 USD, będzie musiał uzyskać wyraźną zgodę ze strony Blizzard Entertainment. W tej sprawie należy pisać w języku angielskim na adres esportsteam@blizzard.com.

Jakie treści będą dostępne w wersji beta?
Na początku skoncentrujemy się wyłącznie na trybie wieloosobowym. Dodaliśmy szereg ciekawych jednostek i zdolności dla terran, protosów i zergów i chcemy uzyskać jak najwięcej opinii na ich temat. Poddany testom zostanie również nowy tryb Archonta. Będziemy dzielić się informacjami na temat przyszłych planów związanych z betą, gdy zbliżymy się do momentu wypuszczenia nowej zawartości.

Jak długo potrwają beta-testy?
Nie określiliśmy konkretnej daty zakończenia beta-testów. Kiedy będą dobiegały końca, poinformujemy o tym uczestników.

Czy użytkownicy komputerów Mac będą mogli wziąć udział w beta-testach?
Tak, użytkownicy komputerów Mac będą mogli wziąć udział w becie – dokładnie tak samo, jak użytkownicy komputerów z systemem Windows.

Które regiony i języki będą obsługiwane w becie?
Wersja beta Legacy of the Void będzie dostępna wszędzie poza Chinami i dostępne języki będą odzwierciedlały tę sytuację.

Czy muszę posiadać StarCraft II: Wings of Liberty lub StarCraft II: Heart of the Swarm, aby móc uczestniczyć w becie?
Nie, nie ma konieczności posiadania StarCraft II: Wings of Liberty ani StarCraft II: Heart of the Swarm, aby móc uczestniczyć w testach. Jednak należy pamiętać, że poziom aktywności w Heart of the Swarm może zwiększyć szansę na otrzymanie dostępu do bety.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.