StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Przedsprzedaż Legacy of the Void rozpoczęta

Przedsprzedaż Legacy of the Void rozpoczęta

Legacy of the Void™, samodzielny dodatek będący finałem trylogii StarCraft II®, pojawi się zimą. Gracze mogą zamówić grę już teraz w sklepie Battle.net. Dodatek zawiera kampanię skupiającą się na losach przemierzających galaktykę protosów oraz nowe sposoby współpracy w grze wieloosobowej, które urozmaicą rozgrywkę wszystkim komputerowym generałom: tryb sprzymierzonych dowódców i tryb archonta. Legacy of the Void stanowi ostateczne rozwinięcie serii StarCraft II.

ZAMÓW TERAZ

Wczesny dostęp do prologu „Szepty o zagładzie”

Gracze, którzy zamówią dodatek w wersji cyfrowej w sklepie Battle.net®, otrzymają natychmiastowy dostęp do składającego się z trzech misji prologu. Nosi on tytuł „Szepty o zagładzie” i skupia się na przygodach legendarnego mrocznego templariusza – Zeratula. Osoby, które zamówią grę przed premierą w wersji cyfrowej lub u wybranych sprzedawców detalicznych, uzyskają również dostęp do trwających beta-testów Legacy of the Void.

Wiele wersji do wyboru

Legacy of the Void to samodzielny dodatek i będzie dostępny w wydaniu standardowym (w wersji cyfrowej i pudełkowej), które zakupić można w przedsprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 EUR. Każdy, kto kupi lub zamówi w przedsprzedaży dowolną wersję dodatku, otrzyma dostęp do jeszcze nieujawnionego wojownika z uniwersum StarCrafta w Heroes of the Storm, wydanej niedawno darmowej gry drużynowej Blizzarda. Więcej informacji na ten temat pojawi się już wkrótce. Gracze mają również możliwość ulepszenia zamówienia do cyfrowej wersji deluxe (sugerowana cena detaliczna 59,99 EUR), obejmującej między innymi następującą zawartość dodatkową w pozostałych grach Blizzarda (dostępną po premierze Legacy of the Void):

 • Archonta – zwierzaka w World of Warcraft®;
 • Poszukiwacza Otchłani – wierzchowca w Heroes of the Storm;
 • Protoski rewers kart w Hearthstone®;
 • Portrety i skórkę jednostki inspirowane rasą protosów w StarCraft II.

Edycja kolekcjonerska dodatku Legacy of the Void zostanie udostępniona wyłącznie w wersji pudełkowej i będzie zawierać wszystkie elementy cyfrowej wersji deluxe, a także specjalne wydanie mającego się ukazać kolorowego „Podręcznika operacyjnego” w twardej oprawie, płytę DVD z filmami z gry i materiałami specjalnymi oraz ścieżkę dźwiękową na płycie CD.

Heart of the Swarm jako samodzielny dodatek

Gracze, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w pierwszy dodatek do StarCrafta II pod tytułem Heart of the Swarm, mogą to teraz zrobić w znacznie prostszy sposób. Od dzisiaj do gry w Heart of the Swarm nie jest już wymagana podstawowa wersja gry, StarCraft II: Wings of Liberty. To idealny moment, aby nadrobić zaległości i poznać historię Kerrigan oraz przejąć dowodzenie nad nowymi jednostkami wszystkich trzech ras w trybie wieloosobowym.

Dobre wieści dla moderów

Ponieważ Heart of the Swarm zostaje samodzielnym dodatkiem, wprowadzamy też kilka zmian w Salonie Gier. Postanowiliśmy zdjąć ograniczenia z biblioteki zasobów edytora StarCrafta II. Od dziś moderzy i twórcy gier zyskują możliwość publikowania tytułów w Salonie Gier z użyciem materiałów ze wszystkich części trylogii, nawet jeśli posiadają tylko jedną z nich. Zasada ta dotyczy zarówno Wings of Liberty i Heart of the Swarm, jak i Legacy of the Void. Innymi słowy, moderzy posiadający dostęp do Wings of Liberty lub Heart of the Swarm będą mogli korzystać z zasobów, które pojawią się w Legacy of the Void, bez konieczności zakupu zwieńczenia trylogii. Dotychczas moderzy i twórcy gier, którzy posiadali jedynie Wings of Liberty, mogli publikować swoje dzieła w Salonie Gier wyłącznie z wykorzystaniem zasobów z Wings of Liberty i nie mieli dostępu do materiałów z Heart of the Swarm.

Mamy nadzieję, że ta dobra wiadomość jeszcze bardziej rozbudzi waszą wyobraźnię i zaowocuje mnóstwem wspaniałych gier i modyfikacji!

FAQ dot. zamówienia przedpremierowego i prologu

Jak uzyskać dostęp do prologu „Szepty o zagładzie” po zamówieniu gry?

Aby uzyskać dostęp do misji prologu po złożeniu zamówienia przedpremierowego na Legacy of the Void:

 1. Pobierz klienta gry z zakładki StarCraft II w aplikacji Battle.net (dostępnej do pobrania z oficjalnej strony Battle.net).
 2. W sekcji REGION/KONTO wybierz Beta: Legacy of the Void.
 3. Kliknij przycisk INSTALUJ. Zostanie pobrane około 8 GB danych.
 4. Po zakończeniu pobierania kliknij GRAJ, aby uruchomić grę.
 5. Zaloguj się do bety i kliknij przycisk Kampania, aby rozpocząć misje prologu.

Czy misje prologu posiadają osiągnięcia i poziomy trudności?

Tak, misje prologu posiadają wbudowany system osiągnięć oraz wszystkie poziomy trudności (niski, normalny, wysoki, brutalny). Prosimy jednak pamiętać, że osiągnięcia i postępy misji z wczesnej wersji prologu nie zostaną przeniesione po premierze do pełnej wersji gry, kiedy to udostępnimy prolog wszystkim graczom.

Kiedy „Szepty o zagładzie” zostaną udostępnione wszystkim graczom?

Nie ogłosiliśmy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale prolog zostanie udostępniony wszystkim graczom po ukazaniu się Legacy of the Void.

Czy misje prologu również są w wersji beta? Czy zmienią się, zanim zostaną udostępnione wszystkim?

Nie. Prace nad misjami, które udostępnimy w prologu, zostały w pełni ukończone. Nie będą się one różnić od misji, które zostaną później udostępnione wszystkim, ale – jak wspomnieliśmy powyżej – osiągnięcia i postępy nie zostaną przeniesione.

Czy wszyscy gracze, którzy mają dostęp do wersji beta będą mogli zagrać w prolog przed premierą?

Nie. Prolog zostanie udostępniony tylko tym, którzy zamówią Legacy of the Void przed premierą. Gracze, którzy już posiadają dostęp do wersji beta lub uzyskają go w przyszłości, będą jednak mogli grać w trybie wieloosobowym.

Jak wykorzystać klucz do beta-testów Legacy of the Void?

Aby wykorzystać klucz do zamkniętych beta-testów:

 1. Zaloguj się do swojego konta Battle.net.
 2. Przejdź do sekcji wykorzystywania kodów i wprowadź klucz gry.
 3. Pobierz klienta gry w zakładce StarCraft II w aplikacji Battle.net (dostępnej do pobrania z oficjalnej strony Battle.net).
 4. W sekcji REGION/KONTO aplikacji Battle.net wybierz Beta: Legacy of the Void. Aby widzieć tę opcję, twoje konto musi być oznaczone do udziału w beta-testach.
 5. Kliknij przycisk INSTALUJ. Zostanie pobrane około 8 GB danych.
 6. Po zakończeniu pobierania kliknij GRAJ, aby uruchomić grę.

Więcej informacji o Legacy of the Void można znaleźć na oficjalnej stronie dodatku. Znajdziecie tam prezentację głównych postaci oraz omówienie wielu nowości i zmian.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.