StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Zautomatyzowane turnieje w wersji beta LotV

Zautomatyzowane turnieje w wersji beta LotV

W zeszłym roku, podczas BlizzConu, ogłosiliśmy, że pracujemy nad wprowadzeniem do StarCrafta II jednego z bardziej oczekiwanych trybów rywalizacji: zautomatyzowanych turniejów. Rozgrywki turniejowe oddają ducha rywalizacji w grze StarCraft II w jeszcze większym stopniu niż gra rankingowa i ciężko pracowaliśmy nad tym, aby funkcja ta była naprawdę obiecująca. Teraz nareszcie możemy pokazać wam, nad czym tak ciężko pracowaliśmy.

Prosimy pamiętać, że wszystko, co tutaj prezentujemy pochodzi z bardzo wczesnej wersji zautomatyzowanych turniejów. Pracujemy nad dodaniem kolejnych funkcji i poprawieniem błędów. Mimo wszystko uznaliśmy, że najwyższa pora pokazać tę funkcję naszym graczom, aby mogli ją przetestować. Pozwoli nam to zebrać opinie, komentarze oraz propozycje, które pomogą sprawić, aby zautomatyzowane turnieje były jak najlepsze.


Mając na względzie powyższe zacznijmy od ogólnego omówienia tego, czego możecie spodziewać się po zautomatyzowanych turniejach. Po pierwszym zalogowaniu, zauważycie, że od teraz można kliknąć przycisk „TURNIEJE”.

Po kliknięciu zostaniecie przeniesieni na główną stronę turniejów. Tutaj możecie sprawdzić, kiedy rozpocznie się kolejny turniej i zapisać się do niego. Turnieje rozgrywane są w dwóch formatach:

 • 3 rundy:
  • Terminarz: od poniedziałku do czwartku;
  • Czas trwania: około 60-90 minut;
  • Format: system pucharowy.
 • 6 rund:
  • Terminarz: od piątku do niedzieli;
  • Czas trwania: około 3-4 godzin;
  • Format: faza grupowa -> system pucharowy.


Po wybraniu i zapisaniu się do turnieju, należy zaczekać na jego rozpoczęcie. Jednocześnie można brać udział tylko w jednym turnieju i gdy już się on rozpocznie, będziecie do niego przypisani, nawet jeśli się wylogujecie lub zamkniecie klienta; wszystkie mecze, których nie rozegracie, uznane zostaną za poddane.

Gdy turniej się rozpocznie, otrzymacie powiadomienie (nawet, kiedy będziecie w grze), które pozwoli wam przygotować się do pierwszego meczu. Będziecie mogli zawetować maksymalnie do trzech map w każdej z rund, co pozwoli wam dostosować wybrane mapy do kolejnych przeciwników. Wasz rywal będzie mógł robić to samo, ale nie będzie wiedział, jakie mapy zawetowaliście. Będziecie też mogli podejrzeć wyniki przeciwnika na danej mapie, co pomoże wam w podjęciu decyzji o zawetowaniu jej.

Czas trwania każdego meczu w turnieju jest obecnie ograniczony do 25 minut. Przekłada się to na 35 minut gry w Heart of the Swarm z powodu zmian zegara czasu gry w Legacy of the Void. Po upływie 25 minut, zwycięża ten gracz, który zdobył najwięcej punktów doświadczenia. Doświadczenie gromadzi się podczas całej gry m.in. poprzez zdobywanie surowców, tworzenie i niszczenie jednostek.


Zakończenie meczu oznacza automatyczną gotowość do rozpoczęcia kolejnej rundy, która zacznie się, gdy gotowi będą wszyscy gracze. Jeśli oznaczycie się jako „Nie gotowi”, będziecie musieli zaczekać do rozpoczęcia kolejnej rundy z ogłoszeniem gotowości.

W zautomatyzowanych turniejach wprowadziliśmy meczowy system dobierania graczy, aby gra była fair dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności. Prosimy pamiętać, że dobieranie może nie działać optymalnie z uwagi na niewielką ilość graczy w wersji beta.


Planujmy wprowadzić opcję automatycznego dołączania do prywatnego kanału czatu dla graczy biorących udział w turnieju. Planujemy również dodać nagrody, które będą widoczne w grze StarCraft II również poza zautomatyzowani turniejami.

Ze względu na charakter tej funkcji, w porównaniu z innymi obszarami gry znacznie trudniej jest przeprowadzić kompleksowe testy wewnętrzne zautomatyzowanych turniejów. Prosimy was, abyście postarali się wypróbować jak najwięcej opcji i kombinacji, i koniecznie dajcie nam znać, jeśli znajdziecie jakieś błędy! Zautomatyzowane turnieje powinny zapewnić wciągającą rozrywkę tym, którzy cenią wysoki poziom rozgrywek. Jeśli więc lubicie rywalizować w grze StarCraft II, to mamy nadzieję, że czekacie na wypróbowanie naszego nowego trybu gry z równie wielką ekscytacją, co my czekamy na wasz odzew. Dziękujemy wam bardzo za pomoc, pamiętajcie o przesyłaniu opinii oraz komentarzy i do zobaczenia w finałach!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.