StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Opowiadanie Legacy of the Void: „Wyniesienie”

Opowiadanie Legacy of the Void: „Wyniesienie”

Tal'darimowie służą Amonowi i działają wedle ścisłego systemu hierarchicznego zwanego Łańcuchem Wyniesienia, który nakazuje bezwzględne posłuszeństwo wyżej postawionym.

Alarak, który jest Czwartym Wyniesionym, należy do elity najpotężniejszych tal'darimów. Jest gotów służyć Amonowi i poszerzać swoje wpływy oraz władzę, ale staje przed decyzją, która na zawsze zaważy zarówno na jego losach jak i przyszłości jego ludu.


– Amon nie może umrzeć – odparł Alarak.

Ty zwariowany heretyku, pomyślał, ale zostawił to dla siebie. Zaraz jednak naszła go nowa myśl.

To próba. Tak musi być. Nuroka nie wyglądał na szalonego. Nie widać było obłędu w jego spojrzeniu. Ten dramatyczny pokaz był zwyczajną próbą lojalności Alaraka wobec Amona. Alarak trzymał się tej myśli.

– Łatwiej by było zniszczyć wszystkie gwiazdy w galaktyce – odrzekł z przekonaniem. – Amon daje nam życie. Dzieli się z nami Oddechem Istnienia. Czym byliby tal'darimowie bez jego przewodnictwa?


Poznajcie wydarzenia poprzedzające historię w StarCraft II: Legacy of the Void zaczynając od „Wyniesienia” – ponurej historii zdradzającej tajemnice sposobu życia i pragnień tal'darimów, a zarazem pierwszego z nowej serii opowiadań, jakie opublikujemy podczas tygodni poprzedzających premierę Legacy of the Void 10 listopada.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.