StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Szczegółowe omówienie misji w trybie współpracy

Szczegółowe omówienie misji w trybie współpracy
W Legacy of the Void pojawi się mnóstwo nowych opcji, które urozmaicą wam rozgrywkę bez względu na poziom umiejętności i styl gry. Jeśli uwielbiacie niesamowicie potężne zdolności z naszej kampanii dla jednego gracza, ale jednocześnie wolicie grać ze znajomym, to mamy coś specjalnie dla was: misje w trybie współpracy!

Na początku prac nad Legacy of the Void tryb ten nosił nazwę „Sprzymierzeni dowódcy”. Teraz są to misje w trybie współpracy, co lepiej opisuje rozgrywkę – razem z partnerem będziecie realizować zadania i rozgrywać scenariusze oparte na kilku różnych wydarzeniach z gry, wykorzystując niesamowite zdolności wybranych przez was dowódców.

Różni dowódcy

Aby stawić czoła wyzwaniom, będziecie potrzebować pomocy. Do dyspozycji oddamy wam najlepszych przedstawicieli uniwersum StarCrafta II. Przed każdą misją dokonacie wyboru jednego z szóstki dowódców (po dwóch dla każdej z trzech ras z serii StarCraft). Każdy dowódca wyróżnia się własnym stylem gry i zdolnościami na polu walki. Gra dowódcami zergów polega na kontrolowaniu potężnych jednostek bohaterskich. Terranie wykorzystują swoje machiny wojenne, aby walczyły za nich. Protosi zaś korzystają z przewagi, jaką zapewnia im potężna Włócznia Aduna i wyprowadzają ataki z orbity. Jeśli na przykład wybierzecie Kerrigan, będziecie mogli kierować nią bezpośrednio na polu walki wykorzystując jej niszczycielskie zdolności na swoją korzyść. Drugą dowódczynią zergów jest Zagara, która – choć nie tak potężna jak Królowa Ostrzy – specjalizuje się w zalewaniu wrogów falami jednostek roju. Spośród terran możecie wybrać zaufanego mechanika Raynora, Rory'ego Swanna, który po mistrzowsku radzi sobie z obsługą machin wojennych. Niesie on zniszczenie wykorzystując jednostki opancerzone – nie tylko potrafi tworzyć mechaniczne jednostki terran 20% szybciej, ale gdy buduje fabryki nie zużywa w ogóle wespanu! Na dodatek może on wykorzystać własne Wiertło Laserowe, niszczycielską broń, która pozwala zaatakować każdy cel w polu widzenia Swanna i świetne nadaje się do eliminowania większych zagrożeń z daleka. To tylko niewielka próbka możliwości i jednostek, którymi dysponuje każdy z dowódców.

Urozmaicona rozgrywka

Na pewno nie możecie się doczekać aż zagracie jednym z dowódców i dołączycie do walki u boku towarzysza broni. Misje, które przyjdzie wam wypełniać, są wybierane losowo podczas każdej rozgrywki, ale niech wam się nie wydaje, że będzie łatwo – nawet jeśli już ukończyliście daną misję, sztuczna inteligencja dostosuje własną strategię i wykorzysta inną taktykę. W każdej z misji będziecie też mieli szansę na spotkanie wszystkich trzech ras.

Gra pozwoli też dobrać poziom trudności misji. Bez względu na to, czy macie ochotę na odprężającą zabawę ze znajomym i rozwałkę wrogów, czy wręcz przeciwnie – na intensywną rozgrywkę, która sprawdzi granice waszych umiejętności – to misje w trybie współpracy pozwolą wam dostosować poziom gry do waszych preferencji.

Nie przejmujcie się też, jeśli nikt z waszych znajomych nie będzie miał akurat ochoty na grę. Nasz pomocny system dobierania graczy zawsze znajdzie wam partnera do gry o podobnym poziomie umiejętności i poziomie dowódcy.

Nieograniczona moc

Zgadza się – dowódcy posiadają własne poziomy. Wykonywanie misji w trybie współpracy pozwoli zdobyć określoną ilość punktów doświadczenia, zależną od wybranego przez was poziomu trudności. Każdy zdobyty poziom dowódczy pozwoli odblokować dodatkowe jednostki, które będzie można wysłać na pole walki oraz ulepszenia istniejących zdolności. Na przykład mroczna templariuszka Vorazun może odblokować zdolność wydobywania gazu i jego bezpośredniego przesyłu do Włóczni Aduna, co eliminuje konieczność wysyłania próbników do asymilatora. Artanis z kolei może odblokować zdolność przesyłu dowolnych jednostek, dzięki której będziecie mogli w okamgnieniu wysłać na pole walki kolosy, lotniskowce czy nieśmiertelnych.

Nie tylko wasi dowódcy otrzymają nagrody za awans. Misje w trybie współpracy posiadać będą również własne osiągnięcia, których zdobywanie pozwoli wam odblokować zupełnie nowe portrety.

Dołączcie do walki!

Misje w trybie współpracy pojawią się wyłącznie w samodzielnym dodatku Legacy of the Void, którego premiera odbędzie się 10 listopada. Zwerbujcie zaufanego sojusznika, wyznaczcie ulubionego dowódcę i zniszczcie swoich przeciwników.

Jeśli jeszcze nie zamówiliście ostatniego dodatku z trylogii StarCraft II, odwiedźcie sklep Battle.net jeszcze dziś.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.