StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

W drużynie siła: mechanika Trybu Archonta

W drużynie siła: mechanika Trybu Archonta

Jeśli graliście w wersję beta Legacy of the Void lub śledzicie informacje o nadchodzącym dodatku, to na pewno słyszeliście o Trybie Archonta. Dzisiaj chcemy przyjrzeć się mechanice tego nowego trybu gry i pokazać wam, jak świetnie pozwala on bawić się wspólnie ze znajomymi i jednocześnie doskonalić wasze umiejętności!


Na czym polega Tryb Archonta?

Tryb Archonta to nowy sposób gry dostępny w Legacy of the Void, który pozwala na rozgrywkę 1 na 1 w StarCrafta II ze znajomym i wspólne kontrolowanie jednej bazy i armii. Przy wprowadzaniu tego trybu naszym głównym celem było umożliwienie każdemu graczowi – bez względu na jego poziom umiejętności – swobodnej rozgrywki na poziomie znacznie wyższym niż w standardowym trybie 1 na 1.

Warto zauważyć, że rozgrywki 1 na 1 w StarCraftcie II wymagają od graczy wyjątkowych umiejętności. Opanowanie tego trybu na najwyższym, mistrzowskim poziomie jest niezwykle trudne, zajmuje dużo czasu i wymaga sporo poświęceń i wysiłku. Chcieliśmy, aby więcej graczy mogło czerpać przyjemność z rozgrywek na mistrzowskim poziomie, które dotąd dostępne były wyłącznie dla najlepszych zawodników w StarCrafta II na świecie. Dlatego właśnie stworzyliśmy Tryb Archonta.

Tryb Archonta pozwoli wam robić rzeczy zazwyczaj nieosiągalne dla samotnych, początkujących graczy. Na przykład jeden z graczy może skupić się na precyzyjnym mikrozarządzaniu banshee, albo obydwaj współpracując możecie wyprowadzić atak z dwóch kierunków, osobno kontrolując każdą grupę. Dzięki temu przekonacie się, że jednoczesne wykonanie obu manewrów jest możliwe, choć mogło wydawać się nieosiągalne dla pojedynczego, początkującego gracza.

Screenshot 1 - Thumb.png

Strategia, rozgrywka i rozwijanie umiejętności

W przeciwieństwie do trybu 2 na 2, Tryb Archonta wymaga większej współpracy w drużynie i kładzie większy nacisk na konieczność opracowania strategii przed rozpoczęciem meczu. Dlatego też jest on dostępny tylko dla wcześniej stworzonych drużyn.

Gorąco zachęcamy was do rozwijania swoich strategii i rozwijania umiejętności wspólnie z przyjaciółmi, co z czasem pozwoli wam osiągnąć najlepsze wyniki w tym trybie. Jeśli nie macie znajomych zainteresowanych dołączeniem do was w Trybie Archonta, spróbujcie popytać wśród graczy na nowym czacie ogólnym, podczas meczy 1 na 1, lub na kanałach społecznościowych takich jak nasze fora, Reddit lub TeamLiquid.


Dzielenie się radością z mistrzowskiej gry

Tryb ten jest nie tylko świetnym sposobem na uczenie się gry, ale też doskonałym sposobem, aby nauczać strategicznej gry znajomych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze StarCraftem II. Ponieważ dogłębne, mistrzowskie opanowanie gry wiąże się z poznaniem wielu jej tajników, początkujący gracze mogą czuć się zagubieni. Ci, którzy chcą dzielić się swoją pasją do StarCrafta ze znajomymi będą mogli teraz przeprowadzić ich przez początkowe etapy gry dzieląc frajdę, jaką przynosi stopniowe rozwijanie umiejętności gry na najwyższym poziomie.

Możecie wiązać grupy ze znajomymi na różnym poziomie umiejętności i uczyć się od siebie nawzajem. Najlepsze jest to, że wskaźnik rankingowy MMR oraz ranga członków drużyny w Trybie Archonta jest unikalna dla tego trybu, dlatego możecie śmiało tworzyć drużyny z tyloma znajomymi, z iloma tylko chcecie bez obawy o to, że wygrana lub przegrana wpłynie na ranking waszej najlepszej drużyny. 

Screenshot2015-11-02 18_47_12 Thumb.jpg

Opracowywanie wyjątkowych strategii

Omówiliśmy już cel Trybu Archonta i jak można wykorzystać go, aby uczyć się, rozwijać i szkolić innych. Teraz damy wam kilka wskazówek, co warto wypróbować, jeśli dopiero zaczynacie.

Najłatwiejszym sposobem na podział zadań w Trybie Archonta jest ustalenie, kto zajmie się makrozarządzaniem (kontrolowaniem bazy), a kto mikrozarządzaniem (kontrolowaniem jednostek). Chociaż zadania podzielone są między dwóch graczy, ważne jest, aby razem ściśle współpracować tworząc skuteczną i zgraną drużynę.

Na przykład, warto wspólnie zadbać o płynność zaopatrzenia. Równie istotne jest, aby nadmiar surowców przeznaczany był na kolejne budowle produkcyjne (niwelujące nadwyżki zasobów), jak i tworzenie nowych jednostek robotniczych. Gdy już opanujecie pojedyncze obowiązki, wkrótce będziecie mogli pozwolić sobie na wielozadaniowość. Zaczniecie lepiej rozumieć zasady rządzące grą, a wasza drużyna w Trybie Archonta stanie się skuteczniejsza.


Inne przydatne wskazówki

Kolejnym przydatnym narzędziem do waszej dyspozycji jest możliwość wyprowadzania ataków z wielu kierunków. Czy chodzi o waszą główną armię atakującą z jednej strony i mniejszy oddział nacierający z innej lokalizacji, czy nieustanne nękanie pozycji wroga z dwóch kierunków przez całą grę, dwóm graczom o wiele łatwiej jest rozdzielić zadania i zrealizować strategię niż gdyby miała to zrobić jedna osoba.

Kiedy próbujecie wcielić w życie tego rodzaju strategię, gracz który nie zajmuje się mikro-zarządzaniem może zabrać część armii z grupy kontroli drugiego członka drużyny dzięki nowej funkcji, którą dodaliśmy w aktualizacji 3.0. W tym celu należy przypisać skrót klawiszowy za pomocą klawiszy alt + cyfra, zamiast standardowej kombinacji ctrl + cyfra. Spowoduje to przypisanie wybranych jednostek do waszej grupy kontroli i jednocześnie usunie je z grupy kontroli sojusznika.

Możecie też użyć narzędzia do wysyłania zaawansowanych sygnałów. Aby je wykorzystać, przytrzymajcie klawisz ALT i przeciągnijcie kursor po ziemi albo po mini-mapie. Pozwoli wam to na wybór spośród kilku sygnałów wizualnych – w tym „Atak”, „Idę” lub „Odwrót” – które zostaną wysłane do graczy z waszej drużyny i pomogą wam w lepszej koordynacji działań.

Screenshot 2 - Thumb.png

Jak wykorzystacie Tryb Archonta?

Byliśmy świadkami, jak ludzie tworzą drużyny i dokonują niesamowitych wyczynów w Trybie Archonta – i chodzi nam nie tylko o to, czego się uczą. Chodzi głównie o to, że grają na poziomie, który wcześniej wydawał im się niemożliwy do osiągnięcia. Dlatego z niecierpliwością czekamy, co wy pokażecie!

Jak wykorzystacie Tryb Archonta? Czy mieliście już okazję zagrać w niego ze znajomym w wersji beta czy dopiero planujecie stworzyć drużynę z nowym sojusznikiem po ukazaniu się Legacy of the Void? Koniecznie opowiedzcie nam w komentarzach.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.