StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Przyszłość StarCrafta: podsumowanie panelu na BlizzConie

Przyszłość StarCrafta: podsumowanie panelu na BlizzConie

Ponieważ premiera Legacy of the Void będzie mieć miejsce już za kilka dni, członkowie zespołu deweloperskiego podzielili się swoimi planami co do przyszłości StarCrafta II. Naszym celem w 2016 roku jest dostarczenie nowej zawartości zarówno do trybu dla jednego gracza, jak i trybu wieloosobowego. Po premierze zamierzamy wypuszczać zupełnie nową zawartość w formie mini-kampanii, nowych misji w trybie współpracy, nowych dowódców i nie tylko. Część z rzeczy zostanie udostępniona za darmo, inne będą płatne. Pamiętajcie, że nadal jesteśmy w fazie planowania omawianej tutaj zawartości, dlatego wiele jeszcze może się zmienić, zanim trafi ona do gry.

Nowa mikro-zawartość

Planujemy wprowadzić więcej nowych skórek jednostek, jak również zupełną nowość – pakiety głosów. Pozwolą one grającym zastąpić istniejące głosy doradców w grze. Poniżej przykłady Abatura w tej roli.

 

Planujemy również usprawnić Salon Gier we współpracy z wybranymi twórcami i sprzedawać ich dzieła poprzez serwis Battle.net. Chcemy najpierw przetestować ten pomysł na mniejszej grupie i jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy nawiązywać współpracę z kolejnymi twórcami.

Pakiety misji

Gracze złaknieni zawartości związanej z kampanią nie będą musieli długo czekać, ponieważ pracujemy nad pierwszymi pakietami misji, które pojawią się w roku 2016. Tajne operacje Novy (Nova Covert Ops) to seria 9 misji, która zostanie opublikowana w postaci trzech pakietów epizodycznych i będzie opisywać wydarzenia mające miejsce po Legacy of the Void. Dominium Terran pod przewodnictwem Valeriana Mengska próbuje podnieść się po wojnie domowej i atakach zergów, które spustoszyły cywilizację ludzi. Historia skupia się na postaci Novy i jej powiązaniach z grupą terrańskich separatystów znanych jako „Obrońcy ludu”. 

Novą będzie można kierować podczas każdej z misji, podobnie jak Kerrigan w kampanii Heart of the Swarm. W przeciwieństwie do partyzanckich oddziałów Raynora, Nova otrzyma pełne wsparcie całej armii i środków dostępnych Dominium Terran, w tym tajnych oddziałów – specjalnych wersji jednostek terran.

W misjach Tajne operacje Novy pojawi się również nowa funkcja wyposażenia. Będziecie mogli zdobywać i wyposażać Novę w różne rodzaje uzbrojenia i gadżety, a następnie wykorzystywać je na polu walki. Sprzęt ten w drastyczny sposób wpłynie na sposób rozgrywania misji i pozwoli rozgrywać je ponownie z innym wyposażeniem, co wydatnie wpłynie na żywotność gry. 

Pierwszego pakietu misji możecie spodziewać się na początku 2016 roku. Za jakiś czas podamy więcej informacji na temat daty premiery i ceny.

Funkcje gry wieloosobowej i zmiany w rankingu

Rywalizacja w trybie wieloosobowym będzie wspierana i rozwijana przez cały rok 2016. Planujemy poprawiać i rozwijać obecny system rankingowy, zautomatyzowane turnieje i balans jednostek.

Planowane przez nas zmiany w rankingu mają na celu zwiększenie przejrzystości i funkcjonalności systemu. Gracze powinni być w lepszy sposób informowani o swojej pozycji względem innych i o tym, ile brakuje im do awansu. Planujemy również wprowadzić osobne rangi dla terran, zergów i protosów, i być może stworzyć osobne rangi dla gry rankingowej i nierankingowej. Obawiamy się jedynie, że zbyt duża liczba rang może wydłużyć czas oczekiwania w kolejkach na rozpoczęcie rozgrywki.

Chcemy również zwiększyć liczbę rodzajów zautomatyzowanych turniejów. Mowa między innymi o turniejach 2 na 2 w trybie archonta. Dodatkowo chcielibyśmy umożliwić graczom tworzenie „prywatnych turniejów”, gdzie wystarczy podać uczestników, a nasz system zajmie się resztą.

Jeśli chodzi o rywalizację w trybie wieloosobowym, to zamierzamy wykorzystać czas po premierze Legacy of the Void na zbadanie zmian na większą skalę – było to coś, czego nie chcieliśmy robić podczas prac nad Heart of the Swarm i Legacy of the Void. Zamierzamy współpracować ze społecznością, aby wprowadzić do StarCrafta II jak najlepsze pomysły – dotyczy to również nowych jednostek.

Misje w trybie współpracy

Mamy nadzieję, że zapoznaliście się już z tą nową funkcją w naszym filmiku poświęconym misjom w trybie współpracy. W 2016 roku planujemy rozwijać ten tryb gry i wprowadzić nowej misje oraz dowódców. Obecnie pracujemy nad dodaniem fazmatora protosów, Karaxa, który specjalizuje się w produkcji i wykorzystaniu pełnego potencjału Włóczni Aduna. Na pewno znacie już zdolność „Zagięcia czasoprzestrzeni”, która pozwala znacznie przyspieszać działanie i produkcję w budowlach. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom Karax może wzmocnić tę zdolność i stosować ją na każdej budowli!

Fazmator jest również specjalistą od uzbrojenia i potrafi wykorzystać pełną moc armii protosów. Jego Promień Oczyszczenia pozwoli wypalić na powierzchni ognisty szlak i pozostawia po sobie jedynie zwęglone zwłoki wrogów.

Przyszłość StarCrafta II

Sukces naszych gier nie byłby możliwy bez wsparcia i pasji społeczności. StarCraft II nie jest tutaj wyjątkiem, dlatego chcemy poznać wasze opinie na temat naszych planów na rok 2016. Których nowości nie możecie się doczekać najbardziej? O których chcielibyście dowiedzieć się więcej? W następnych miesiącach podamy więcej informacji na ich temat, trzymajcie więc rękę na pulsie. 

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.