StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Usprawnienia okna informacyjnego w aktualizacji 3.3

Usprawnienia okna informacyjnego w aktualizacji 3.3

W aktualizacji 3.3 poprawimy okno informacyjne tak, aby wszystkim graczom było łatwiej z niego korzystać. Zmiany obejmą reorganizację istniejących elementów okna, jak również dodanie nowych funkcji, które pomogą wyróżnić najważniejsze informacje.

Okazja do wprowadzenia dalszych poprawek

Wraz z premierą Legacy of the Void usprawniliśmy sposób działania okna informacyjnego. Chociaż nowe okno stanowiło krok naprzód w stosunku do poprzedniego ekranu startowego, to z czasem wpadliśmy na pomysł dalszej optymalizacji sposobu, w jaki wyświetlane i porządkowane są informacje. Aktualizacja 3.3 to doskonała okazja do wprowadzenia tych poprawek.

Po pierwsze chcieliśmy zająć się sposobem wyświetlania informacji o nowej zawartości. Obecnie informacje w okienku przełączają się cyklicznie. Powoduje to, że część z nich jest niewidoczna, dopóki nie przyjdzie kolej na ich wyświetlenie lub dopóki gracze nie klikną odpowiadającego im przycisku. Z tego powodu nie wszystkie informacje mają szanse dotrzeć do użytkowników. Chcemy więc wprowadzić zmiany, które spowodują, że wszystkie ważne informacje będą od razu widoczne i dostępne.

Kolejną kwestią, którą chcieliśmy się zająć, jeśli chodzi o okno informacyjne, jest sposób organizacji treści związanych z ważnymi ogłoszeniami lub wydarzeniami, takimi jak publikacja map do testowania balansu czy pojawienie się nowych dowódców w trybie współpracy. Podczas ogłaszania tych wieści często zmieniamy tło okna informacyjnego. Ponieważ zaczęliśmy coraz częściej korzystać z tej funkcji, coraz trudniej było za jej pomocą wyróżnić kolejne ważne wiadomości. Wprowadzamy więc zmiany, które sprawią, że układ okna stanie się bardziej przejrzysty i intuicyjny, co pomoże wyróżnić najważniejsze informacje.


Nadchodzące zmiany

Reorganizacja układu okna informacyjnego

Podstawową i najbardziej zauważalną zmianą jest reorganizacja okna informacyjnego. Zmieniamy jego układ tak, aby było nam łatwiej wyróżniać wiadomości o nowej zawartości i funkcjach.

Wyróżnianie rodzajów prezentowanych treści

Zmieniamy również sposób prezentowania różnych rodzajów treści, aby były lepiej wyróżnione na ekranie głównym. Oto przykłady:

  • Nowa zawartość w grze: zaliczają się do niej nowi dowódcy, mapy do misji w trybie współpracy i misje Novy;

      

  • Wiadomości i wydarzenia społecznościowe: zaliczają się do nich informacje o aktualizacjach, wpisy na blogu lub informacje o wydarzeniach e-sportowych;

      

  • Funkcje w grze i terminarze: zaliczają się do nich informacje o wprowadzanych funkcjach oraz harmonogramy zautomatyzowanych turniejów.

      

Lepsza prezentacja wizualna

Nowy układ oznacza również zmianę rozmiarów i sposobu wyróżniania elementów ekranu głównego. Pozwoli nam to na większą elastyczność w przypadku wyróżniania konkretnych ogłoszeń i powinno pomóc graczom szybko i łatwo rozeznać się w ważniejszych informacjach.


Wysuwany panel „Nowości”

Aby jeszcze bardziej poprawić sposób wyróżniania ważnych danych, dodaliśmy do okna informacyjnego wysuwany panel, który przedstawi wiadomości o nowej zawartości. Stanowi on rozszerzenie dotychczasowego okna nowości i będzie otwierał się automatycznie, kiedy gracze zalogują się po wprowadzeniu większej aktualizacji.

Gdy gracz zamknie ekran, nie będzie się on już otwierał domyślnie, aż do czasu wprowadzenia kolejnej ważnej aktualizacji. Gracze zawsze będą mieli możliwość ponownego otwarcia panelu w dowolnej chwili poprzez kliknięcie elementu „Nowości” na ekranie głównym.

Zawartość panelu

Duży panel na górze zawiera najważniejsze, bieżące informacje i ogłoszenia.

Niżej znajdziecie listę maksymalnie pięciu najnowszych wiadomości lub ogłoszeń. Możecie kliknąć dowolny element, aby uzyskać więcej informacji.


Jesteśmy podekscytowani zmianami, które znajdą się w aktualizacji 3.3. Nowe okno informacyjne powinno pomóc w przekazywaniu ważnych informacji graczom i ułatwić im korzystanie z gry.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.