StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Aktualizacja 3.3: nowa zawartość i funkcje w trybie współpracy — mutatory

Aktualizacja 3.3: nowa zawartość i funkcje w trybie współpracy — mutatory

Aktualizacja 3.3 do Legacy of the Void wprowadza wiele nowej, ekscytującej zawartości do trybu współpracy StarCraft II, w postaci mutatorów, Mutatorów Tygodnia oraz poziomów mistrzowskich. Nowe funkcje będą dostępne dla wszystkich grających w StarCrafta II – również tych, którzy korzystają ze Startera.

MUTATORY

Mutatory to specjalne modyfikatory, które stawiają przed wami nowe wyzwania i zmieniają rozgrywkę w istniejących misjach w trybie współpracy. Mutatory zapewniają różne, dodatkowe utrudnienia – od konieczności walki przeciwko armii ze zdolnością maskowania po unikanie erupcji lawy. W naszym cyklu Mutatorów Tygodnia będziecie mogli zmierzyć się z kilkoma takimi wyzwaniami jednocześnie.

MUTATORY TYGODNIA

Co tydzień będziecie mieć szansę zmierzyć się z Mutatorem Tygodnia, w którym połączymy kilka mutatorów w jednej misji w trybie współpracy. Mutatory Tygodnia będą dostępne przez siedem dni z krótką przerwą między kolejnymi. Podobnie jak w przypadku normalnych misji w trybie współpracy, będziecie mogli wybierać poziom trudności, który najbardziej odpowiada waszym umiejętnościom. Normalne misje nadal pozostaną dostępne i będziecie mogli w łatwy sposób przełączać się między obydwoma trybami. Szykujemy wiele Mutatorów Tygodnia, ale dzisiaj chcemy zaprezentować wam krótki rzut oka na dwa z nich.

POCIĄG ŻYWYCH TRUPÓW

Pierwszy Mutator Tygodnia nosi nazwę „Pociąg żywych trupów”. Wyzwanie to ma miejsce w trakcie misji „Ekspres do Otchłani”. Nadal będziecie musieli zatrzymać pociągi, ale dodatkowo podkręciliśmy poziom trudności włączając trzy zabójcze mutatory.

  • Chodząca zaraza – każdy zabity przez was przeciwnik powija zainfekowane monstra. Im większa i silniejsza jednostka, tym więcej zainfekowanych z niej powstanie.
  • Epidemia – na waszą bazę bezustannie maszerują fale zainfekowanych, zmuszając was do ciągłego skupiania się na obronie.
  • Ciemność widzę – mgła wojny zostaje zastąpiona całkowitą ciemnością, a cele misji są niewidoczne na mini-mapie. Nie będziecie wiedzieli, gdzie znajdują się pociągi ani skąd nadchodzą ataki. 

CZAS PRÓBY

Drugie wyzwanie nosi nazwę „Czas próby” i ma miejsce w trakcie misji „Bariery na Ulnarze”. Kluczem do zwycięstwa na tej mapie jest zajmowanie odpowiednich pozycji oraz koordynacja czasowa posunięć. Przeszkadzać wam w tym będą trzy mutatory.

  • Demony szybkości – Jednostki wroga będą poruszać się dwa razy szybciej niż wasze, co da wam mniej czasu na reagowanie na posunięcia przeciwnika.
  • Zakrzywienie czasoprzestrzeni – przeciwko wam zostanie wykorzystana zdolność zakrzywienia czasoprzestrzeni, która spowolni ataki i ruch waszych jednostek. Aby wygrać, będziecie musieli unikać pól zniekształcających czas.
  • Magnetyczne pole minowe – na całej mapie rozstawione zostaną miny magnetyczne, które zmuszą was do zachowania najwyższej ostrożności w trakcie przemieszczania armii. Jeśli wasze jednostki zbliżą się do min, te ruszą prosto na wasze oddziały czyniąc potworne spustoszenie. 

NAGRODY ZA MUTATORY TYGODNIA

Jeśli zwyciężycie z Mutatorem Tygodnia, otrzymacie nagrodę w postaci dodatkowych punktów doświadczenia. Nagroda przyznawana jest za każdy z czterech poziomów trudności, a wygrana na wyższym poziomie odblokuje nagrody ze wszystkich niższych. Przykładowo, jeśli zwyciężycie w Mutatorze Tygodnia na wysokim poziomie trudności, zostaniecie nagrodzeni punktami doświadczenia za poziomy wysoki, normalny i niski. Te dodatkowe punkty przydadzą się w awansowaniu na poziomy mistrzowskie.

POZIOMY MISTRZOWSKIE

Aby poradzić sobie z tyloma nowymi wyzwaniami, będziecie potrzebować większej mocy – i dlatego wprowadzamy nowe poziomy mistrzowskie. Wszystkie punkty doświadczenia zdobywane przez dowódców po osiągnięciu maksymalnego 15 poziomu, zostaną przeznaczone na poziomy mistrzowskie, których jest 90. Za każdy poziom otrzymacie jeden punkt do wykorzystania u dowolnego dowódcy na poziomie 15 w celu zwiększenia jego siły. Przykładowo, możecie przeznaczyć punkty na Kerrigan, aby zwiększyć obrażenia zadawane przez jej ataki lub tempo regeneracji jej energii. Będziecie też mogli skrócić czas budowy Wiertła Laserowego Swanna lub zwiększyć wytrzymałość wszystkich jego budowli, w tym wieżyczek.

Poziomów jest 90, więc nie dacie rady rozdysponować wszystkich punktów w pełni we wszystkich kategoriach i przed wyruszeniem do walki będziecie musieli podjąć strategiczne decyzje w tym zakresie. Na szczęście zawsze przed misją macie dostęp do opcji resetowania przydzielonych punktów.


Jesteśmy podekscytowani, że w nadchodzącej aktualizacji 3.3 udostępnimy wam wspomniane powyżej nowe funkcje do misji w trybie współpracy. Wymyśliliśmy wiele diabelnie podstępnych mutatorów, które chcemy przetestować, ale może macie też własne, fajne pomysły na modyfikacje rozgrywki? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.