StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Prezentacja: „Problem Vermilliona”

Prezentacja: „Problem Vermilliona”

W naszej najnowszej aktualizacji podkręcamy temperaturę w trybie współpracy i wprowadzamy nową mapę – „Problem Vermilliona”!

W roli narratora wydarzeń rozgrywających się na mapie wystąpi słynny prezenter wiadomości UNN, Donny Vermillion (który niedawno wydobrzał po wypadku podczas jedzenia masła orzechowego) (odnośniki w j. angielskim).

Poza nowym narratorem, na mapie wprowadzona zostanie również mechanika gry z misji „Diabelskie igraszki” z Wings of Liberty wykorzystująca lawę. Podobnie jak w przypadku pozostałych map z trybu dla jednego gracza, „Problem Vermilliona” również posiada zmieniony układ i mechanikę w porównaniu z oryginałem.

Niedawno odbyliśmy rozmowę z projektantem gry, Adamem Levym, na temat adaptacji oryginalnej mapy na potrzeby trybu współpracy. Zapraszamy do lektury.


Pytanie: Adamie, czy na początek mógłbyś w skrócie opisać mapę i powiedzieć, co sprawia, że jest wyjątkowa?

Adam: Jasne. Przede wszystkim jest to pierwsza mapa w trybie współpracy, w której pojawia się mechanika oparta na zbieraniu – nasze jednostki robotnicze muszą zebrać coś w świecie gry i szybko zanieść to do bazy. Drugim nowym aspektem jest lawa, której zmieniający się cały czas poziom zmusza do szybkiego podejmowania decyzji i przemieszczania jednostek.

Lava-Gif.gif

P: Jakie elementy braliście pod uwagę adaptując oryginalną mapę do trybu współpracy?

A: Oryginalna mapa skupiała się na zebraniu określonej liczby surowców przed SI. Ponieważ była to mapa stworzona pod grę terranami, na niżej położonych terenach znajdowało się dużo minerałów a gdy lawa się podnosiła można było wzbić swoje centrum dowodzenia w powietrze i je przemieścić.

Protosi i zergi nie radzą sobie z tym problemem tak dobrze, dlatego zmodyfikowaliśmy mapę, aby występowało na niej większe zróżnicowanie poziomów wysokości terenu, a nie tylko głównie obniżenia. Nadal jednak zależało nam na tym, aby jednostki robotnicze gromadziły jakiś materiał, ponieważ naszym zdaniem jest to jedna z fajniejszych cech tej mapy. Usunęliśmy jedynie ten element rozgrywki, który wymagał czasochłonnego wydobycia surowców przed ich zebraniem.

P: Czyli pozostawiacie mechanikę zbierania, ale nie trzeba poświęcać czasu na wydobycie?

A: Zgadza się. Na tej mapie jednostki robotnicze zbierają kryształy ksenonowe, a pozostałe jednostki muszą zająć się obroną. W przeciwieństwie do minerałów, kryształy ksenonowe można zebrać od razu, nie czekając na ich wydobycie.

Poza zmianą minerałów na kryształy ksenonowe, zmieniliśmy zadanie na mapie na nowe, które wymaga zebrania 20 kryształów, zanim planeta eksploduje. Czas pozostały do eksplozji planety wydłuża się wraz z każdym zebranym kryształem. Zadanie dodatkowe polega na pokonaniu magmowej bestii, która pojawia się tylko wtedy, kiedy lawa się podnosi.

Bonus-Monster-Gif.gif

A: Poza mechaniką, jakie inne zmiany wprowadziliście na mapie?

A: Zmieniliśmy również wygląd mapy, ponieważ akcja dzieje się na innej planecie o nazwie Veridia Prime. To zamieszkany świat a nowa mapa posiada zupełnie inny układ niż oryginał (musieliśmy uwzględnić obecność drugiego gracza).

StarCraft_Devils_PlaygroundStarCraft_Vermillion_Problem 

„Diabelskie igraszki” (po lewej) były inspiracją dla „Problemu Vermilliona” (po prawej)

Q: Na koniec musimy zapytać: dlaczego postanowiliście wykorzystać w roli narratora właśnie Donny'ego Vermilliona?

A: To proste: ktoś to zaproponował, więc postanowiliśmy spróbować i okazało się, że pomysł świetnie się sprawdza!


Chcemy podziękować Adamowi za czas, który poświęcił na rozmowę o procesie tworzenia mapy! Jak już wspomnieliśmy, planujemy udostępnić misję wszystkim graczom w nadchodzącej aktualizacji, zupełnie za darmo.

Teraz, kiedy dowiedzieliście się więcej na temat mapy, czy macie jakieś pytania? Jesteście gotowi na powrót Donny'ego Vermilliona? Czy również lubicie masło orzechowe? A co powiecie na lawę?

Dajcie nam znać w komentarzach. A tymczasem GLHF – powodzenia i dobrej zabawy w sektorze Koprulu! Do następnego razu!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.