StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Aktualizacja 3.4 – zmiany w rankingu StarCrafta II

Aktualizacja 3.4 – zmiany w rankingu StarCrafta II
Ranking StarCrafta II jest areną dla niezwykle zaciętej rywalizacji. Do walki rusza wielu uczestników, ale tylko nieliczni awansują do ścisłej czołówki. Aby się tam znaleźć, trzeba uważnie śledzić swoje postępy i wiedzieć, jak wam idzie w porównaniu do konkurencji. Są dwa główne powody do modernizacji systemu rankingowego StarCraft II: zwiększenie precyzji i przejrzystości. Zmiany, które zostaną wprowadzone w aktualizacji 3.4 przybliżą nas do realizacji tych założeń.

ZNAJ SWOJE MIEJSCE

Pierwszą z większych zmian jest wyświetlanie wskaźnika rankingowego MMR. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu możemy ujawnić tę wartość.

Drugą ze zmian jest podzielenie każdej z lig na trzy poziomy, aby użytkownicy wiedzieli dokładnie jaka jest ich pozycja. Dodatkowo zaostrzamy wymagania, które trzeba spełnić, aby dostać się do ligi arcymistrzowskiej. W ten sposób utrzymają się tam tylko najlepsi gracze.

NOWA ZAKŁADKA RANKINGOWA

Zajmijmy się od razu nowym elementem z największą ilością informacji: zakładką rankingową na ekranie wyników. Po zakończeniu meczu w zakładce rankingowej wyświetlone zostaną dane o zmianie wskaźnika rankingowego obu graczy i postępach do awansu. Należy zwrócić uwagę, że pasek wskazuje postęp w obrębie bieżącego poziomu, a nie całej ligi. Teraz nie trzeba już będzie zgadywać jak wynik meczu wpłynął na pozycję w lidze. Wyświetlona będzie także informacja o bieżącej dywizji i o poziomie w lidze.  

POZIOMY LIGI i RANGI

Ligi od brązowej do mistrzowskiej podzieliliśmy na trzy poziomy, gdzie poziom 1 jest najwyższy, aby ułatwić graczom zrozumienie jaką zajmują pozycję. Przykład: srebrny gracz poziomu 1 jest bliżej awansu do złota, niż srebrny gracz poziomu 2 lub 3. Poziom jest wyświetlony na odznace ligowej, takiej jak poniżej.

Swój wskaźnik rankingowy MMR można sprawdzić w zakładce rankingowej na ekranie wyników lub przechodząc do sekcji Profil > Rankingi > Bieżący sezon.

Odświeżyliśmy także sztandary dywizji otrzymywane za kolejne awanse wewnątrz niej. Im wyższa pozycja w dywizji, tym więcej ozdób na sztandarze. Sztandar można zobaczyć w profilu rankingowym, przechodząc do sekcji Profil > Rankingi > Podsumowanie.

Niezłe, prawda?

Wprowadziliśmy także drobne zmiany to rozkładu lig, wyjaśnione na poniższej grafice:

Zmiany nie są zbyt drastyczne. Chodziło głównie o to, aby ligi od srebrnej do diamentowej miały podobną wielkość – dzięki temu awansowanie będzie bardziej intuicyjne. Nowy rozkład dotyczy wszystkich wersji i trybów gry, a nie tylko rozgrywek 1 na 1 czy dodatku Legacy of the Void.

WALKA O MIEJSCE NA SZCZYCIE

Aby system rankingowy był skuteczny, gracze znajdujący się na jego szczycie rzeczywiście muszą być najlepszymi z najlepszych. Dlatego właśnie postanowiliśmy wprowadzić zmiany dotyczące degradacji w obrębie ligi arcymistrzowskiej. Najlepsi gracze będą musieli częściej rywalizować, aby utrzymać wysokie pozycje w rankingu StarCrafta.

Poza utrzymaniem wysokiego wskaźnika rankingowego MMR, arcymistrzowie będą także musieli rozegrać przynajmniej dziesięć meczów w ciągu każdych trzech tygodni, aby zachować swoją pozycję. Dodatkowo, każdego dnia o godzinie 17:00 czasu lokalnego, 5% najniżej rozstawionych graczy z ligi arcymistrzowskiej zostanie automatycznie zdegradowanych do ligi mistrzowskiej. Lepiej uważajcie: łatwo można zaspać i stracić pozycję w najwyższej lidze!

Dzięki tej zmianie codziennie w lidze arcymistrzowskiej będą się znajdować tylko najlepsi i najbardziej aktywni gracze. Liga arcymistrzowska wyróżnia się tym, że pozycje w rankingu są uzależnione wyłącznie od wskaźników MMR graczy, a nie punktów dywizji.

RANKING PRETENDENTÓW

Każdego dnia gracze będą mogli walczyć o awans do ligi arcymistrzowskiej w nowym rankingu pretendentów. To specjalna arena, gdzie kandydaci będą mogli walczyć o ograniczoną liczbę miejsc premiowanych awansem. W rankingu pretendentów jest miejsce dla 200 graczy oraz 200 zespołów w Trybie Archonta.

O 20:00 czasu lokalnego gracze z rankingu pretendentów, którzy dowiedli swojej wartości, zostaną nagrodzeni awansem do ligi arcymistrzowskiej.

Podczas tych trzech godzin będzie miała miejsce najbardziej zacięta rywalizacja rankingowa StarCrafta II. Każdego dnia można zobaczyć pretendentów przechodząc do Profil > Rankingi > Arcymistrzowski > Pretendent 1na1 lub Pretendent Drużyny Archonta.

Degradacje arcymistrzów będą miały miejsce o godzinie 17:00 zgodnie z czasem obowiązującym w następujących miastach:

ZMIANY W PUNKTACH BONUSOWYCH

Chcemy, aby nasz system rankingowy możliwie najlepiej odzwierciedlał poziom umiejętności graczy. Dlatego też w lidzie arcymistrzowskiej nie będzie można wydawać punktów bonusowych. Arcymistrzowie wciąż będą je zdobywać, ale nie będą mieć możliwości ich wydawania, dopóki nie spadną do ligi mistrzowskiej lub jeszcze niżej.

Zmieniamy także współczynniki przyrostu punktów bonusowych dla trybów drużynowego i archonta. Zauważyliśmy, że większość graczy nigdy nie mogła wydać wszystkich swoich punktów w tych trybach, więc zmieniliśmy wartość współczynnika przyrostu w trybie własnych drużyn i archonta o 75%, a w trybie drużyn losowych o 50%.

ODZNAKI WOJENNE

Czym byłyby wprowadzone zmiany bez nowej grafiki? Aby uczcić wasz wysiłek i ciężką pracę przygotowaliśmy specjalne animacje awansu. Patrzcie i podziwiajcie!

Zmieniliśmy także nieco obramowania lig, aby były nieco bardziej wyraźne. Dodaliśmy także drobne animacje. 

TO NASZA WSPÓLNA WALKA

Zmiany w rankingu StarCrafta II zostaną wprowadzone w aktualizacji 3.4. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzonych zmian i nie możemy się doczekać waszych opinii. Chcielibyśmy także podziękować społeczności za zamieszczane od wielu lat opinie o systemie rankingowym i mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym zmianom rywalizacja w systemie rankingowym będzie dostarczać jeszcze większej satysfakcji.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.