StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Podsumowanie BlizzConu: Przyszłość StarCrafta

Podsumowanie BlizzConu: Przyszłość StarCrafta
Zanim „wrócimy do przyszłości” i zaczniemy rozmawiać o naszych planach dotyczących Starcrafta II, rzućmy okiem na to, co osiągnęliśmy do tej pory. W 2016 w grze pojawiło się wiele nowości. Oto wszystkie najważniejsze funkcję, które wprowadziliśmy do Starcrafta II od premiery Legacy of the Void:

Jesteśmy dumni z tego, jak wiele nowej zawartości udało nam się opublikować i mamy nadzieję, że dobrze się dzięki niej bawicie. A teraz sprawdźcie, co szykujemy na rok 2017 i na przyszłość.

GWIEZDNA SKARBNICA

Wprowadzamy nowy sposób na wspieranie rozgrywek World Championship Series w StarCrafta I, dając wam jednocześnie dostęp do wszystkich nowych prezentów, nagród, bonusów i przedmiotów w grze. Nazywamy to „Gwiezdną Skarbnicą”. Jest to wirtualna mapa skarbów, do której gracze mogą wykupić dostęp. Gdy już to zrobią, otrzymają możliwość zdobywania nowej zawartości w grze poprzez rozgrywanie ulubionego trybu w StarCrafcie II. Im więcej będziecie grać, tym więcej nagród zdobędziecie. Gwiezdna Skarbnica będzie posiadać własne sezony z nową zawartością do zdobycia w trakcie każdego z nich. Obecnie planujemy organizować dwa sezony rocznie, które będą powiązane z większymi wydarzeniami e-sportowymi. Posiadacze Gwiezdnej Skarbnicy będą również wspierać e-sport – część zysków z jej sprzedaży trafi bezpośrednio na wsparcie WCS.

Jakie prezenty będzie można odblokować? Wprowadzimy nowe, frakcyjne skórki dla każdej z ras – na przykład tal’darimów, pierwotnych zergów i terrańskich najemników. W każdym sezonie Gwiezdnej Skarbnicy planujemy publikować nowe komiksy cyfrowe. Każdy z nich będzie opowiadać o jednej z ras w grze i zostanie udostępniony bezpośrednio w StarCrafcie II. Planujemy również wprowadzić nagrodę w postaci nowych skórek dla konsoli komend.

Gwiezdna Skarbnica znajduje się obecnie we wczesnej fazie projektowania. Więcej informacji na jej temat będziemy mogli udostępnić w pierwszej połowie 2017.

TAJNE OPERACJE NOVY – TRZECI PAKIET MISJI

Wracając do Novy: planujemy opublikować ostatni rozdział trzyczęściowego zestawu jej misji. Pod koniec drugiego rozdziału ujawniono, kto był mózgiem operacji Obrońców Ludzkości. Nova będzie musiała działać szybko i zdecydowanie, aby raz na zawsze powstrzymać spisek.

Wraz z premierą finałowego rozdziału, w edytorze udostępnimy wszystkie zasoby z Tajnych operacji Novy, dzięki czemu nasza niesamowita społeczność twórców z Salonu Gier otrzyma do dyspozycji jeszcze więcej narzędzi.

Na koniec opublikujemy nowy cyfrowy komiks, którego bohaterką będzie najpotężniejsza agentka oddziału duchów w Dominium. Akcja komiksu „Nova: Twierdza” rozgrywa się we wczesnych latach rządów Valeriana Mengska, niedługo po wydarzeniach z Legacy of the Void. Historia będzie również mocno powiązana z fabułą 3 pakietu misji, dlatego zachęcamy was gorąco do lektury!

AKTUALIZACJE MISJI W TRYBIE WSPÓŁPRACY

Od premiery Legacy of the Void tryb współpracy w Starcrafcie II doczekał się wielu atrakcyjnych dodatków i usprawnień. Cieszy nas niezmiernie, że bawiliście się w tym trybie równie dobrze, co my podczas jego tworzenia, ponieważ na rok 2017 szykujemy jeszcze więcej atrakcji.

Po pierwsze niedługo pojawi się nowy dowódca – Aleksiej Stiukow. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun tej postaci.

Stiukow to zainfekowany terranin – pół zerg, pół człowiek. Jego jednostki przypominają go wyglądem i wykorzystują mechanikę obu ras. Jego czołgi oblężnicze atakują zabójczymi mackami, ale można je również obsadzić wybuchową, zainfekowaną piechotą! Stiukow może tworzyć gniazda zainfekowanych, nieustannie powijające chmary jego żołnierzy, których może wykorzystać do przełamania linii obronnych przeciwnika. Nawet jego bunkry potrafią ruszyć do walki w imieniu swojego pana. Przybycia Stiukowa możecie spodziewać się na początku 2017.

Planujemy również opublikować dwie nowe mapy do trybu współpracy. Pierwsza nosi nazwę „Ewakuacja górników”. W tej misji aż roi się od zainfekowanych. Waszym zadaniem będzie pomóc w ewakuacji wszystkich ocalałych górników, którzy utknęli na planecie i obrona wahadłowców do czasu, aż wszyscy pasażerowie nie wsiądą na pokład i nie zakończą się przygotowania do startu. Jeśli zdołacie odeprzeć nacierające hordy żądnych krwi wrogów, zwyciężycie.

Druga mapa wzorowana jest na jednej z ulubionych pozycji graczy i wielokrotnie o nią prosiliście. Na pewno pamiętacie przerażający tytuł z Salonu Gier – „Left2Die”. Wrócimy do tej mapy i wprowadzimy ją do trybu współpracy. Odświeżymy cały poziom, aby stanowił większe wyzwanie również dla dowódców na wyższych poziomach, ale nadal możecie spodziewać się cyklu dnia i nocy, który dawał tyle zabawy na oryginalnej mapie oraz potężnych, zmutowanych zainfekowanych, którzy specjalizują się w sianiu zniszczenia wśród waszych linii obronnych. Mapa będzie nosić nazwę „Noc zainfekowanych trupów”.

Poza nowymi mapami i dowódcą planujemy wprowadzić również nową funkcję w trybie współpracy – tabele wyników. Dzięki nim będziecie mogli sprawdzić jak dobrze poszła wam dana misja i porównać swoje wyniki ze znajomymi i wszystkimi graczami z danego regionu. Zamierzamy śledzić punktację dla konkretnych dowódców, map i Mutatorów Tygodnia, dlatego będziecie mieli wiele okazji do przechwałek. Planujemy również wprowadzać kolejne, nowe mutatory i szykujemy specjalne wydarzenia sezonowe.

WIĘCEJ NOWOŚCI W PRZYSZŁOŚCI

Zaprezentowane dzisiaj nowości znajdują się już w zaawansowanej fazie projektowania, ale to nie wszystko, co zaplanowaliśmy na przyszłość dla Starcrafta II. W drodze są płatne funkcje Salonu Gier, niestandardowe turnieje, zakładka „Oglądaj” i wiele innych. To był świetny rok i nie możemy się doczekać aż udostępnimy wam jeszcze więcej nowych treści.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.