StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Nowe mapy rankingowe na 1 sezon 2017

Nowe mapy rankingowe na 1 sezon 2017
W 1 sezonie roku 2017 odkryjecie piękne rafy koralowe, zaawansowane technologicznie stacje kosmiczne i wyjątkowe pola bitewne z okrężnymi kierunkami ekspansji! W kolejnym sezonie wprowadzimy do StarCrafta II nowe mapy, dlatego przygotowaliśmy dla was artykuł, w którym omówimy pierwszą tegoroczną partię nowych plansz. Na początek zajmiemy się mapami 1 na 1, ale bez obaw – już wkrótce opublikujemy więcej informacji na temat nowych map drużynowych!

Chcemy jak najszybciej podzielić się z wami wszystkimi informacjami na temat nowych plansz, ale na początek przyjrzyjmy się mapom 1 na 1. Zostaną one dodane do działu gier dowolnych w ramach nadchodzącej aktualizacji. Jak zawsze naszym celem jest udostępnienie zróżnicowanych map, aby rozgrywki rankingowe były bardziej urozmaicone i sprawiały wiele frajdy.

1 NA 1

Rafa otchłani ER to wyjątkowa mapa, ponieważ istnieje na niej wiele wąskich dróg prowadzących w różne jej części. Jest to nieczęsto spotykana cecha na mapach w puli rankingowej StarCrafta II i z niecierpliwością czekamy na wasze wrażenia z gry.

Terminal Paladino został wybrany, ponieważ była to jedna z najlepszych map z poprzedniego konkursu i uznaliśmy, że warto ją sprawdzić zarówno w grze rankingowej jak i zawodach WCS. Rozgrywka na tej mapie powinna przebiegać standardowo. Zależało nam na umieszczeniu właśnie tego typu planszy w puli rankingowej.

Stacja Proxima ER to mapa, która cechuje się kilkoma strategicznymi elementami. Znajduje się tam tylna droga ataku, która na początku zagrodzona jest przez zniszczalny gruz, jak również strategicznie zlokalizowane pole z wysokowydajnymi surowcami niedaleko trzeciego miejsca pod ekspansję. Te dwa czynniki powinny dobrze współgrać z ogólnym, stojącym na wysokim poziomie projektem mapy i zapewnić emocjonujące rozgrywki zarówno graczom rankingowym jak i profesjonalnym.

Chcieliśmy, aby ostatnie miejsce na nową mapę zajęła plansza czteroosobowa, która byłaby jednocześnie nietypowa, ale i niezbyt udziwniona lub niewygodna w rozgrywce. Święta ziemia stanowi tutaj doskonały kompromis. Mapa różni się wyraźnie od innych naszych czteroosobowych plansz, ale w pozytywnym sensie. Mamy nadzieję, że przypadnie wam ona do gustu.

MAPY DRUŻYNOWE

2 NA 2

Dżungla cieni to mapa z długimi drogami ataku, na której zawodnicy zaczynają rozgrywkę w oddaleniu od siebie. Zaplanujcie strategię polegającą na dużej mobilności sił i skupcie się na rozwoju ekonomicznym na późniejszym etapie gry.

3 NA 3

Na tej mapie jeden z graczy zaczyna grę z dala od reszty drużyny, więc opłaca się grać agresywnie. Środkiem mapy biegnie jedna z głównych dróg ataku, dlatego warto zdobyć kontrolę nad tym obszarem. Planując strategię drużyny postawcie na wspólny atak lub rozdzielcie siły.

Na początku gry na tej mapie otwarte są dwie drogi ataku, na południu i północy. Zniszczcie skały blisko środka planszy, aby otworzyć trzecią drogę i uzyskać dostęp do miejsc pod ekspansję waszego przeciwnika. Kluczowe na tej mapie jest przyjęcie strategii polegającej na wczesnych atakach i jednoczesne prowadzenie zwiadu skał na środku. Ważne jest tutaj, aby nieustannie pilnować wszystkich dróg ataku.

4 NA 4

Rafineria XJ-17 to mapa, na której dwójki graczy z każdej drużyny zaczynają rozgrywkę obok siebie. Położone blisko miejsca pod wczesną ekspansję można łatwo zabezpieczyć, ale w przypadku dalej położonych miejsc pod późniejszą ekspansję będzie to trudniejsze. Na mapie znajduje się kilka dróg ataku, dlatego koordynujcie działania z sojusznikiem i zaplanujcie strategię ofensywną.

Tropikalne wybrzeże to mapa, na której główna droga ataku biegnie przez środek i jest często wykorzystywana na wczesnym etapie gry. Możecie ruszyć środkiem mapy albo zniszczyć skały i zaatakować wrogów z flanki.


Liczymy, że spodobają wam się mapy na nadchodzący sezon. Czekamy na wasze opinie. Do zobaczenia w rankingu!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.