StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Premiera StarCraft II API

Premiera StarCraft II API
W imieniu spółki Blizzard Entertainment, zespół twórców gry StarCraft II z przyjemnością ogłasza premierę API StarCraft II! Doceniamy wieloletnie wysiłki naukowców, którzy pracują nad rozwojem SI z wykorzystaniem naszej gry, dlatego udostępniamy naukowcom, graczom i hobbystom potężne narzędzia, które pozwolą wykorzystać naszą grę jako platformę do dalszych prac nad rozwijaniem SI. API pozwoli również naszej społeczności eksperymentować i bawić się zarówno z uczącą się jak i opartą na skryptach SI i tworzyć nowe narzędzia, które przysłużą się społecznościom zarówno badaczy SI, jak i fanów gry StarCraft II.

Włożyliśmy również dużo pracy w to, aby pozwolić programowi DeepMind na uruchomienie tego API w skali sieciowej infrastruktury. Dzisiaj prezentujemy wyniki tego przedsięwzięcia w formie w pełni funkcjonalnego pakietu Linuxa zaprojektowanego do prowadzenia badań w chmurze. Jest to samodzielna wersja Linuxa zoptymalizowana do pracy wyłącznie z API.

Wiele się nauczyliśmy podczas współpracy nad projektem DeepMind i z wielką ekscytacją przekazujemy te narzędzia w wasze ręce. Nie możemy się doczekać, jakie niesamowite rzeczy wymyślicie z ich pomocą.

Oto podsumowanie funkcji dostępnych w tej wersji:

  • API SI opartej na skryptach
  • API SI opartej na obrazowaniu (funkcja warstw (odnośnik w j. angielskim))
  • Dokumentacja, próbny kod i próbne boty
  • Wsparcie dla rozgrywki offline – SI kontra SI
  • Pakiet anonimowych powtórek z gier rankingowych 1 na 1*
  • Wsparcie dla komputerów Windows i Mac
  • Pełny pakiet Linuxa z API

* Pakiety powtórek będą dodawane regularnie. Prosimy pamiętać, że może wystąpić opóźnienie między opublikowaniem nowych pakietów, a udostępnieniem aktualizacji gry StarCraft II, która może zmienić format powtórek.

Chociaż załączyliśmy próbkę kodu i proste boty, to należy pamiętać, że stanowią one dopiero podstawę do prac nad SI w grze StarCraft II. ostatecznie to wasza pomysłowość i ciężka praca zdecydują o kierunku, w jakim społeczność SI zabierze te badania. Nie możemy się doczekać.

Więcej informacji, w tym białą księgę programu DeepMind, znajdziecie na jego stronie (odnpośnik w j. angielskim).

Na początek zapraszamy do udziału w projekcie z otwartym kodem źródłowym na GitHub (odnośniki w j. angielskim).

Chętnie poznamy wasze opinie o tym projekcie i zapraszamy do dyskusji na forum API StarCraft II (odnośnik w j. angielskim).

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.