StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Beta testy modów: Kuchmistrz z Aiur, Gwiezdne klejnoty i Left 2 Die

Beta testy modów: Kuchmistrz z Aiur, Gwiezdne klejnoty i Left 2 Die

Nasze trzy nowe mapy do trybu własnej gry: Kuchmistrz z Aiur, Gwiezdne klejnoty i Left 2 Die zostały już udostępnione do beta testów na Battle.net. Chociaż wciąż nad nimi pracujemy i nie mamy dla was jeszcze ostatecznych dat ich wydania, chcielibyśmy dać wszystkim okazję do przetestowania tych map oraz przekazania nam opinii i sugestii, zanim je oficjalnie wypuścimy.

Oto krótkie opisy każdej z map i kilka podstawowych wskazówek, które ułatwią wam rozpoczęcie gry.


Kuchmistrz z Aiur
Gatunek: Zbieranie/Gotowanie
Tryb: Każdy na każdego
Liczba graczy: Maksymalnie ośmiu

Każda runda w Kuchmistrz z Aiur skupia się wokół głównego składnika i trzech wyśmienitych przepisów, które podkreślają jego wyjątkowy smak. Zanim jednak zabierzesz się za gotowanie tych specjalnych dań musisz najpierw zwiedzić mapę, aby zdobyć najróżniejsze smakowite składniki, potrzebne do ich przygotowania. Każdy przepis ma swój własny zestaw wymaganych składników, które wyświetlane są w lewym górnym rogu ekranu i które można pozbierać na ziemi lub pozyskać za zabicie określonych stworzeń. Nie bądź jednak zbyt zachłanny/a podczas zbierania składników – miejsce na zapasy jest ograniczone, więc lepiej będzie, jeśli skupisz się na gromadzeniu składników do jednej recepty naraz.

Po zebraniu właściwych składników musisz powrócić do kuchni na środku mapy i użyć znacznika do przygotowania twojego dania. Za każde ugotowane przy użyciu głównego składnika danie uzyskasz punkty, a ich liczba będzie zależeć od tego, jak skomplikowany był użyty przepis. Za niektóre dania zdobędziesz specjalne zdolności do jednokrotnego użycia, jak „palenisko”, zdolność która pozwoli ci na szybką teleportację z powrotem do znacznika lub „atrapa”, która umieszcza na mapie imitację prawdziwego głównego składnika, która może zostać zebrana przez innych graczy. Wykorzystuj te zdolności kiedy to tylko możliwe, gdyż mogą ci one dać kluczową przewagę, potrzebną do pokonania twoich przeciwników.

Gracz z największą liczbą zebranych punktów po rozegraniu trzech rund uzyska tytuł egzekutora kuchmistrza, kulinarnego guru całego sektora Koprulu. Z tak prestiżowym tytułem na szali spodziewaj się zawziętej rywalizacji. Czas przygotować ostrza psioniczne!

Kuchmistrz z Aiur – błędy, opinie i sugestie

Gwiezdne klejnoty
Gatunek: Gra logiczna/Strategia
Tryby: Solo vs. SI, Kooperacja vs. SI, wieloosobowy
Liczba graczy: Maksymalnie czterech(1v1, 1v1 SI, 1v2 SI, 1v2, 2v2, 2v2 SI itp.)

Rozgrywka w gwiezdnych klejnotach skupia się wokół dobierania pasujących do siebie grup klejnotów na podstawie ich kolorów i strategicznego zestawiania jednostek w celu pokonania wojsk przeciwnika i zniszczenia jego bazy. W gwiezdne klejnoty można grać na różne sposoby, m. in. w trybie kooperacji przeciwko SI lub rywalizując przeciwko innym graczom.

Każda udana kombinacja klejnotów powoduje przypływ dodatkowej energii; im większe combo klejnotów, tym więcej jej dostaniesz. Możesz ją wydać na trenowanie różnorakich jednostek ze StarCraft II, jak zeloci, banshee i ultraliski, które pomogą w zniszczeniu obrony twojego przeciwnika. Możesz także używać energii do rzucania czarów i korzystania ze zdolności, które uzdrawiają zarówno twoje, jak i sprzymierzone jednostki lub zadają obrażenia jednostkom rywala. Aby aktywować jednostkę lub zdolność po uzbieraniu wystarczającej ilości energii wystarczy kliknąć na jej ikonę, znajdującą się pod planszą z klejnotami.

Ponieważ głównym celem rozgrywki w gwiezdne klejnoty jest zniszczenie bazy przeciwnika i jednoczesna obrona własnej, ważny jest ostrożny dobór kupowanych jednostek. Gra nie polega wyłącznie na dopasowaniu jak największej ilości klejnotów, ale także na efektywnym zarządzaniu energią i rozumieniu poszczególnych kontr. Jeśli nie znasz mocnych i słabych stron wszystkich jednostek to pamiętaj, że każda z nich zawiera opis (znajdujący się nad jej ikoną), zawierający potrzebne informacje na temat tego, jak radzi sobie przeciwko różnym jednostkom przeciwnym. Użyj tej wiedzy do uzyskania potrzebnej przewagi i zwracaj uwagę na jednostki budowane przez twojego przeciwnika.

Rozgrywka w gwiezdne klejnoty składa się z pięciu rund. Każda z nich trwa do czasu zniszczenia jednego z graczy lub bazy jednej z drużyn. Rozwal przeciwną bazę w trzech z pięciu rund, aby zwyciężyć!

Gwiezdne klejnoty – błędy, opinie i sugestie
 

Left 2 Die
Gatunek: Przetrwanie i oblężenie
Tryby: Kooperacja,  Niekończąca się noc
Liczba graczy: Maksymalnie dwóch

Left 2 Die to mapa do trybu kooperacji, ze zmieniającymi się porami dnia, inspirowana misją “Epidemia” z kampanii StarCraft II: Wings of Liberty.

W nocy zadaniem twoim i twojego partnera jest obrona bazy przed falami zainfekowanych terran. Aby przeżyć będziecie musieli korzystać z budowli defensywnych i organizować waszą obronę przeciwko atakującym armiom zergów. Ważne będzie także poświęcanie wyjątkowej uwagi specjalnym jednostkom zergów, jak tępiciel olbrzymi i smrodobrut, które posiadają unikalne i potężne zdolności, co czyni je zdolnymi do zmiażdżenia nawet najsilniejszych linii obronnych.

W trakcie dnia ataki na waszą bazę ustaną, dając wam czas na wyszkolenie dodatkowych jednostek i zniszczenie zainfekowanych osad terran, rozsianych po całej mapie. Dobrym pomysłem jest także dalsze umacnianie obrony, aby lepiej przygotować się na kolejne bezlitosne szturmy zergowskiego roju, gdy powróci noc.

Walka o przeżycie w Left 2 Die nie należy do łatwych, ale ty i twój partner nie będziecie skazani na pewną śmierć. Możecie zdobywać biomasę zergów za zabijanie specjalnych jednostek zergów i zainfekowanych budynków, a następnie korzystać z niej w placówce naukowej, aby uzyskać dostęp do nowych jednostek i budowli, takich jak sanitariuszki, wypalacze lub wieżyczka zatracenie. Zarówno ty, jak i twój towarzysz w walce otrzymacie te ulepszenia i z pewnością pomogą wam one w ciężkim boju.

Aby zwyciężyć w Left 2 Die, wymagane będzie całkowite zniszczenie przejawów obecności zergowego wirusa. Współpracujcie aby przeżyć w nocy, atakujcie i odbudowujcie się w dzień i mądrze korzystajcie z biomasy!

Night 2 Die: Jeśli szukacie innego rodzaju wyzwania to wypróbujcie ten tryb, polegający na jak najdłuższym przeżyciu w realiach, w których zainfekowane budynki są niezniszczalne, a świt nigdy nie nadchodzi. Będziecie musieli odeprzeć falę za falą, a każda nadchodząca będzie mocniejsza od poprzedniej. Porażka jest nieunikniona, ale wyzwaniem jest jak najdłuższe przeżycie w ciemnościach.

Left 2 Die – błędy, opinie i sugestie

Aby wypróbować wersje beta kuchmistrza z Aiur, gwiezdnych klejnotów i Left 2 Die udajcie się do trybu wielu graczy w StarCraft II i poszukajcie okna gier dowolnych. Kilka z tych gier ma więcej niż jeden poziom trudności, więc zawsze możecie wybrać ten, który pasuje wam najbardziej. Mamy nadzieję, że nasze nowe mapy dostarczą wam świetnej rozrywki i czekamy na wasze przemyślenia.

Do zobaczenia na Battle.net!

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.