StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Liga mistrzów

Liga mistrzów

Krótko po wydaniu gry StarCraft II: Wings of Liberty rozpoczęliśmy regularne zamieszczanie list dwustu najlepszych graczy, aby ułatwić naszym graczom śledzenie dokonań najlepszych w każdym z regionów. Wraz z wydaniem patcha 1.2 udostępniamy nową arenę, stworzoną z myślą o najlepszych graczach, pozwalającą im na wykazanie się umiejętnościami: ligę mistrzów. Podczas gdy istniejące od dawna ligi: brązowa, srebrna, złota, platynowa i diamentowa składają się z mniej więcej 20% aktywnych graczy w regionie, tylko 2% graczy zostanie przeniesionych do ligi mistrzów. Innymi słowy, jest to liga dla najlepszych z najlepszych.

Zastanawiacie się jak to działa? Oto kilka pytań i odpowiedzi, które pomogą objaśnić działanie nowej ligi.

P: Dlaczego dodajecie ligę mistrzów?
O: Liga mistrzów została stworzona, aby zapewnić lepsze pole do zaciętej rywalizacji czołowym graczom (2%) w każdym z regionów i żeby wyróżnić najbardziej uzdolnionych graczy. Przepaść pomiędzy graczami z górnych i dolnych partii ligi diamentowej była dość duża i chcieliśmy zwrócić uwagę na tę różnicę w umiejętnościach. Dodatkowo, liga mistrzów pozwoli nam wyselekcjonować grupę graczy, którzy będą mieli szansę zakwalifikować się do nadchodzącej (i jeszcze bardziej ekskluzywnej) ligi arcymistrzów.

P: Jak mogę się dostać do ligi mistrzów?
O: Tylko 2% najlepszych z każdego regionu awansuje do ligi mistrzów. Ponieważ w lidze diamentowej gra 20% spośród wszystkich aktywnych graczy, nawet gracz zajmujący pierwsze miejsce w twojej dywizji może nie zostać awansowany do ligi mistrzów. Nasz system do umieszczania graczy w ligach porównuje twój poziom umiejętności z wszystkimi innymi graczami w regionie na podstawie rozegranych gier, tak jak to jest robione np. w przypadku top 200 i automatycznie wybierze kwalifikujących się zawodników.

P: Czy liga mistrzów zostanie dodana wraz z wydaniem patcha?
O: Spośród najlepszych graczy, znajdujących się w lidze diamentowej (ustalonych przez nasz system), 2% awansuje do ligi mistrzów wraz z wejściem patcha 1.2. Tak jak ze wszystkimi awansami, przeniesienie do ligi mistrzów może nastąpić tylko po wygranym meczu.

P: Jestem w lidze mistrzów! Co jeszcze tam dla mnie macie?
O: Na początek należą ci się gratulacje – jesteś naprawdę dobry/a w StarCraft II! Nad ligą mistrzów planujemy wprowadzić ligę arcymistrzów, w której rywalizować będzie 200 najlepszych graczy w każdym regionie. W przyszłości podzielimy się dokładniejszymi szczegółami na jej temat.

P: Czy kiedykolwiek zresetujecie ligi?
O: Tak i na pewno damy wam znać zanim to zrobimy. Warto pamiętać, że nie zresetujemy wskaźnika twoich umiejętności, więc nie spodziewaj się znacząco wystrzelić w górę lub spaść w dół z miejsca, w którym będziesz się znajdować w momencie resetu.

To dla nas ważne, aby system automatycznego dopasowywania graczy w StarCraft II zapewniał wszystkim szybką, wyrównaną i dającą wiele rozrywki rywalizację i dlatego też będziemy dalej pracować nad ulepszaniem systemu lig i rankingów. Mamy nadzieję, że gra sprawia wam wiele radości i liczymy na to, że wkrótce będziemy mogli podzielić się z wami naszymi dalszymi planami.

Ładowanie komentarzy…

Podczas ładowania komentarzy wystąpił błąd.