StarCraft® II

Mam problem z kursorem myszki w grze

(Zablokowany)

Wpisy: 132
Czesc wzystkich mam taki problem ktory polega na tym ze:
Czasami zdarza mi sie podczas gry kursor myszki sie zmienia: tzn najpierw jest jakas drabinka, a potem wyglada to jakby byly polaczone dwa kursory w jeden. To mnie troche denerwuje, nie wiem przez co to sie robi czy cos za duzo naklikam. Wtedy jak juz jest ten error (bug) to nawet jak sie wyjdzie z gry do windowsa, tez taki dziwny ten kursor wiec trzeba zrestartowac kompa.
Wyslal bym screena aby pokazac ale gdy robie (zdjecie) to na zdjeciu nie zachowuje sie kursor.
Z gory dzieki za pomoc moze w kolejnym patchu to poprawia ?
Edytowany przez: malyjoke, dnia 02.06.2011 17:56 CEST
Community
Wpisy: 17 312
Witam,

Ten problem nie jest powodowany przez StarCraft II. Proponuje żebyś zamknął wszystkie niepotrzebne programy działające w tle by sprawdzić czy wtedy problem nadal występuje.

Możesz to zrobić używając uruchamiania selektywnego. Instrukcje jak uruchomić Windows w taki sposób znajdziesz tutaj:
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=pl_PL&articleId=42513
Czyli mam zaznaczyc opcje "zaladuj elementy startowe" ?
bo mam jakos tak: http://iv.pl/images/90771601108512937526.jpg
Czy jak sie to zrobi to sie mzoe cos stac ?
Programy jakie mam otwarte podczas gry:
http://iv.pl/images/81546724467830286318.jpg wydaje sie ze jest ich bardzo malo
Community
Zostaw tak jak jest ustawione bez zaznaczonych elementów startowych.

Faktycznie masz niewiele otwartych programów.

Proponowałbym również uruchomić program repair znajdujący się w katalogu StarCraft II/Support by upewnić się, że klient gry nie posiada błędów.

Dodatkowo wklej w tym temacie raport DxDiag. Instrukcje jak go stworzyć znajdziesz tutaj:
http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=pl_PL&articleId=42517
Hey co do klienta to nigdy nie mialem problemow zawsze mi sie uatkualka sciagala wiec nie wiem czy to jest sens wlaczac ten repair (czy on nie zaszkodzi jak sie go wlaczy?)
czyli jaka bede mial dwa te pliki DxDiag i MSInfo? to mam je tutaj umiescic ? pozdrawiam
Community
Program repair na pewno nie zaszkodzi wiec warto go włączyć.

Wystarczy, że wkleisz DxDiag.
Ok dalem repair i wysylam ten plik DxDiag czekam na jakas odpowiedz
http://www.sendspace.com/file/vzpcd2
Community
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.100226-1909)

Przeprowadź aktualizacje systemu do Service Pack 1.

Driver Date/Size: 8/26/2010 04:00:02, 616960 bytes

Zainstaluj najnowsze sterowniki dla karty graficznej.

Date and Size: 8/25/2009 13:28:08, 1990304 bytes

Zainstaluj najnowsze sterowniki dla karty dźwiękowej.

Dodatkowo przeprowadź aktualizacje sterowników dla płyty głównej i chipset.
Wpisy: 1 381
A kiedy aktualizacja oprogramowania nie zadziała?

...Format i spróbuj ponownie :)
Taki joke z OT

Zauważyłem że W7 sprawia kilka problemów w co niektórych konfiguracjach więc zalecam przerzucenie się na XP
Sterwoniki mam z przed 3 miesiecy wiec nie wiem skad taka data o.0 ale sciagne nowe nie mam zamwiaru sie rpzezucac na xp :) jak sie nic z tym nie zrobi to tzreba bedzie sie czsami pomeczyc z takim kursorem
Edytowany przez: malyjoke, dnia 03.06.2011 13:04 CEST
Wpisy: 76
Tez mam ten problem z myszka, czytalem na ten temat duzo w internecie.
Problem wystepuje na kompach z karta graficzna ATI i lezy po stronie sterownika. Od roku nie mogą tego naprawić, mysle ze zlali temat.
Wg mnie musisz sie do tego przyzwyczaic.

PS. Na moim lapku problem wystepuje tylko jezeli gram na rozdzielczosci innej niz mam rozdzielczosc desktopu. Jezeli kursor mi sie popsuje robie kilka szybkich ruchow przy rogach ekranu i kursor wraca do normy (w 90% przypadkow). Proponuje rowniez grac bez odpalonej przegladarki w tle, u mnie zmniejsza to ryzyko popsucia sie kursora.
Edytowany przez: PaTT, dnia 03.06.2011 13:35 CEST
@PaTT dzieki za info sprobuje tak jak mowisz "Jezeli kursor mi sie popsuje robie kilka szybkich ruchow przy rogach ekranu i kursor wraca do normy (w 90% przypadkow)."
Wpisy: 110
mam identycznie, kursor czasami się zamienia w drabinkę
ale zawsze pomaga przesunięcie go w narożnik tak by cały znikł i wtedy jest ok
chcialem powiedzic ze chyba sie to naprawilo od tamtego razu jak tu pisalem nie wystapil ten blad. Zainstalowalem najnowsze stery oraz dalem to repair/starscart2 i/
Community
Dzięki za informacje malyjoke :)
Wpisy: 1
Mam podobnie: drabinka i kursor spowalnia- brak mikro- do takie stopnia że jedna myszka skonczyła na ścianie i pod butem .. crazy - wiem. Grzebałem w RADEONIE i nic zmiana na najniższą nawet rodzielczość gry i nic. Ustawienia myszki w systemie nic. Ustawienie myzki w SC2 i nic.. ALE!!! Odciążyłem kompa od dysków zewnętrznych i wyłączyłem opcję ograniczenie ruch myszki, oraz zamknąłem w pasku google chrome. Nie wiem która z tych 3 rzeczy ale jest ok. Myszka jest bezpieczna.
Pracownik Blizzard
Wpisy: 5 083
Witam ARMED!

Dziękuję za wiadomość i podzielenie się swoim rozwiązaniem, ale jednocześnie przypominam, żeby nie odświeżać starych wątków :)

Pozdrawiam
Ten wątek został zamknięty.

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]