StarCraft® II

Strategia Zerga Brązu do Złota

Potrzebuje dobrą strategie
Odpowiedz Cytat
Wszystkie poole poniżej 10. Nie staraj się makrować tylko buduj wojsko i atakuj, powinno wystarczyć :)
Odpowiedz Cytat
xD
Odpowiedz Cytat
wiem z doswiadczenia ze dobrze wykonany all-in: 4 wg, 6/7pool, dt rush gwarantuja dojscie do diamentu!
Odpowiedz Cytat
A dlaczego chcesz awansować z brązu do złota? Nie lepiej siedzieć w brązie i grać sobie przyjemnie różne fajne taktyki, a nie przejmować się jakimś winratio i frustrować bo coś nam nie wychodzi. Z brązu nie da się spaść niżej i to jest fajne:).

Ps ale jak bardzo chcesz awansować to
- unikaj supply blocków
- produkuj jednostki
- wydawaj na bieżąco kasę
- generalnie naucz się jaka jednostka kontruje jaką i staraj się to wykorzystać.
Odpowiedz Cytat
7RR zergiem wejdzie do diamentu imho.
Odpowiedz Cytat
Tylko później mogą pojawić się frustracje, jak nagle jakiś ziutek z dzidkiem to wybroni, a na makro pomysłu brak :).

Chyba dobrze jest grać i tak i tak. Zrobić sobie np. 6-pool monday.
Selen - Jak ten 7rr sprawdza się na 1-base play? I jeszcze jedno, Liquipedia prawi, że nie jest to all-in i pozwala na przejście w expand, zaś pamiętam, że kiedyś na forum ktoś uznał to za coś równego early-poolom. Jak to z tym jest?
Edytowany przez: Atrax, dnia 26.01.2012 20:46 CET
Odpowiedz Cytat
dApollo cos takiego zrobil. Sa 4 czesci na You Tube

czesc 1 http://www.youtube.com/watch?v=ux_nslpWqaE
czesc 2 http://www.youtube.com/watch?v=xvVUBe9aA5Q
czesc 3 http://www.youtube.com/watch?v=6WTfhMQASwg
czesc 4 http://www.youtube.com/watch?v=MdAFtE-alQY

Powinno pomoc. Dosc ciekawe. Powodzenie na "diamentowej" drodze:)
Odpowiedz Cytat
I jest to absolutny bronzeproof.
Odpowiedz Cytat
W złocie zobaczysz ze ludzie to bronią i co wtedy ? :) Będziesz przegrywam 20 meczy z rzędu i odechce się grać, z doświadczenia wiem ze lepiej grać od niższych lig macro.
http://www.teamliquid.net/sc2/
Tu masz streamy najlepszych, wiejdz sobie pare razy zobacz jak grają i stara się robić podobnie zobaczysz ze szybko wbijesz do platyny/diamentu.
Ja pare miesięcy temu tez byłem w bronzie w SC1 praktycznie nie grałem w jakieś dwa miesiące znalazłem sie w platynie bijąc srebra i złota bez większego problemu i robiąc streaki wygranych po 20, nawet nie musiałem czekać na koniec sezonu tylko podczas mnie przenosiło ;) Także jak widać da się i to tobie też tak radze bo przynajmniej masz tą przyjemność z gry i pniesz się przy tym w górę, mnie za niedługo czeka diamencik ;)

Oczywiście z jakiś szybkich pushy tez nie warto rezygnować, ja też robiłem raz na 3 gry około ;p Pamiętaj aby dobrze zbindować sobie klawisze, pod breackspace masz bardzo przydatną funkcje dla zerga która cie przenosi pomiędzy chatchery co jest pomocne w zapładnianiu quinnami ;0 (zapładniaj ile się da bo larwy sie kumulują i mozesz ich miec nawt z 30 w 1 chatchery :D, potem łątwiej wypluć dużo jednostek ) ja sobie go zmieniłem na tylde ~.

W sumie po przemyśleniu to może w bronzie warto allinować bo tam ludzie nic innego nie robią, nie licząc terranów którzy bunkruja się 20,30 min w 1 bazie z tankami i turretami :D:D co jest strasznie flustrujące, pamietam jak sam gralem mialem juz z 4 expy a koleś wychodził i tak mnie jechał bo nie robilem jednostek albo robiłem złe jak jakiś bot :D z 100/200 gierek w szybkim czasie i zobaczysz ze będziesz nieźle ogarniał i szybkie awanse gwaranotwane, warto też zapoznać się własnie z jednostkami co kontruje jaka jednostka.
Odpowiedz Cytat
Napisałeś, że potrzebujesz dobrej strategii zerga. Dobrą strategią zerga na br-gld jest: nauczyć się grać (produkcja, supply i zasoby)(to jest najważniejsze!), dowiedzieć się czegoś o różnych otwarciach i skautowaniu, znaleźć informacje o makro i dłuższych grach, no i, nie wzorować się na pro bo to nie ma sensu aż do top złota (wiem, bo byłem i widziałem :)) dlaczego? odpowiedź uzyskasz jak będziesz w zlotku czy platynie. i tak jak ziomki wyżej mówią-na tyle na ile chcesz wygrywać a nie się uczyć żeby wygrywać, wykuj się kilku all inów/szybkich rushy. Pozdro :P
Odpowiedz Cytat
W kwestii brązowej ligii podzielam zdanie jednego z moich przyjaciół. Mianowicie - to nie jest już ten brąz z całkowicie nieogarniętymi ludźmi. Poziom brązu podskoczył i da się to zauważyć.
Wiadomo, że nie ogarniają gry tak jak platyna czy diament ale są gracze mający po 500 - 1000 gier i siedzą w brązie. Myślicie że ktoś taki nie ogląda repów, nie szuka taktyk, nie próbuje szkolić multitaskingu? Jednym słowem spadek lub niemożność wydobycia się brązu nie powinien być już tak frustrujący jak kiedyś. Jedyna rada na awans - grać, grać i jeszcze raz grać.
Odpowiedz Cytat
26.01.2012 20:23Wpis zamieszczony przez: Atrax
Selen - Jak ten 7rr sprawdza się na 1-base play? I jeszcze jedno, Liquipedia prawi, że nie jest to all-in i pozwala na przejście w expand, zaś pamiętam, że kiedyś na forum ktoś uznał to za coś równego early-poolom. Jak to z tym jest?

7RR stawia Cię tak w plecy ekonomicznie w stosunku do przeciwnika że niestety to praktycznie jest allin. Jest możliwa gra po tym jeżeli uda Ci się dużo zniszczyć przeciwnikowi w czasie ataku i jeżeli założyłeś expa w międzyczasie. Niestety pada to na jednym dobrze postawionym bunkrze, sentry też mogą to odeprzeć na luzie - nie mniej wymaga to troszkę umiejętności od strony przeciwnika(zwłaszcza przy scoucie). Ale jak już napisałem znam typa który grając wyłącznie 7RR wszedł tym do diamentu;)
Edytowany przez: Selen, dnia 27.01.2012 12:06 CET
Odpowiedz Cytat
27.01.2012 12:05Wpis zamieszczony przez: Selen

7RR stawia Cię tak w plecy ekonomicznie w stosunku do przeciwnika że niestety to praktycznie jest allin. Jest możliwa gra po tym jeżeli uda Ci się dużo zniszczyć przeciwnikowi w czasie ataku i jeżeli założyłeś expa w międzyczasie. Niestety pada to na jednym dobrze postawionym bunkrze, sentry też mogą to odeprzeć na luzie - nie mniej wymaga to troszkę umiejętności od strony przeciwnika(zwłaszcza przy scoucie). Ale jak już napisałem znam typa który grając wyłącznie 7RR wszedł tym do diamentu;)

7RR nauczyłem się wykonywać dobrze zgodnie z rozpiską na TL i powiem szczerze, że w bronzie cienko się sprawdza. Ponieważ uważam, że aby kogoś jakimkolwiek allinem zgnoić trzeba dobrego micro czego w bronzie brak także mi a jak nie wyjdzie to jest pozamiatane bo ekonomicznie jest się w dupie. Dlatego skoncentrowałem się na macro i splyblockach oraz dobrym creepie. Poza tym jak już ktoś wcześniej napisał w tej lidze nie grają już takie melepety jak kiedyś i alliny coraz rzadziej się spotyka. Bynajmniej ja mało allinów spotkałem w tym sezonie. Terki zazwyczaj odwalają campe na jednej bazie a jak jest jakiś bardziej rozwinięty to zajmie naturala. Tosy najczęściej allinują robiąc canonrusha ze switchem na voidy a jak canon rusha nie robi to robi mass viod. U zerga w tym sezonie nie widziałem 6 8 czy 10 poola. Generalnie coraz częściej w tej lidze zamiast alliny spotyka się campienie i gre w stylu 200 na 200 a move. Takie są moje obserwacje.
Odpowiedz Cytat
http://eu.battle.net/sc2/pl/forum/topic/3147737684

Po co zdobywać awanse cheesami, jak można od razu nauczyć się grać. :)
Edytowany przez: Napane, dnia 27.01.2012 20:07 CET
Odpowiedz Cytat
Usul - Cannon rush into Void Ray, o taak. Bardzo duża ilość PvP w brązie tak wyglądała. Zwłaszcza w mid brąz, gdzie Toss lubił sam zabudować się działkami i modlić się, by udało mu się wypluć kilkanaście żarówek. A na Zerga mega popularne i jednocześnie bardzo słabe zagranie to 3-gate stargate (bardzo słabe, bo nikt przy tym nie myślał o ekspandowaniu i switchu techa, nawet jak wiedział, że zaraz przylezą hydry).

A tak, to Snow właściwie podsumował wszystko.
Z brązem jest taki problem, że jest tam największa rozpiętość umiejętności. Znajdują się tam zupełne świeżaki, jak i osoby, które mają na koncie z 300-400 gier (i choć skill nie rośnie wprost proporcjonalnie do ilości gier, to jednak w brązie ten kontrast może być zauważalny). Ostatnio wrzuciło mi kilka razy złotych i mimo, że niektórzy byli dla mnie naprawdę mocni, to zdarzali się gracze, o wcale nie lepszych umiejętnościach, niż niektóre brązy.

A farmienia portretów trochę tam jest, choć... jeśli się robi postępy, to trzeba po prostu wygrywać z niefarmerami i będzie git :].
Zresztą, tutek dApollo + kilka wątków na forum podsumowują dosłownie wszystko.
Odpowiedz Cytat
http://eu.battle.net/sc2/pl/forum/topic/3147737684

Po co zdobywać awanse cheesami, jak można od razu nauczyć się grać. :)

Dokładnie. Tym bardziej, że dobrego sera zrobić też trzeba umieć. Jak ktoś zaczyna przygodę z grą to lepiej niech uczy się grać normalnie bo takimi strategiami to się wygra jak się trafi kogoś równie świeżego i nieobeznanego w grze co statystycznie daje 1-go na 10 gier.

Linka polecam jest kapitalny.
Edytowany przez: Usul, dnia 28.01.2012 11:34 CET
Odpowiedz Cytat
A FlaSh zaszedł wysoko cheesami (: tak jakby do wysokiej mistrzowskiej bw, potem dopiero nauczył się grać makro ;P
Odpowiedz Cytat
Sery musisz umieć grać i musisz umieć je bronić. Jak dojdziesz do platyny to zobaczysz o co mi chodzi.
Odpowiedz Cytat
Graj jak ci się podoba , ja nie wiem czemu ludzie pytają o takie coś na forum ,wszystko zależy od tego co przeciwnik zagra i nie graj 1 strategii bo nie będziesz umiał później makro grac.
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]