StarCraft® II

Nowość w HotS - coś co zauważyłem w trailerze

Wpisy: 479
Mi się wydaję, że ta zmiana ze spadaniem z klifów działać będzie tylko z ultraliskiem i tylko on może zrzucić po szarży. Tutaj to jakoś wygląda, wyskakuje z ziemi a rinsy lecą. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w jaki sposób by mógł tak zrobić.
Suma sumarum myślę, że to taki bonus do szarży ultrali.
Odpowiedz Cytat
MVP - StarCraft II, Diablo III
Wpisy: 5 320
Albo dla masywnych... :) Gdyby tylko jedna jednostka w całej grze, a co za tym idzie i rasa miała możliwość modyfikowania mapy byłoby to nie fair.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 476
Mam nadzieję, że to byli osłabieni marines/szarża jest tak potężna i to ona, a nie fakt zrzucenia z rampy była przyczyną zgonu, a nowy silnik wkroczył gdy trzeba było ładnie porozrzucać truchełka po okolicy.

Rozjeżdżanie piechoty czołgami, nawracanie budynków i zrzucanie z klifów mają zostać tam gdzie były i nie wpierniczać się do SC.

Co do tych skałek to byłem pewien, że są to FF, które w ramach graficznego tuningu nie są już niebieskimi bańkami i przejmują tekstury z podłoża - tylko teraz widzę, że tam nie ma sentry...
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 194
Mi się wydaję, że ta zmiana ze spadaniem z klifów działać będzie tylko z ultraliskiem i tylko on może zrzucić po szarży. Tutaj to jakoś wygląda, wyskakuje z ziemi a rinsy lecą. Trudno wyobrazić sobie kogoś innego w jaki sposób by mógł tak zrobić.
Suma sumarum myślę, że to taki bonus do szarży ultrali.

cos takiego może mieć i tank np stoi grupka marinów kolo skarpy czy nawet nie i tank wali z głównego działa ma atak obszarowy odrzut odrzuca marinów we wszystkie strony
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 479
15.03.2012 12:30Wpis zamieszczony przez: Ali
cos takiego może mieć i tank

Byłoby to tragiczne rozwiązanie, przynajmniej wizualnie, kiedy podczas walki przykładowy marine bierze na klatę ostrzał tanka i nawet nie przestaje strzelać, a stojąc przy klifie nagle będzie latał jak szmata. Przy szarży ultrala mariny i tak będą trochę rozpychane (i tu zależy czy będą tylko rozchodzić się na boki czy kawałek przelatywać, ale przy pierwszym pokazie to trochę 'lecieli'), więc spadnięcie z klifu w następstwie tego nie jest tak sprzeczne jak sytuacja z tankiem. Dlatego mi to pasuje tylko do ultrala ;d
Jakby wszystkie masywne jednostki tak miały to co? Archontem po co atakować, lepiej wbiec w marinsów, pograć w przepychanki i zrzucić cały oddział?
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 103
Co do tego spadania z klifów to myślę, że to będzie tylko animacja jeśli marines/ zeloci zginą od takiego typu uderzenia np. szarża, strzał z czołgu i będzie działać tylko jeśli ten atak byłby tym ostatnim do zabicia jednostki.
Edytowany przez: SlowedGiant, dnia 15.03.2012 18:12 CET
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 194
Byłoby to tragiczne rozwiązanie, przynajmniej wizualnie, kiedy podczas walki przykładowy marine bierze na klatę ostrzał tanka i nawet nie przestaje strzelać, a stojąc przy klifie nagle będzie latał jak szmata. Przy szarży ultrala mariny i tak będą trochę rozpychane (i tu zależy czy będą tylko rozchodzić się na boki czy kawałek przelatywać, ale przy pierwszym pokazie to trochę 'lecieli'), więc spadnięcie z klifu w następstwie tego nie jest tak sprzeczne jak sytuacja z tankiem. Dlatego mi to pasuje tylko do ultrala ;d
Jakby wszystkie masywne jednostki tak miały to co? Archontem po co atakować, lepiej wbiec w marinsów, pograć w przepychanki i zrzucić cały oddział?

przecież jak tank jest w trybie oblężniczym to jak walnie to odrzut powinien być i nie napisałem tylko przy skarpie ale nawet może stac na równym terenie ale odrzut odrzuci marina na kilka metrów wiec z tankiem to tez by pasowało
Odpowiedz Cytat
Community
Wpisy: 1 015
Zeetox i Dembski mają rację. W HotS wprowadzimy usprawnienia do silnika, przez co zmienią się niektóre animacje, pojawią się nowe elementy terenu, w wielu miejscach poprawi się jakość grafiki etc. Powinno być ciekawiej i bardziej widowiskowo :) Rozważamy też różne interesujące możliwości wykorzystania terenu, aby dodać do gry więcej opcji strategicznych i by uatrakcyjnić rozgrywkę.

Zabrzmi to może trochę marketingowo, ale jest to coś co sam uwielbiam. HotS to nie tylko nowa kampania i kilka jednostek do multi. HotS to dobra okazja dla wielu zespołów pracujących nad grą na optymalizacje, usprawnienia i dodanie nowych rzeczy, które zawsze chcieliśmy zrobić, ale nigdy wcześniej nie było czasu. Nasze listy rzeczy, które chcemy mieć grze są wciąż długie - w wielu różnych obszarach gry.
Edytowany przez: Kapeselus, dnia 16.03.2012 11:37 CET
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 29
Fizyka, ładniejsza grafika... ale mam nadzieję że obietnica tych samych wymagań sprzętowych jest dalej aktualna?

Bo ta fizyka ma wpływać na mechanikę rozgrywki a nie być tylko ładnym dodatkiem, dlatego jej nie będzie można po prostu wyłączyć
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 235
Przydaloby sie wykorzystanie wiekszej ilosci rdzeni :)
Odpowiedz Cytat
16.03.2012 13:02Wpis zamieszczony przez: ZeroSignal

Ile Ty ich tam masz, piętnaście? :P

Ja tylko liczę, że wraz z HotSem oprócz usprawnień wizualnych i uprzyjemniających samą rozgrywkę, usprawni się też interfejs, dzięki któremu już w oknie gry, w menu, gracz będzie się czuł jak w społeczności i będzie to dla niego przyjemnością a nie obowiązkiem. :)
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 24
16.03.2012 13:02Wpis zamieszczony przez: ZeroSignal

I jakiejś części graczy, gra po prostu przestanie wydalać, lub będzie się nie miłosiernie ciąć. Nie każdy ma "super truper" komputer i może sobie pozwolić na jakieś bardzo wymagające gry.
Odpowiedz Cytat

I jakiejś części graczy, gra po prostu przestanie wydalać, lub będzie się nie miłosiernie ciąć. Nie każdy ma "super truper" komputer i może sobie pozwolić na jakieś bardzo wymagające gry.

Ale tu nie chodzi o podniesienie wymagań gry, tylko o to, by gra potrafiła wykorzystać kilka rdzeni. :)
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 2 845
VerTax

Ja w swoim kompie głównym mam 16 wątków... Na 2 wątkowych komputerach się nie da się pracować.

Grać też - bo programy swoje robią.

Dramol
Obsługa wielu rdzeni oznacza, że większości ludzi przestanie się nagle Starcraft ciąć...

Dotyczy to głównie posiadaczy starszych platform z tańszymi płytami głównymi. Np na Q6600 bez OC Starcraft 2 ciężko działa - chociaż ma 4 rdzenie - to na E8200 gra będzie działać szybciej....

Zresztą jak ktoś ma naprawdę słaby komputer - to może niech w SC2 wcale nie gra... Bo tacy grają tylko w 4v4 i gra się wtedy tnie WSZYSTKIM co z tą osobą grają.
Edytowany przez: bigdannyboy, dnia 17.03.2012 15:19 CET
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 24
Dramol
Obsługa wielu rdzeni oznacza, że większości ludzi przestanie się nagle Starcraft ciąć...

Dotyczy to głównie posiadaczy starszych platform z tańszymi płytami głównymi. Np na Q6600 bez OC Starcraft 2 ciężko działa - chociaż ma 4 rdzenie - to na E8200 gra będzie działać szybciej....

Ja gram na laptopie, oczywiście wszystkie parametry gry są na low, gra mi się przyjemnie nie ma żadnych przycięć, przy dużych potyczkach, ale wątpię, że na moim 2 rdzeniowym procesorze uciągnie jeszcze podrasowany sc2.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 78
Mi ogólnie się nie spodobały zmiany z HOTS'a, ale mam pytanie: czy będzie z nim tak jak z Starcraft 1- będę mógł wybrać pomiędzy dodatkiem a pierwotną grą w grze multi czy z czasem wykluczony zostanie multiplayer wings of liberty?
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 771
PryPec, będziesz mógł wybrać, było już o tym mówione na forum US.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 515
Ofc 3 tygodnie temu byłem nosicielem '' Kalkulatora '' i nie chciałbym żeby podwyższali wymagania sprzętowe bo sc2 był jedyną fajną, nowa grą w którą można było by pograć, ale teraz mi to wisi bo mam 110 a w umsach 200 fps na extreme.

PS : To nie chwalenie tylko wyznanie radości.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 2 076
Ofc 3 tygodnie temu byłem nosicielem '' Kalkulatora '' i nie chciałbym żeby podwyższali wymagania sprzętowe bo sc2 był jedyną fajną, nowa grą w którą można było by pograć, ale teraz mi to wisi bo mam 110 a w umsach 200 fps na extreme.

PS : To nie chwalenie tylko wyznanie radości.

Podzielisz się specyfikacją bo coś nie chce mi się w tak fenomenalne wyniki.
Odpowiedz Cytat
Wpisy: 2 845
pewnie jakieś i7 1,7 z oc do 2,93 + 560M
Odpowiedz Cytat

Prosimy o zgłaszanie wszelkich naruszeń Kodeksu zachowania, jak np.:

Groźby użycia przemocy. Bierzemy je na poważnie i powiadomimy odpowiednie władze.

Wpisy zawierające dane osobowe innych graczy, jak rzeczywiste adresy, adres e-mail, numery telefonów oraz nieodpowiednie zdjęcia i/lub filmy.

Nękanie lub obraźliwy język. Nie będziemy tego tolerować.

Zasady zachowania na forach

Zgłoś wpis # zamieszczony przez

Przyczyna
Podaj wyjaśnienie (maksymalnie 256 znaków)
Prześlij Anuluj

Zgłoszono!

[Zamknij]