StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
Czym jest StarCraft II?
Rozgrywka: informacje
Kampania: informacje
Terranie
Protosi
Zergi

StarCraft II: Wings of Liberty jest długo wyczekiwaną kontynuacją pierwszego StarCrafta – słynnej strategii czasu rzeczywistego w klimacie science-fiction. Gra StarCraft II: Wings of Liberty stanowi wyzwanie zarówno w trybie dla jednego jak i wielu graczy, a dodatkowo zintegrowana jest z Battle.net – rozbudowaną usługą sieciową Blizzard Entertainment. Czym dokładnie jest zatem StarCraft II? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czym jest strategia czasu rzeczywistego

W typowej strategii czasu rzeczywistego gracze budują armie i toczą zmagania o kontrolę nad polem walki. Armie mogą składać się z zarówno z pojedynczych drużyn Marines jak i z ogromnych planetarnych sił inwazyjnych. Jako dowódca, będziesz obserwować pole bitwy z lotu ptaka i wydawać jednostkom rozkazy w czasie rzeczywistym. Kluczem do sukcesu jest myślenie strategiczne. Trzeba zdobywać informacje o przeciwnikach, przewidywać ich posunięcia, wykonywać manewry oskrzydlające i opracować zwycięską strategię.

Rozgrywka
Dowiedz się więcejRasy w grze StarCraft II

W grze StarCraft II dostępne są trzy całkowicie odmienne „rasy”, których armie składają się z unikalnych jednostek i budynków. Każda rasa ma pewne wady i zalety, dlatego znajomość profilów taktycznych może zadecydować o różnicy pomiędzy wspaniałym zwycięstwem, a dotkliwą porażką.


Tryb wieloosobowy

Aplikacja Blizzard Battle.net jest usługą umożliwiającą prowadzenie rozgrywek sieciowych, dostarczaną przez Blizzard Entertainment. Tryb gry wieloosobowej StarCraft II pozwala graczom sprawdzić swoje umiejętności w zmaganiach przeciwko innym użytkownikom (lub razem z nimi) w rozgrywkach ligowych i rankingowych. Mecze rankingowe , obsługiwane za pomocą zaawansowanego, zautomatyzowanego systemu wyszukiwania przeciwników, pozwolą ci zmierzyć się z użytkownikami na twoim poziomie umiejętności, dzięki czemu rozgrywki zawsze będą wyrównane. A jeśli chcesz odpocząć od ostrej rywalizacji, możesz spróbować swoich sił w rozgrywkach dowolnych.
Profile postaci

Możesz, między innymi, śledzić swoje osiągnięcia w rozgrywkach jedno i wieloosobowych, czy też wybrać portret dla swojej postaci.

Lista znajomych

Aplikacja Blizzard Battle.net zawiera szereg opcji sieci społecznościowych, które mają ułatwić korzystanie z gry. Możesz wysyłać wiadomości do wszystkich znajomych, pozostawać w kontakcie z użytkownikami różnych gier na Battle.net i na bieżąco śledzić aktywność przyjaciół.

Wyszukiwanie przeciwników w sieci

Bez względu na to czy grasz w rankingu, czy preferujesz własne rozgrywki i mapy, zaawansowany system wyszukiwania przeciwników zawsze znajdzie dla ciebie odpowiedniego rywala.

Rywalizacja

Pokaż, co potrafisz, grając w lidze i rozgrywkach rankingowych StarCraft II. System doboru graczy sklasyfikuje cię w lidze i dywizji optymalnej dla poziomu twoich umiejętności.

Własne mapy i rodzaje gier

Udostępniliśmy użytkownikom edytor poziomów, z którego sami korzystaliśmy podczas prac nad grą StarCraft II. Możesz tworzyć własne mapy i modyfikacje, udostępniać je znajomym i korzystać z nich w aplikacji Blizzard Battle.net.

Dane w chmurze

Dokądkolwiek się udasz, będziesz mieć dostęp do aktualnych danych StarCraft II. StarCraft II pozwala zapisać stan kampanii dla jednego gracza na w chmurze, więc jeśli kiedykolwiek konieczna okaże się ponowna instalacja lub zechcesz grać na różnych komputerach, zawsze będziesz mógł kontynuować rozgrywkę od miejsca, w którym została przerwana.


Gra w sieci za pośrednictwem Battle.net

Rozpocznij kampanię dla jednego gracza , aby wznowić fabułę w miejscu, w który została przerwana w grze StarCraft: Brood War. Poprowadź Rekieterów Raynora przez epicką kampanię i poznaj historię galaktyki, która znalazła się na krawędzi zagłady. Możesz także uczestniczyć w jednoosobowych grach dowolnych przeciwko komputerowi, jeśli chcesz jedynie poćwiczyć.

Kampanie dla pojedynczego gracza
Dowiedz się więcej