StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
Kup teraz
Co nowego w Heart of the Swarm™?

W StarCraft® II: Wings of Liberty chcieliśmy wzbogacić starannie zbalansowaną i rozbudowaną taktycznie strategię czasu rzeczywistego, jaką był StarCraft, o ulepszony system dobierania graczy, zaawansowane funkcje społecznościowe, nowe jednostki, a także przygotowaną z rozmachem kampanię w prawdziwie filmowym stylu. W Heart of the Swarm wprowadzamy uniwersum StarCrafta na jeszcze wyższy poziom i udajemy się aż na krańce galaktyki.

Już niedługo odwiedzicie niezbadane planety, zgłębicie – jak jeszcze nigdy dotąd – tajniki świadomości ula zergów i weźmiecie udział w jeszcze bardziej zaciekłej rywalizacji na platformie Battle.net. Zapoznacie się również z zawartością stworzoną przez społeczność fanów oraz stoczycie zajadłe walki na nowych mapach. Poniżej możecie się dowiedzieć, co na was czeka w Heart of the Swarm, zgodnie z ostatnimi doniesieniami z centrum dowodzenia.

Kampania

Poznajcie dalszą część historii

Heart of the Swarm jest kontynuacją historii opowiedzianej w StarCraft II: Wings of Liberty, która skupia się na konflikcie pomiędzy wywodzącymi się z Ziemi terranami, drapieżnymi zergami i wykorzystującymi moce psioniczne protosami. Podczas gdy trzy rasy toczą ze sobą bój na śmierć i życie, pojawia się widmowy wysłannik obcych bogów, który grozi unicestwieniem delikatnej równowagi, jaka jeszcze panuje we wszechświecie.

Choć Sara Kerrigan, dawna Królowa Ostrzy zergów, została przywrócona do swej ludzkiej postaci dzięki starożytnemu artefaktowi, to wciąż pozostaje zagrożeniem. Wspomnienie czasów, kiedy była zmutowaną przywódczynią Roju, jest wciąż żywe w jej sercu – na równi z przemożnym pragnieniem zemsty.

Stańcie na czele zergów

W miarę jak zergi będą przemierzać sektor Koprulu, przejmiecie kontrolę nad ich żądną zemsty przywódczynią i będziecie niszczyć wrogów za pomocą jej potężnych mocy psionicznych oraz zdolności, jakie nabyła w ciągu wieloletniego szkolenia w jednostce specjalnej duchów.

Walka Kerrigan o zjednoczenie zergów i rozszerzenie ich potencjału genetycznego sprawi, że stopniowo będzie się ona stawać coraz silniejsza. Wypełniając kolejne misje i zaawansowane cele dodatkowe, odblokujecie moce, które wzmocnią Królową (na przykład zdolności psioniczne o uleczającym lub niszczycielskim działaniu), lub umocnią sam Rój, choćby poprzez możliwość powijania tępicieli pod ziemią lub odradzania martwych zerglingów w bazie.

Obecność Kerrigan na polu bitwy aż prosi się o prawdziwie tytaniczne zmagania. Poprowadzicie jej szczep do miażdżących zwycięstw nad całymi armiami wrogów i pokierujecie Królową Ostrzy oraz jej świtą w starciach z wyjątkowymi przeciwnikami, jak chociażby prastarym zergiem, który nie chce jej złożyć przysięgi wierności, czy też olbrzymimi mechami, niszczącymi czołgi jednym strzałem – czekają na was walki z bossami, jakich jeszcze nie widzieliście w uniwersum StarCrafta.

Zmieniajcie Rój

Rój zergów nieustannie się zmienia i ewoluuje – będziecie mogli go zmieniać wedle własnych upodobań w jamie ewolucyjnej Kerrigan. Przyswajając biomaterię na zdobytych planetach, rozwiniecie łańcuchy DNA poszczególnych odmian zergów w jednym z dwóch kierunków. Przykładowo, zyskacie możliwość ewoluowania waszych zerglingów w skaczących drapieżców lub powijające się w większych liczbach rojniki, co pozwoli wam na prowadzenie działań nękających lub znaczące zwiększenie przewagi liczebnej... Rój już nigdy nie będzie taki sam.

Ponadto, pomiędzy poszczególnymi misjami uzyskacie możliwość błyskawicznego wprowadzania drobnych ulepszeń w kodzie genetycznym zergów, co pozwoli chociażby na zwiększenie szybkości ataku zerglingów przed starciem z jednostkami opancerzonymi.

Rozgrywka wieloosobowa

Psy wojny – wersja 2.0

Nowe jednostki

Zdobycze technologii, kolejne fale rekrutów i podejmowane w akcie desperacji decyzje sprawiają, że oblicze wojny nieustannie się zmienia. Arsenał każdej z ras powiększył się w dodatku o nowe jednostki, takie jak orkan, żmij czy wdowia mina, dzięki którym dynamiczne starcia w sektorze Koprulu będą jeszcze bardziej urozmaicone.

Jednocześnie niektóre starsze jednostki zostały dostosowane do nowej sytuacji na polu bitwy. Przykładowo, plujące ogniem heliony mogą się przekształcać w helbaty – skuteczne w walce na krótki dystans, a statek-matkę protosów można teraz zbudować z rdzenia statku-matki – jednostki mogącej przywoływać całe armie z powrotem do bazy lub wywołującej przeciążenie fotonowe w nexusie, które razi wrogów pociskami. A to dopiero tylko część wprowadzonych zmian.

Przygotowaliśmy ulepszony tryb szkoleniowy, żeby łatwiej wam było przejść do grania w realiach dodatku. W trybie tym znajdziecie szczegółowe elementy strategii do wykonania oraz przygotowane dla poszczególnych ras wyzwania, które naprawdę pozwolą wam znacznie podnieść poziom swoich umiejętności – rozkaz po rozkazie, po jednym skrócie klawiszowym naraz. Poprawiamy też inteligencję (S.I.) jednostek, między innymi dodając nowe poziomy trudności S.I., przeciwko którym będzie można się zmierzyć. Dodaliśmy również możliwość wydawania bezpośrednich rozkazów sojusznikom sterowanym przez S.I.

I wreszcie: nasi wojownicy obcych ras oraz zatraceni żołnierze będą mogli tańczyć.

Nowe mapy

W walce o zwycięstwo ukształtowanie pola walki jest równie ważne jak skład posiadanej armii. Heart of the Swarm wzbogaci tryb wieloosobowy w StarCraft II o nowe oficjalne mapy, które urozmaicą rozgrywkę w meczach rankingowych i grach dowolnych. Wraz z nimi ujrzycie dodatkowe zestawy tekstur, które przeniosą starcia na stacje kosmiczne protosów, skute lodem pustkowia, ulice terrańskich metropolii, w dzikie ostępy dżungli i inne zakątki sektora Koprulu. Mapy zawierają także dodatkowe elementy terenu, które zmienią dotychczasowe taktyki walki – jak chociażby walące się wieże skalne, pozwalające odciąć niektóre obszary pola bitwy.

Grając na nowych i starych mapach w HotS, zobaczycie poprawioną grafikę i fizykę – groteskowa fioletowa biomasa obrasta teraz budowle, a zniszczone jednostki w niepowtarzalny sposób wybuchają, rozrywają się na strzępy albo rozpadają na kawałki dzięki nowym, dynamicznym animacjom śmierci.

Wasze uniwersum

Ulepszone funkcje społecznościowe

Heart of the Swarm gruntownie zmienia tryb rozgrywki wieloosobowej, z jakiego słynie seria StarCraft. Grupy (zrzeszające osoby o podobnych zainteresowaniach) i klany (czyli nastawione na rywalizację zespoły) dadzą wam możliwość łączenia sił z innymi graczami – aby organizować wspólne treningi lub uczestniczyć w grach drużynowych – i pozwolą na swobodną rozmowę na prywatnych kanałach czatu. Dzięki nim poznacie osoby o podobnych zainteresowaniach i wymienicie opinie na temat waszych ulubionych strategii. Ponadto, będziecie mogli uczestniczyć w grach rankingowych we wszystkich regionach bezpośrednio z klienta gry w waszym ojczystym języku.

Oddajemy wam całkowitą kontrolę nad stanem gry. Funkcja „Przejmij dowodzenie” pozwoli wam kontynuować zabawę z zapisanej powtórki, jak również rozegrać po swojemu najbardziej pamiętne bitwy graczy zawodowych. Ponadto, będziecie mogli wspólnie oglądać powtórki ze znajomymi w czasie rzeczywistym, a funkcja wznowienia gry zapisze wasze postępy w meczu wieloosobowym, gdyby nastąpiła utrata połączenia lub awaria sprzętu.

Jeżeli będziecie chcieli stanąć do walki z graczami o podobnym poziomie umiejętności, ale bez obaw o pozycję w lidze rankingowej, możecie wziąć udział w grach nierankingowych. W meczach wieloosobowych oraz jednoosobowych grach dowolnych w Heart of the Swarm pojawi się także system poziomów doświadczenia, dzięki któremu w miarę rozgrywania kolejnych meczy odblokujecie coraz to nowe portrety, zdobienia, sposoby tańca i modele jednostek.

Battle.net uzyska przebudowany interfejs, by uczynić każdą z nowych (oraz wykorzystywanych od dawna) funkcji łatwiejszą i szybszą w użyciu.

Edytor StarCraft II

Wciąż wprowadzamy znaczące zmiany do już i tak bardzo rozbudowanego edytora StarCraft II. Obecnie pozwala on na wprowadzanie daleko idących zmian w istniejących mapach i tworzenie modyfikacji o zróżnicowanych stylach rozgrywki – od gier logicznych, przez te stawiające na akcję, aż po platformówki i gry innych gatunków.

Przed premierą Heart of the Swarm zamierzamy wprowadzić aktualizację edytora, która sprawi, że będzie on jeszcze prostszy w obsłudze. Wraz z nią pojawią się zaawansowane funkcje tworzenia przerywników filmowych na silniku gry, ulepszone funkcje edytowania interfejsu użytkownika, nowe animacje i modele, usprawnienia w funkcjonowaniu modułu wyzwalaczy i modułu terenu, a także biblioteki funkcji. W ten sposób mapy i modyfikacje będą mogły być bardziej złożone, a proces ich tworzenia będzie szybszy. Ponadto, dzięki dopracowanym elementom sekcji „Salonu Gier”, będzie je można łatwiej znaleźć, opublikować i ocenić.

Aby dać wam przedsmak tych zmian, udostępnimy część opisanych powyżej funkcji społecznościowych oraz elementów rozgrywki wieloosobowej wszystkim posiadaczom Wings of Liberty jeszcze przed wydaniem Heart of the Swarm – wraz z aktualizacją 2.0.

Dołączcie do walki!

Chcemy, aby Heart of the Swarm przeniósł was w sam środek niesamowitego uniwersum StarCrafta, przygotował was na bitwy w trybie wieloosobowym ze starymi i nowymi znajomymi oraz obudził drzemiące w was pragnienie podboju wszechświata. Przesmarujcie karabiny, naładujcie ostrza psioniczne i rozwińcie wasze macki. Już niedługo spotkamy się na froncie!

Kup teraz