StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
FAQ
Czym jest StarCraft II: Heart of the Swarm?

Heart of the Swarm to pierwszy dodatek do StarCraft II: Wings of Liberty – strategii czasu rzeczywistego produkcji Blizzard Entertainment, osadzonej w realiach science-fiction. Epicka fabuła z Wings of Liberty jest kontynuowana w Heart of the Swarm w zupełnie nowej kampanii, która skupia się na historii Kerrigan, byłej Królowej Ostrzy. Dodatek będzie zawierał również nowe elementy do trybu wielu graczy oraz nowe funkcje i ulepszenia dla platformy internetowej Battle.net.

Czego możemy się spodziewać po kampanii Heart of the Swarm dla jednego gracza?

Kampania Heart of the Swarm będzie składać się z ok. 20 nowych misji. Gracze będą mogli przeprowadzać ewolucję swoich rojów z wykorzystaniem unikalnych jednostek i umiejętności dostępnych wyłącznie w kampanii. Ewolucja ta przebiegać będzie w organiczny sposób, wpasowujący się w klimat dodatku, którego motywem przewodnim jest rasa zergów. Przykładowo, będzie można wywołać u zerglingów zmiany ewolucyjne, w efekcie których będą one mogły poruszać się szybciej, szybciej atakować lub stać się bardziej wytrzymałe. Trwała ewolucja może doprowadzić do wytworzenia wyspecjalizowanych podgatunków zerglingów, jak swarmling, którego zmodyfikowany kod genetyczny umożliwia natychmiastowe powijanie trzech osobników z jednej larwy, zamiast dwóch, jak u standardowych zerglingów. Budzące grozę raptory to rezultat innej mutacji zerglingów. Charakteryzują się one zdolnością wykonywania skoków na niewielkie odległości oraz większą żywotnością, co pozwala im błyskawicznie zmniejszyć dystans dzielący je od wroga.

Czy planowane jest wprowadzenie technicznych udoskonaleń silnika graficznego?

Będziemy ulepszać grafikę, w tym wygląd i zachowanie biomasy zergów, oraz wprowadzimy zmiany, które pozwolą naszym artystom lepiej przedstawić nowe typy planet eksplorowanych przez Kerrigan w Heart of the Swarm. Wciąż planujemy utrzymać takie same minimalne wymagania sprzętowe, jak w Wings of Liberty. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie pomocy Blizzarda.

Jakie przykładowe zmiany zostaną wprowadzone do trybu dla wielu graczy w Heart of the Swarm?

Heart of the Swarm będzie zawierać nowe jednostki i nowe mapy do gry wieloosobowej, ale do gry dodajemy też grupy i klany, pozwalając graczom tworzyć drużyny ze znajomymi i komunikować się przy użyciu prywatnych kanałów czatowych. Funkcja wznowienia meczu z powtórki zapisuje postęp meczu wieloosobowego (na wypadek utraty połączenia lub awarii sprzętu) i pozwoli graczom eksperymentować z niezliczonymi wersjami strategii w zapisanych powtórkach gier. Jeśli chcesz zmierzyć się z graczami na swoim poziomie umiejętności, ale nie chcesz martwić się o pozycję w rankingu możesz brać udział w grach nierankingowych. Tryb wieloosobowy Heart of the Swarm to także nowy system zdobywania poziomów, który umożliwi graczom modyfikowanie wyglądu swojej armii poprzez odblokowywane portrety i zdobienia stanowiące dowód przeżytych bitew.

Jakie zmiany w Battle.net przyniesie Heart of the Swarm?

Jeżeli chodzi o ulepszenia w serwisie Battle.net, to przede wszystkim skoncentrujemy się na uruchomieniu Targowiska StarCraft w terminie bliskim premiery Heart of the Swarm. Społeczność autorów map i modów w StarCraft II opublikowała do tej pory dziesiątki tysięcy map dowolnych stworzonych przy użyciu edytora StarCraft II. Naszym celem przy okazji projektowania Targowiska będzie ulepszenie interfejsu użytkownika w taki sposób, by bardzo różnorodne nowopowstające mapy były lepiej zaprezentowane graczom szukającym ciekawych i nowatorskich doświadczeń. Chcemy, by gracze mogli łatwo wyszukiwać i oceniać wszystkie niezwykłe niestandardowe mapy, jakie tworzy nasza społeczność.

Czy Heart of the Swarm będzie wymagać posiadania Wings of Liberty

W przypadku regionów, w których dystrybucja opiera się na standardowym modelu sprzedaży podstawowej wersji gry (np. Ameryka Północna i Europa), odpowiedź brzmi „Tak”. Tam Wings of Liberty będzie wymagane, by grać w Heart of the Swarm. Więcej informacji (oraz zestawy zawierające obie gry w obniżonej cenie) można znaleźć na stronie dodatku.

Ile będzie kosztować Heart of the Swarm?

Zazwyczaj podajemy informacje o cenach bliżej premiery. Uznajemy Heart of the Swarm za dodatek do podstawowej wersji gry, więc w regionach ze standardowym modelem dystrybucji (np. Ameryka Północna i Europa) zastosujemy cenę uwzględniającą tę relację. Wszystkie informacje o cenach edycji standardowej, kolekcjonerskiej i cyfrowej deluxe Heart of the Swarm można znaleźć na stronie dodatku.

Czy będzie dostępna wersja Heart of the Swarm na konsole?

StarCraft II: Heart of the Swarm jest przygotowywany na komputery z systemami Windows i komputery Mac. Nie planujemy obecnie przeniesienia StarCraft II na żadną platformę konsolową.

Kiedy zostanie wydany Heart of the Swarm?

Dodatek Heart of the Swarm został wydany 12 marca 2013.