StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
November „Nova” Terra spędziła najlepszy okres swojego dzieciństwa na Tarsonis i była złotym dzieckiem jednego z zamożnych starych rodów. Wprawdzie już wówczas wykazywała pierwsze oznaki rosnącego potencjału psionicznego, ale jej rodzice uparcie twierdzili, że świadczyło to jedynie o jej wrażliwości i empatii – mieli bowiem nadzieję, że uda im się ukryć jej zdolności, zarówno przed przedstawicielami akademii duchów, jak i przed nią samą.

Kiedy rodzina Novy została zdradzona i brutalnie zamordowana, a moce telekinetyczne dziewczyny ukazały swoją niszczycielską moc, została ona zmuszona do ukrycia się w pełnych przestępczości slumsach na Tarsonis, znanych po prostu jako Rynsztok. Prawdziwość historii, która mówi, w jaki sposób się stamtąd wydostała, jest wątpliwa, ale jej umiejętności i ból spowodowany utratą najbliższych pchnęły ją w ramiona organizacji duchów – tej samej, przed którą usiłowali ją ukryć rodzice.


Novie nie brakowało oddania, przez co stała się jednym z najlepszych rekrutów w akademii duchów na Ursie. „Nagrodzono” ją za to wymazując jej pamięć, co usunęło wszelkie wspomnienia tragicznego dzieciństwa – a przy okazji większość pozostałych.


Do obowiązków Novy jako pełnoprawnego agenta jednostki duchów należy: walka z zergami, rozpracowywanie psionicznych zabójców znanych jako widma, a nawet zajmowanie się sprawą notorycznego wroga ludu – Jima Raynora. Od kiedy rozpoczęła służbę, przydzielano jej zadania o coraz większym znaczeniu dla władz Dominium. Teraz jednak jest gotowa wyruszyć na misje, przy których całe jej dotychczasowe życie wydaje się być dziecięcą igraszką.