StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Daleko od Ziemi, w rejonie kosmosu zwanym sektorem Koprulu, na skolonizowanej przez terran planecie Mar Sara rozegrały się wydarzenia, które miały kluczowe znaczenie dla przyszłości tego zakątka galaktyki. Rasa zergów – obcych istot połączonych zbiorową świadomością, które dążyły do zniszczenia wszelkiego życia – zainfekowała planetę, co zmusiło Konfederację – rząd sprawujący kontrolę nad Mar Sarą i innymi częściami sektora Koprulu zajętymi przez terran – do ewakuacji personelu wojskowego i wydania kolonii na pastwę żarłocznego roju. Szeryf Jim Raynor postanowił stawić czoło obcym i uratować ludność cywilną. W tym celu połączył siły z grupą buntowników zwanych Synami Korhalu, którym przewodził ambitny i urzekający Arcturus Mengsk. Wprawdzie udało im się ewakuować kolonistów, ale planeta została spustoszona przez zergi. Niedługo potem pojawili się jednak protosi – zaawansowana cywilizacja, której przedstawiciele są zespoleni duchowo za pomocą psionicznego połączenia zwanego khalą. Przeprowadzili oni atak z orbity i roznieśli najeźdźców w pył.

Po upadku Mar Sary, Synowie Korhalu (wraz z Raynorem, Mengskiem i Sarą Kerrigan, która w przeszłości należała do duchów, czyli dysponujących mocami psionicznymi zabójców na usługach Konfederacji) przegrupowali się na Antidze Większej. Jim i Sara szybko stali się sobie bliscy – szczery do bólu szeryf i zabójczyni o telepatycznych zdolnościach stanowili doprawdy idealną parę. Kiedy zergi najechały Antigę Większą, Mengsk zasugerował, aby Synowie Korhalu wykorzystali konfederacką technologię projekcji psionicznej i uruchomili specjalne nadajniki, których sygnał sprowokowałby obcych do zaatakowania sił Konfederacji. Bezwzględna taktyka Mengska okazała się zabójczo skuteczna.

Zachęceni odniesionym sukcesem, Synowie Korhalu przypuścili szturm na Tarsonis, stolicę Konfederacji, wysyłając na nią zmanipulowane psionicznie zergi. Sara i Jim nie kryli swoich zastrzeżeń wobec wykorzystania obcej rasy jako broni, ale Mengsk postawił na swoim. Duża koncentracja zergów zwróciła uwagę protosów, którzy zaatakowali planetę. Mengsk wysłał więc na powierzchnię Kerrigan z małym oddziałem, aby odparła najeźdźców i dała Synom Korhalu czas na splądrowanie planety.

Sara nie zdawała sobie jednak sprawy, że w przeszłości, podczas służby w jednostce duchów, zamordowała ojca Arcturusa. Gdy więc poddała w wątpliwość rozkazy przywódcy rebeliantów, Mengsk uznał, że nie była mu już ona więcej potrzebna i porzucił ją na pastwę zergów pośród zgliszcz Tarsonis.

Raynor i jego załoga, oburzeni tą decyzją, opuścili Synów Korhalu. Wprawdzie później przejęli okręt flagowy Mengska – Hyperion, ale nie zdołali zmienić nastawienia Arcturusa, który odbudował zniszczone rządy Konfederacji pod postacią Dominium Terran i tym samym rozpoczął nową epokę rządów tyranii w sektorze Koprulu.