StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Wprawdzie Raynor i Zeratul nie widzieli się od dawna, ale ich spotkanie po latach nie miało bynajmniej radosnego charakteru. Protos od razu ostrzegł Jima przed nadchodzącą zagładą, a na poparcie tych słów wręczył mu kryształ Ihan, na którym zapisał swoje wspomnienia.

Kryształ pozwolił Jimowi ujrzeć to, co widział Zeratul. Podążając tropem przepowiedni zawierającej wzmianki o xel’naga – starożytnej rasie obcych, która w zamieszchłych czasach wprowadziła protosów i zergów na wyższe stadium ewolucji, Zeratul udał się najpierw na planetę Ulaan… gdzie natrafił na Królową Ostrzy. Dwójka śmiertelnych wrogów starła się w pojedynku, ale Zeratulowi udało się uciec z fragmentami tabliczki zawierającej dokładną treść przepowiedni. Następnie udał się na planetę Zhakul, aby poprosić sukcesorów – kastę archiwistów i historyków – o ich przetłumaczenie.

Na Zhakul Zeratul natrafił na jedną z potężnych hybryd – dojrzałą wersję plugastwa, które zobaczył wiele lat wcześniej w laboratorium Durana. Siły mrocznego templariusza uniknęły konfrontacji z niemalże niezwyciężoną hybrydą i dotarły do sukcesorów. Zgodnie z ich interpretacją, kluczowe znaczenie dla zrozumienia treści przepowiedni miał „Wielki Głód”. Podążając tym tropem, Zeratul przybył na Aiur, aby szukać odpowiedzi przy truchle Nadświadomości.

Po przybyciu na Aiur Zeratul postanowił zespolić się duchowo z Nadświadomością. W ten sposób nawiązał kontakt z istotą, której duch był ściśle powiązany z martwym stworzeniem. Okazało się, że jest to dawny sprzymierzeniec mrocznego templariusza – Tassadar, który poświęcił się, aby zabić monstrum. Wyjawił on Zeratulowi straszliwą prawdę: Nadświadomość stworzyła Królową Ostrzy, aby wyzwolić zergi. Co więcej, dane jej było ujrzeć wizję przyszłości, w której istota zwana Mrocznym Głosem wykorzystuje zergi do unicestwienia protosów i terran – Królowa Ostrzy miała sprawić, że nie dojdzie do zniewolenia zergów. Informacje te wstrząsnęły Raynorem, który zdał sobie sprawę, że wprawdzie Kerrigan miała na rękach krew milionów ofiar, ale była zarazem jedyną nadzieją na powstrzymanie zergów przed zniszczeniem wszelkiego życia w sektorze.

Tymczasem Rekieterzy opracowali plan, który miał zdyskredytować Mengska w oczach opinii publicznej. Zakładał on przejęcie kontroli nad Odynem – gigantycznym mechem oblężniczym, który miał wziąć udział w paradzie na dedykowanym imperatorowi placu na Korhalu. Podczas gdy megamech siał zniszczenie na powierzchni planety, Rekieterom udało się nadać transmisję z dowodami zbrodni Mengska, która dotarła do najdalszych zakątków strefy wpływów Dominium.

Obywatele Dominium nie kryli swojego oburzenia i wściekłości, a kilka planet ogłosiło, że opuszcza federację. Rządy Mengska zaczęły chwiać się w posadach.