StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Kiedy Jim ponownie skupił się na poszukiwaniu artefaktów, doszły go wieści, że Tyrador – rodzima planeta Fundacji Moebiusa – została zaatakowana przez zergi. Aby nie stracić swojego głównego kontrahenta, Raynor postanowił ewakuować dr. Emila Naruda i odzyskać należące do Fundacji dane. Atakiem na planetę dowodziła Królowa Ostrzy we własnej osobie, co według Naruda wskazywało, że lęka się ona pochodzenia artefaktów, stworzonych przez starożytnych xel’naga.

Niedługo po ewakuacji większości naukowców z Raynorem skontaktował się szef Fundacji Moebiusa – Valerian Mengsk, syn Arcturusa. Młody książę twierdził, że artefakty xel’naga można połączyć w całość, a następnie aktywować w celu przywrócenia Królowej Ostrzy do ludzkiej postaci. Jim z początku nie ufał następcy tronu Dominium, ale ostatecznie zgodził się z nim współpracować, ponieważ w końcu nadarzyła się stosowna okazja, aby powstrzymać zergi i złagodzić poczucie winy związane z przemianą Sary.

Rekieterzy zdobyli ostatnie fragmenty artefaktu na umierającej planecie Typhon oraz na tajemniczym statku międzyplanetarnym xel’naga, bronionym przez fanatycznych tal’darimów. Następnie podjęli się realizacji planu Valeriana, który zakładał przeprowadzenie ofensywy na Char pod dowództwem generała Horace’a Warfielda i odwrócenie procesu infekcji Królowej Ostrzy. Valerian miał nadzieję, że sukces przedsięwzięcia nie tylko przywróci Kerrigan do ludzkiej postaci, lecz także będzie dowodem na to, że jest on godnym następcą swojego ojca.

Bitwa o Char była krwawa i zaciekła. Flota terran poniosła znaczne straty, ale udało jej się założyć bazę na powierzchni i Raynor umieścił złożony w całość artefakt w pobliżu ula Kerrigan. Znajdujące się na planecie zergi uderzyły na najeźdźców z całą furią, ale wtedy doszło do wyładowania zgromadzonej w artefakcie energii w postaci potężnego impulsu, który rozproszył zergi i przywrócił Kerrigan do ludzkiej postaci. Królowa Ostrzy została ogłuszona, a Raynor pospieszył jej na ratunek…

Wtedy właśnie Tychus postanowił wypełnić rozkaz, który swego czasu pozwolił mu wyjść na wolność. Postępując zgodnie z wolą Mengska, Findlay podniósł broń, aby zabić pozbawioną zergowych cech Królową Ostrzy. Raynor, oszołomiony takim obrotem spraw, podjął błyskawiczną decyzję i zastrzelił przyjaciela, zanim zdołał on odebrać życie Sarze.

Następnie Raynor wydostał się z Char z wyczerpaną i nieświadomą swoich dawnych czynów Sarą. Na pierwszy rzut oka udało mu się przywrócić Kerrigan do ludzkiej postaci, a rój został rozbity. Czyżby druga wielka wojna dobiegła końca?