StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.

Rasa terranKliknij, żeby obejrzeć

Terranie przybyli do sektora Koprulu względnie niedawno. Są potomkami członków zakończonej katastrofą ekspedycji kolonizacyjnej, która wyruszyła z Ziemi całe wieki temu. Kolonistami byli opozycjoniści i malkontenci, których rząd uznał za zbędnych. Ci spośród nich, którzy przeżyli podróż kosmiczną, założyli trzy kolonie, które stanowiły zaczątki trzech frakcji w terrańskiej przestrzeni kosmicznej: Konfederacji, Kombinatu Kel-Morian i Protektoratu Umojan. W chaosie inwazji zergów skorumpowana Konfederacja została obalona prez terrorystę i rewolucjonistę Arcturusa Mengska. Teraz z popiołów dawnej Konfederacji podniosło się Dominium Terran, którego pozycja jest najsilniejsza wśród terrańskich frakcji. Jego władcą jest nikt inny, jak sam Imperator Arcturus I.

Terranie, zmuszeni do przystosowania się do ciężkich warunków panujących na w większości wymarłych planetach sektora, stali się mistrzami przetrwania. Pozbawione zaawansowanej technologii protosów i wrodzonej dzikości zergów terrańskie siły zbrojne składają się ze zróżnicowanych jednostek. Od podstawowych, lecz skutecznych, żołnierzy piechoty, po ciężko uzbrojone krążowniki, terrańskie oddziały w starciu polegają grubych pancerzach, znacznej sile ognia oraz przewadze liczebnej. Terranie wyróżniają się w walce defensywnej, gdzie niezrównane okazują się ich bunkry i czołgi oblężnicze.

Charakterystyczne cechy rasy terran
Specjaliści od przeżycia w każdych warunkach

Terranie nauczyli się na niezwykłe sposoby dostosowywać swą taktykę do błyskawicznie zmieniających się warunków pola bitwy. Przykładem mogą być terrańskie instalacje produkcyjne, które mogą się wznieść z podłoża i odlecieć w inne miejsce, co pozwala terranom w mgnieniu oka przemieścić swe bazy.

Możliwość wznoszenia budowli w dowolnym miejscu

W przeciwieństwie do innych ras, terranie mogą wznosić budynki gdzie tylko chcą. W połączeniu z możliwością wzlatywania budynków daje to terranom niezwykłą elastyczność pod względem budowania baz.

Zdolność do adaptacji

Terrańskie wojsko składa się z doskonale wyszkolonych i wysoce wyspecjalizowanych jednostek piechoty, jak wytrzymali i niezawodni marines, kosiarze idealni do walki partyzanckiej oraz duchy – zamaskowani komandosi działający za liniami wroga. Łączenie różnych typów jednostek pozwala terranom bez szybko poradzić sobie z każdą sytuacją.

Wykryto odpalenie broni jądrowej

W terrańskim arsenale znajduje się najbardziej dewastująca broń w grze, rakiety uzbrojone w taktyczne głowice jądrowe. Ich zastosowanie wymaga starannego planowania, lecz gdy zobaczysz grzyb atomowy wznoszący się nad popiołami pozostałymi po unicestwionej bazie wroga, pomyślisz: „Było warto".