StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
Duchy to urodzeni z niezwykłym potencjałem psionicy, rekrutowani, poddawani kwarantannie i szkoleni od najmłodszych lat. Uczą się oni wykorzystywać swoje moce psioniczne do zwiększania swojej wrodzonej siły i wytrzymałości. Ich nadludzkie umiejętności snajperskie w połączeniu ze śmiercionośnym karabinem kartaczowym C-10 oraz zaawansowaną technologią maskowania budzą uzasadniony lęk wśród wrogów. Duchy można wyposażyć w zasilane psionicznie osobiste urządzenia maskujące pozwalające im stać się praktycznie niewykrywalnymi dla wrogów, którzy nie są wyposażeni w specjalistyczne czujniki wykrywające.
Legacy of the Void Heart of the Swarm Wings of Liberty
Statystyki jednostki

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Terranie
Życie: 100
Energia: 200
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Szybka
Transport: 2
Atrybuty: Biologiczna - Psioniczna

Produkcja

Wytwarzanie: Koszary
Skrót: G
Wymaga: Laboratorium technologiczne, Akademia duchów
Koszt: 200 100
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 40

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Terranie
Życie: 100
Energia: 200
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Normalna
Transport: 2
Atrybuty: Biologiczna - Psioniczna

Produkcja

Wytwarzanie: Koszary
Skrót: G
Wymaga: Laboratorium technologiczne, Akademia duchów
Koszt: 200 100
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 40

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Terranie
Życie: 100
Energia: 200
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Normalna
Transport: 2
Atrybuty: Biologiczna - Psioniczna

Produkcja

Wytwarzanie: Koszary
Skrót: G
Wymaga: Laboratorium technologiczne, Akademia duchów
Koszt: 200 100
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 40

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Przed upadkiem Konfederacji niektóre duchy poddano zabiegom chirurgicznym, które miały im zapewnić przewagę w walce. Jedna z najpopularniejszych procedur polegała na zastąpieniu nerwów wzrokowych i siatkówki pacjenta cybernetycznymi implantami, które poprawiały zasięg widzenia i zdolność rozpoznawania celów. Wzmocnienia te zwiększały skuteczność bojową o 35%, ale były podatne na śmiertelne w skutkach usterki podczas skoków energii psionicznej u duchów. Ostatnio Dominium ponownie wprowadziło nowoczesne maski bojowe jako równie funkcjonalną, ale pozbawioną wad alternatywę dla implantów.
Broń ta strzela przeciwpiechotnymi pociskami kalibru 25 mm, specjalną amunicją EMP, która przenika osłony i wyczerpuje źródła energii, oraz pociskami blokadowymi – reliktem z czasów Konfederacji – które unieruchamiają cele mechaniczne. C-10 wyposażono w laser niskiej częstotliwości, który służy do namierzania celów ataków jądrowych, magnetyczny skaner telemetryczny oraz latarkę. Karabin kartaczowy C-10 to pozbawiona wad broń będąca idealnym połączeniem neostali i polimerów.
Ten dopasowujący się do sylwetki strój ochronny wykonany jest z psionicznie reaktywnych nanowłókien, które zwiększają siłę użytkownika bez potrzeby noszenia ciężkich pancerzy wspomaganych. Kombinezon zapewnia ochronę radiologiczną, biologiczną i chemiczną poprzez absorbowanie i neutralizowanie szkodliwych elementów. Strój ten pomaga również duchom ukierunkowywać energię psioniczną. Zewnętrzna warstwa zawiera syntetyczne komórki, które – pod wpływem bodźców psionicznych – załamują światło i we współpracy z osobistymi urządzeniami maskującymi sprawiają, że żołnierz staje się niewidoczny dla gołego oka.
Osoby obdarzone zdolnościami psionicznymi są groźne i stanowią realne zagrożenie zarówno dla samych siebie, jak i całego sektora – szczególnie po przejściu szkolenia na agentów oddziałów duchów. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ludzkiego życia – oraz sprawować kontrolę nad swoimi zasobami – Dominium postanowiło wzorem Konfederacji wykorzystać specjalne implanty cybernetyczne, które utrzymują w normie poziom agresji i wzorce behawioralne duchów. Mimo to, jak przekonało się już kilku nieszczęsnych dowódców, implanty te nie są odporne na usterki – tudzież chirurgiczną ekstrakcję.
0.46 0.3 0.36 0.18 0.5 0.72 0.52 0.28

Instrukcje polowe

 • Jednostka do zadań specjalnych mogąca atakować cele powietrzne i naziemne.
 • Może eliminować cele biologiczne dzięki swoim pociskom snajperskim dużego kalibru.
 • Ich pociski EMP pozwalają im pozbawiać wrogów zasobów energii oraz uszkadzać protoskie osłony. Jeśli trafisz tym pociskiem zamaskowaną jednostkę, zostanie ona odkryta na kilka sekund.
 • Upoważniony do nakierowywania uderzeń jądrowych.
 • Używaj ich jako jednostki wsparcia dla reszty oddziałów, do działań dywersyjnych lub likwidowania kluczowych jednostek i budowli.
 • Można załadować ich do bunkrów, co zapewnia im ochronę i zwiększony zasięg rażenia.

Jednostka skuteczna przeciwko

Jednostka nieskuteczna przeciwko

Ulepszenia opracowywane w akademii duchów

 • Maskowanie osobiste: pozwala duchom stawać się niewidzialnymi.
 • Reaktor Moebius: zwiększa energię początkową duchów o 25 pkt.
 • Uzbrój silos jądrowy: produkuje taktyczną głowicę nuklearną.

Zwalczanie

Terranie VS
 • Zbuduj wieżyczki przeciwlotnicze i rozstaw czołgi oblężnicze w kluczowych miejscach swojej bazy. Pamiętaj, żeby dodać swoje centrum dowodzenia do grupy kontroli, by mieć szybki dostęp do funkcji przeczesywania skanerem.
 • Wystrzel pocisk EMP w obszar, gdzie podejrzewasz, że może ukrywać się wrogi duch. Jeśli go widzisz, użyj zdolności snajperskiej.
 • Używaj jednostek zadających duże obrażenia, by zabić ich szybko.
Zergi VS
 • Stwórz kilku nadzorców lub postaw pełzacze zarodnikowe w kluczowych miejscach wokół bazy.
 • Powij infektora i użyj zdolności przyrostu grzybni na obszarze, gdzie podejrzewasz, że kryje się duch. Zdolność ta spowoduje anulowanie uderzenia jądrowego i wyłączy maskowanie ducha. Jeśli duch jest widoczny, pasożyt neuronalny załatwi sprawę.
 • Używaj jednostek zadających duże obrażenia, by szybko zabić duchy.
 • Gdy walczysz z duchami, wyślij ze swoją armią kilku nadzorców, ponieważ dzięki zdolności snajperskiej duchy szybko mogą pozbyć się jednego lub dwóch nadzorców.
Protosi VS
 • Rozstaw obserwatory lub działa fotonowe wokół bazy.
 • Korzystając ze zdolności wysokiego templariusza, wywołaj burzę psioniczną na obszarze, gdzie może czaić się duch naprowadzający uderzenie jądrowe. Jeśli widzisz ducha, użyj sprzężenia zwrotnego.
 • Użyj wiązki grawitonowej feniksa, aby unieść ducha i spowodować anulowanie taktycznego ataku jądrowego.