StarCraft® II

Nie znasz StarCrafta II? Wypróbuj za darmo
Ta strona nie jest jeszcze dostępna w nowej witrynie StarCraft II, ale można ją przeglądać w wersji klasycznej.
Hydraliski pochodzą od gąsieliszek – roślinożernych, podobnych do gąsienic stworzeń. Pierwsza Nadświadomość przyspieszyła ich rozwój i przeistoczyła je w zabójczo skutecznych wykonawców jej woli. W zagłębieniach swojego karapaksu hydraliski kryją setki ostrych, przebijających pancerz kolców, którymi mogą strzelać do wrogów naziemnych i latających. Niezwykła muskulatura hydralisków (posiadają około cztery tysiące mięśni, podczas gdy terranie jedynie 629) pozwala im wyrzucać te igłokolce z tak wielką prędkością, że nawet po przebyciu długiego dystansu przebijają dwucentymetrowy pancerz z neostali. Duże grupy hydralisków zawsze stanowią poważne zagrożenie; należy zbliżać się do nich bardzo ostrożnie, najlepiej ze wsparciem czołgów oblężniczych.
Legacy of the Void Heart of the Swarm Wings of Liberty
Statystyki jednostki

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Zergi
Życie: 80
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Normalna
Transport: 2
Atrybuty: Lekka - Biologiczna

Produkcja

Wytwarzanie: Larwa
Skrót: H
Wymaga: Nora hydralisków
Koszt: 100 50
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 33

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Zergi
Życie: 80
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Normalna
Transport: 2
Atrybuty: Lekka - Biologiczna

Produkcja

Wytwarzanie: Larwa
Skrót: H
Wymaga: Nora hydralisków
Koszt: 100 50
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 33

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

Model 3D

Podstawowe informacje

Rasa: Zergi
Życie: 80
Pancerz: 0 (3)
Ruch: Normalna
Transport: 2
Atrybuty: Lekka - Biologiczna

Produkcja

Wytwarzanie: Larwa
Skrót: H
Wymaga: Nora hydralisków
Koszt: 100 50
Zaopatrzenie: 2
Czas tworzenia: 33

Bojowe

Ulepszenia:
Uzbrojenie:
Umiejętność:

ANALIZA OKAZU

Ostatnie badania wskazują, że grube żuwaczki roślinożernych gąsieliszków poddane zostały wymuszonej ewolucji, aby zwiększyć ich efektywność. Szczęki hydraliska, wywierające nacisk ponad 350 kilogramów na centymetr kwadratowy, z łatwością przecinają ciało, kości czy neostal.
Ciała gąsienicopodobnych gąsieliszek pokrywały drobne szczecinki nasączone lekko paraliżującym jadem, który odstraszał drapieżniki. Po zasymilowaniu przez rój ta niegroźna cecha obronna uległa przekształceniu w silnie trujące, przebijające pancerz kolce. Gdy hydralisk szykuje się do ataku, jego wysoce rozwinięte mięśnie kurczą się, wystrzeliwując salwy zabójczych pocisków broni biologicznej.
Rozwinięte ze względnie miękkich żeber gąsieliszków i utwardzone poprzez manipulację genetyczną, szpony te posiadają trzy ostrza i stanowią skuteczną i groźną broń w walce w zwarciu. Kościste ostrza o wysokiej gęstości są połączone z szybkokurczliwymi mięśniami poprzecznie prążkowanymi, co pozwala na uderzanie z wielką siłą nawet przy ograniczonym zakresie ruchów. Tym samym ataki są śmiertelne nawet w sytuacji ograniczonej mobilności, jak w korytarzach czy okopach.
Hydraliski to nieustraszone, pełzające maszyny do zabijania. Ich układ hormonalny i gruczoły nadnerczowe uległy przekształceniu do tego właśnie celu, a związki chemiczne pompowane do krwiobiegu stworzeń skutecznie zmuszają je do życia w stanie ciągłej „gotowości bojowej”. Niektóre odmiany hydralisków zdają się zdolne do przeciążania swoich wyspecjalizowanych układów hormonalnych, co znacznie zwiększa ich agresję i bezwzględność.
0.17 0.6 0.44 0.2 0.69 0.7 0.4 0.6

Strategia ogólna

 • Jednostka atakująca na dystans. Zadaje duże obrażenia.
 • Potrafi atakować cele powietrzne i naziemne.
 • Najlepiej mieszać je z innymi jednostkami – utrudni to wrogom wyeliminowanie hydralisków i da czas hydraliskom na zadanie znacznych obrażeń.
 • Można zwiększyć ich zasięg ataku za pomocą ulepszenia „Rowkowane kolce”.
 • Opracowanie ulepszenia „Zagrzebanie” umożliwia ukrycie jednostki pod ziemią.
 • Ulepszenie „Wzmocnione mięśnie” pozwala zwiększyć ich szybkość ruchu poza biomasą.
 • W dużych grupach są skuteczne przeciwko jednostkom latającym.

Jednostka skuteczna przeciwko

Jednostka nieskuteczna przeciwko

Dostępne ulepszenia ewolucyjne

 • Zagrzebanie: Umożliwia jednostce ukrycie się pod ziemią. Zagrzebana jednostka nie może ona atakować, ale jest niewidzialna, dopóki nie odkryją jej jednostki lub efekty wykrywające.
 • Rowkowane kolce: Zwiększają zasięg ataku hydralisków o 1.
 • Wzmocnione mięśnie: Zwiększa szybkość ruchu hydralisków poza biomasą.

Zwalczanie

Terranie VS
 • Użyj czołgów w trybie oblężniczym, by ostrzeliwać hydraliski z daleka. Czołgi oblężnicze są szczególnie skuteczne, jeśli hydraliski zbiją się w grupę, gdyż daje to możliwość zabicia kilku z nich naraz.
 • Heliony z ulepszeniami są w stanie szybko zabijać hydraliski. Atakuj nimi stada hydralisków z bliska, by zmaksymalizować obrażenia rozpryskowe.
Zergi VS
 • Hordy ulepszonych zerglingów potrafią szybko okrążyć i zniszczyć pojedyncze hydraliski, a eksplozje tępicieli zadają im zwiększone obrażenia.
 • Pancerz i żywotność karakanów pozwalają im pokonać hydraliski bez większych kłopotów.
Protosi VS
 • Użyj wartowników wyposażonych w osłonę strażnika, by znacznie zmniejszyć obrażenia zadawane twoim jednostkom przez większe oddziały hydralisków.
 • Burza psioniczna wysokiego templariusza świetnie działa na nieruchome hydraliski.
 • Zeloci są tani i potrafią wytrzymać ostrzał hydralisków przez dłuższą chwilę, zadając im przy tym całkiem spore obrażenia. Opracuj szarżę, aby hydraliski nie mogły utrzymać zelotów na dystans.
 • Atak obszarowy kolosa roznosi w pył duże zgrupowania hydralisków.