Postacie

Artanis

Pierwsza wielka wojna w sektorze Koprulu zakończyła się podbojem Aiuru przez Rój zergów. Protosi znaleźli się o krok od zniszczenia i nad ich cywilizacją zawisło widmo zagłady. To właśnie dzięki determinacji Artanisa, wówczas młodego egzekutora, udało im się uniknąć krwawej wojny domowej i przeprowadzić frakcje khalaitów oraz nerazimów przez chaos Wojny Szczepów. Obecnie Artanis stoi na czele Złotej Armady, a jego celem jest odzyskanie kontroli nad Aiurem i przygotowanie swych pobratymców do ostatecznego starcia z pradawnym, potężnym wrogiem.

Pradawna arka protosów

Włócznia Aduna

Dawno temu, u zarania złotego wieku protoskiej cywilizacji, Konklawe rozkazało zbudować wspaniałe arki – samowystarczalne statki, które miały ochraniać i rozwijać dorobek tej zaawansowanej rasy w najcięższych czasach. Właśnie jedną z takich jednostek jest Włócznia Aduna – okręt flagowy hierarchy Artanisa w starciu z Amonem, a zarazem skarbiec wiedzy pochodzącej z zamierzchłych czasów oraz baza wypadowa legendarnych protoskich wojowników.

Nowe jednostki

Dzięki rozwiniętemu arsenałowi możesz wprowadzić galaktyczny konflikt na nowy etap. Zapoznaj się z nowymi wojownikami i maszynami, które każda z ras wystawi do walki o panowanie nad sektorem Koprulu w trybie wieloosobowym.

×
Walka Wręcz

Adept

Protosi

Adepci to specjalistki protosów od ataków z dystansu uzbrojone w potężne wyrzutnie ostrzy, które z łatwością przebijają lekkie pancerze, a po zadaniu śmiertelnego ciosu emitują zabójczą falę uderzeniową. Wojowniczki te są również obeznane w sztuce transferu psionicznego, która pozwala im na stworzenie niewrażliwego na ataki obrazu samych siebie, a po krótkim czasie teleportację do lokacji, w której się on znajduje.

Życie 60
Osłona 60
Obrażenia 10 (23 vs Lekka)
Zasięg 4
Szybkość ataku 1,61
Cele Naziemne
Pancerz 1
Prędkość ruchu 1,79
Rodzaj Lekka - Biologiczna

Destabilizator

Protosi

Doprowadzając do przeciążenia swego rdzenia energetycznego, destabilizator potrafi przyjąć formę niewrażliwej na ataki energii. Dzięki temu może bez przeszkód zbliżyć się do przeciwników i samoistnie doprowadzić do wybuchu rażąc wszystkie jednostki wokół. Zdolności tej nadano bardzo trafną nazwę – oczyszczający rozbłysk – gdyż zadaje ogromne obrażenia i jest szczególnie przydatna do eliminacji zwartych grup wrogów.

Życie 100
Osłona 100
Pancerz 1
Prędkość ruchu 1,61
Rodzaj Lekka - Mechaniczna

Cyklon

Terranie

Aby nie narażać personelu na niebezpieczeństwo, terranie opracowali cyklon – mobilnego robota szturmowego uzbrojonego w wyrzutnie rakiet typu „Tajfun”, które umożliwiają atakowanie celów naziemnych oraz powietrznych. Cyklon wyposażony jest również w zaawansowany system namierzający, który pozwala skupić ogień na wrogu nawet wtedy, kiedy robot znajduje się w ruchu.

Życie 200
Obrażenia 18
Zasięg 5
Szybkość ataku 0,71
Cele Naziemne i powietrzne
Pancerz 1
Prędkość ruchu 2,01
Rodzaj Opancerzona - Mechaniczna

Liberator

Terranie

Liberator to średniej wielkości powietrzna jednostka wsparcia, uzbrojona w podwójne wyrzutnie rakiet. Jego zadaniem jest neutralizacja skupisk wrogich jednostek latających. Liberator może przechodzić w tryb stacjonarny i atakować cele naziemne. W trybie tym jego potężne działo artyleryjskie z łatwością dziesiątkuje siły wroga i zadaje dotkliwe obrażenia nawet ciężko opancerzonym jednostkom takim jak thor.

Tryb powietrze-ziemia Przełącz tryb
Tryb powietrze-powietrze Przełącz tryb
Życie 180
Obrażenia 85
Obrażenia 7 (x2)
Zasięg 5
Szybkość ataku 1,6
Szybkość ataku 1,8
Cele Naziemne
Cele Powietrzne
Pancerz 0
Prędkość ruchu 3,38
Rodzaj Opancerzona – Mechaniczna

Pustoszyciel

Zergi

To ewolucyjne rozwinięcie karakana charakteryzuje się większą budową ciała, co pozwala mu pomieścić w części grzbietowej duże ilości palnego płynu. Pustoszyciel może gwałtownie wyrzucić z siebie plazmę i zaatakować nią cele naziemne lub miotać na duże odległości kulami żrącej żółci. Pociski te są bardzo wolne i są wyjątkowo skuteczne przeciwko celom nieruchomym, w tym polom siłowym protosów.

Życie 120
Obrażenia 16
Zasięg 6
Szybkość ataku 0,57
Cele Naziemne
Pancerz 1
Prędkość ruchu 1,79
Rodzaj Opancerzona - Biologiczna

Czyhacz

Zergi

Czyhacz – ewolucyjne odgałęzienie odmiany hydraliska – to potężny wojownik wykorzystywany do urządzania zasadzek na jednostki naziemne, który potrafi atakować wrogów roju spod ziemi swoimi zabójczymi kolcami. Wprawdzie nie dysponuje on środkami obronnymi na powierzchni, ale po zagrzebaniu garstka czyhaczy może zamienić nawet najbardziej niewinnie wyglądające przewężenie w śmiertelną pułapkę.

Życie 200
Obrażenia 30
Zasięg 6
Szybkość ataku 1,43
Cele Naziemne
Pancerz 1
Prędkość ruchu 2,11
Rodzaj Opancerzona - Biologiczna

Nowości w trybie wieloosobowym

WOJNA I CHWAŁA

Zautomatyzowane turnieje

Codzienna rywalizacja

Dowiedź swoich umiejętności w rywalizacji z graczami z całego świata w turniejach rozgrywanych każdego dnia o określonych godzinach i otwartych dla wszystkich bez względu na osiągnięcia czy miejsce w rankingu. Zapisz się do turnieju, przejdź jak burza przez rundy eliminacyjne i staw czoła najlepszym w walce o ostateczną dominację w sektorze Koprulu!

Tryb archonta

Współdzielone dowodzenie bazą

Co dwie głowy, to nie jedna! Wspólnie z sojusznikiem zarządzaj jedną bazą i walcz z dwójką przeciwników w emocjonujących starciach w trybie wieloosobowym. Naucz się tajników rozgrywki od weterana lub pomóż obiecującemu graczowi rozwinąć swój potencjał. Razem połączcie swoje umiejętności i przekształćcie się w niepowstrzymaną siłę, która niczym archont zmiecie każdego wroga.

Misje w trybie współpracy

Drużynowe wykonywanie zadań

Stań do walki u boku znajomego w nowym trybie rozgrywki. Walcz z hordami wrogów w dynamicznych misjach z zadaniami na wzór kampanii. Opanuj sztukę wojny z legendami Starcrafta takimi jak Jim Raynor, Sara Kerrigan czy Hierarcha Artanis. Wykorzystaj ich unikatowe zdolności by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Awansuj swoją postać by uzyskać dostęp do dodatkowych jednostek, zdolności i opcji personalizacji armii. Więcej informacji

Media

Stań do walki o Aiur

Prolog: Szepty o zagładzie
Dołącz do Zeratula i odkryj ostatni, kluczowy element proroctwa xel'naga w trzech misjach składających się na prolog „Szepty o zagładzie”.