Dyskusja ogólna

23 sie 2011 Zasady postępowania na forum Zasady postępowania – prosimy przeczytać Witaj na forach dyskusyjnych Diablo III! Zostały one stworzone z myślą o utworzeniu przyjaznego środowiska dla graczy Diablo III do dyskusji na temat wszelkich aspektów tej gry. Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania. Wyszukiwarka Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej Diablo III jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi. Ocenianie Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”.Kapeselus2 23 sie 2011
03 sie 2012 Raportowanie ewentualnych oszustw, hacków i luk w grze Niesamowicie ważne jest dla nas to, aby Diablo III pozostało miejscem bezpiecznym i sprawiającym wiele radości z gry dla wszystkich graczy i dokładamy wszelkich starań, żeby tak właśnie było. Dlatego właśnie chcielibyśmy przekazać, że jesteśmy świadomi obaw dotyczących niektórych luk w grze i oszustw handlowych, które zgłasza nam społeczność. Chcemy też zapewnić, że pracujemy sumiennie, aby wyeliminować wspomniane luki, hacki, a także inne problemy mające negatywny wpływ na czerpanie przyjemności z gry. Przypominamy, że jeśli posiadacie wiedzę o lukach w grze, hackach, botach lub oszustwach, najlepiej poinformować nas wysyłając e-mail do naszego zespołu ds. hacków na adres: hacks@blizzard.com lub wypełniając o odpowiedni formularz na naszej stronie. W korespondencji prosimy o podanie kroków niezbędnych do odtworzenia problemu, jak również wszelkich dodatkowych informacji. Prosimy również o powstrzymanie się od umieszczania na forum informacji lub instrukcji dotyczących wykorzystywania potencjalnych luk w grze. Wszelkie informacje dotyczące luki, włamania, bota czy oszustwa traktujemy bardzo poważnie – i choć nie każde otrzymane przez nas zgłoszenie dotyczy prawdziwego zagrożenia, to doceniamy wszelką pomoc i dziękujemy za powiadamianie nas o ewentualnych problemach, gdy tylko się pojawiają. Jak zawsze warto sprawdzać wpisy z bloga o poprawkach do Diablo III, aby na bieżąco zapoznawać się z najnowszymi zmianami.Takralus0 03 sie 2012
33 min. Diablo Immortal... to jakiś żart Tyle czekania, nadziei, rozbudzonych oczekiwań i co? I po takim czasie Blizzard daje nam grę na telefon. Załamałem się i szczerze mówiąc czuje się oszukany.Tristam363 33 min.
51 min. Burza mózgów - wasze propozycje zmian Witam was drodzy forumowicze, po ostatnich niezbyt dobrych informacjach dotyczących naszej gry, postanowiłem zebrać resztki wolnego czasu i poświęcić je na "desperacki zryw naszej polskiej społeczności". Z racji iż z grą coś zaczyna się dziać (zapewne po chłodnym przyjęciu wersjii mobilnej), może uda nam się jako społeczności przemycić kilka dobrych pomysłów, które zostaną pobłogosławione przez "zarząd". Potraktujcie ten wątek jak zabawę, grę w lotka - może nie wygrasz milionów, ale aż do losowania każdy z nas będzie milionerem. W poniższym wątku prosiłbym was o zamieszczanie waszych propozycji zmian w grze. Oceniajcie również pomysły innych za pomocą łapek w dół lub w górę. Najciekawsze i najwyżej oceniane pomysły przetłumaczę na język deweloperów i poślę gdzie tylko potrafię (nie nie powiadam żadnych specjalnych skrzynek mailowych, numerów telefonów itp. itd. etc.). ZASADY O KTÓRYCH PRZESTRZEGANIE USILNIE PROSZĘ: 1. Niech w każdym poście znajdzie się tylko jeden pomysł! 2. Kultura, kultura, kUltUra, kóltra oraz kulturwa. 3. Oceniajcie pomysły innych za pomocą łapek w dół i w górę. Na koniec chciałbym zaznaczyć, iż nie jestem pracownikiem firmy Blizzard, a jedynie fanem Diablo, który najchętniej przemaszerowałbym pod siedzibą firmy z transparentem "Make Diablo great again". Całą akcję "sfinansuję" swoim wolnym czasem, więc nie jestem w stanie przyrzec jakichkolwiek terminów.GurU0 51 min.
1 godz. PTR i Patch 2.6.4 nadchodzi https://us.diablo3.com/en/blog/22753282/patch-264-ptr-preview-11-19-2018 Niesamowite, że blizzard wziął się za jakieś zmiany w setach. W większości to tylko zwiększone liczby. Także szału nie ma. Kontentu nowego brak. No ale zobaczymy...Sullivan21 1 godz.
7 godz. Dalej max T13 ? Zlitujcie się nad nami biednymi graczami z tym T13. Moby zawału dostają już na sam nasz widok na tym poziomie. Dlaczego nie możemy sobie ustawiać takiego poziomu trudności jaki nam odpowiada jak w GR ? Sety dostają kilkukrotne wzmocnienie. To miło że są jakieś zmiany. Ale dalej po tych wzmocnieniach mamy biegać T13 ?CHRISMEL6 7 godz.
13 godz. Coś się dziś zepsuło! Z ekipą biegaliśmy dzisiaj po Grach 100 tak żeby przyfarmić expa, 1,2,3 chilout 5-6 minut standardowo i nagle jak nie gruchnie, zwykłe moby stały się praktycznie nie zabijalne 2x nekromanta na rathmie 1x barb Raekor+Hota każdy na pełnej odpałce nie mogliśmy zabić tz. thrashu, a o elitach nie wspomnę, Gr który robiliśmy w kilka minut nagle zajął nam 25 minut, dajcie znać czy mieliście podobnie, ciekawi mnie czy to tylko u nas tak się stało.Mefju0 13 godz.
14 godz. Moje oczekiwania ewentualnego dodatku Diablo 3 Z uwagi że jestem PCtowym fanem marki Diablo od lat, remaster D2 albo D4 by mi nie przeszkadzały. Ale jako że głównie czerpię przyjemność z grania D3 to przedstawię moje oczekiwania co mógłby zrobić blizzard dla tej marki. Dodatek, większy niż Reaper of Soul, dajmy na to Diablo 3 Rage of Druids. 1) wprowadzenie nowej klasy bazującej na sile - Druida 2) dodanie piątego pełnego setu dla wszystkich klas, boostującego rzadko używane lub wręcz zapomniane skille, set zawierałby inne elementy pancerza, np. paski, amulety, karwasze, lewa ręka by łatwo łączyć go z innymi istniejącymi 3) dodanie ewentualnie VI aktu skupiającego się na odnalezieniu strzaskanych przez Malthaela fragmentów kamienia dusz, akt będący jednocześnie takowym wstępem do D4 4) dodanie wraz z dodatkiem 2 slotów na postać i 2 slotów w skrytce (to da nam 14) 5) dodanie możliwości odblokowania kolejnych skrytek w podbojach sezonowych (4) co po 4 następnych sezonach da nam 18 skrytek 6) finalnie by Blizzard mógł trochę zarobić dodanie do sklepu "Extend Packa" który zawiera 2 skrytki (da to nam max 20 skrytek w skrzyni) oraz 2 sloty na postać 7) dodanie paru nowych itemków klasowych dla wszystkich klas 8) dodanie kilku legendarnych naszyjników dostępnych tylko dla towarzyszy, specjalną cechą tych naszyjników byłoby tworzenie aury dla siebie i gracza bazując na doborze efektów i działaniu od najemnika z II aktu Diablo 2 9) modyfikacja watażki w obozie by umożliwiał wchodzenie do lobby PVP co pozwalałoby na wyszukiwanie i dobór graczy do pojedynków między graczami Wiem że to tylko marzenia, ale gdyby Diablo 3 wprowadziłby coś podobnego znów z chęcią bym spędzał godziny na dobrej zabawie. Chętnie przeczytałbym opinię innych zagorzałych fanów zwłaszcza Diablo 3 odnośnie moich wybujałych oczekiwań. XDNiko9 14 godz.
15 godz. Los, szczęście, a może jednak coś innego? Nefalem zdobywa różne przedmioty i pojawiają się one w grze RZEKOMO losowo. Ja rozumiem, że określony element wyposażenia lub broń wypada, jeden raz na sto, a inny raz na tysiąc, więc częstotliwość bywa różna, ale jednak coś mi tu nie gra. W tym sezonie ani jeden raz nie miałem pierwotnego starożytnego… czegokolwiek, ale za to dość często mojemu krusowi trafia się kusza – i to zawsze ta sama. Zauważyłem to ze dwa sezony temu, ale w obecnym dziwaczny drop jest już widoczny bardzo wyraźnie.Dorsaj3 15 godz.
1d Następca Diablo? Sporo osób od dawna szuka następcy serii Diablo. Do tej pory głównie się tu mówiło o PoE - mnie osobiście gra do siebie nie zachęca, robiłem kilka podejść i rezygnowałem i nie chodzi tu o poziom skomplikowania itp. bo ta gra tylko na pozór jest skomplikowana, w rzeczywistości jest inaczej. Odpycha mnie nie co stylistyka i "sztywność" tej produkcji. Nie będę tego rozwijał bo tu nie o tym. Po fatalnym BlizzConie, prawdopodobnie najgorszym w historii nie tylko dla fanów Diablo ale ogólnie fanów Blizzarda, bo prezentowane nowości naprawdę prezentowały się zwyczajnie słabo. Marka Blizzarda mocno podupadła. Fani Diablo przestali oglądać się na ślepe nadzieje i czekać kolejny rok na grę w ulubionym uniwersum i zaczyna się rozważanie, że jeśli nie Diablo i nie PoE to co? Lost Ark idealnie wstrzelił się w sytuację. Wydawało by się, że premiera open bety w Korei Płd. zaraz po BlizzConie może być strzałem stopę, bo ewentualna zapowiedź Diablo4 lub MMO mogła odbić się na ich grze. Ale wyszło wręcz przeciwnie, żałosny BlizzCon sprawił, że więcej graczy sięgnęło po Lost Ark i pomimo, że gra jest tylko dostępna w Korei Płd. to jest w czubie oglądanych gier na twitchu. Strach pomyśleć jaka popularność by uderzyła w tą betę gdyby to była Światowa open beta. Co istotne, Lost Ark nie rozczarowuje jak Devilian czy MU Legend czyli inne ostatnie kreacje Koreańczyków w dziedzinie hack and slash MMO. Gra łapie pozytywne recenzje od wielu znanych graczy przede wszystkim za sprawą oryginalnych rozwiązań zw. ze skillami, urozmaiceniem w klasach i contentem, fajnie zaprojektowane dungeony, epickie potyczki itd. itd. Gra dodatkowo ma bardzo obszerny end game jaki się nie ogranicza jak w przypadku D3 do robienia riftów. Inną grą jaka ma nam zastąpić Diablo jest nadchodzący Torchlight Frontiers czyli MMO hack and slash w znanej stylistyce Torchlighta. O grze na razie nie wiele wiadomo. Nad grą pracuje spora ilość pracowników z dawnego Blizzard North jacy pracowali przy Diablo 2. Torchlight Frontiers ma posiadać takie ciekawe opcje jak budowa własnej bazy czy expienie ekwipunku. Wracając do Lost Ark, to gra wydaje się być naprawdę dobra ale na zachodzie możemy się jej spodziewać najwcześniej gdzieś za rok a może nawet 2 lata. Wszystko zależy od tego jak twórcy podejdą do wydania gry w wersji anglojęzycznej. Jednak Koreańskie produkcje o tyle mnie martwią, że mają tendencje do nagłego wprowadzenia mikrotransakcji jakie wpływają na rozgrywkę, marni wydawcy na rynek zachodni potrafią zamknać serwery gry nawet aby ciąć koszta i gdzieś po tych różnych doświadczeniach jest obawa, że to spotka inne gry aczkolwiek jak dziś patrzymy na Lost Ark to wydaje się, że tej grze ten problem nie grozi... Ja zaliczam się do tych osób jakie wierzą, że faktycznie Blizzard pracuje nad kolejną grą serii Diablo na PC ale obawiam się, że nim ją zobaczymy minie od 3-5 lat zwłaszcza jeśli prace będą szły tak jak się spekuluje czyli twórcy sami nie wiedzą za bardzo jak ten projekt ma wyglądać. Dlatego mimo wszystko staram się szukać dla siebie miejsca w gatunku. PoE do mnie nie przemawia, gry singlowe jak Titan Quest, Grim Dawn, Van Helsing mam już dawno ograne i szczerze wolałbym właśnie MMO. Torchlight nie jest grą jaką lubiłem, przeszedłem obie cześci ale ta kreskówkowa stylistyka mnie denerwowała. Mimo wszystko to MMO może się udać jeśli dobrze do tego podejdą. To, że kreskówkowa grafika nie musi być zła pokazał Mythos, było to hack and slash MMO jakie zostało zamknięte ale nie z winy samej gry co wydawcy jaki olał balans, rozszerzanie contentu, naprawy bugów itd. W samą grę grało się przyjemnie i to był przykład jak zły wydawca może zniszczyć ciekawy produkt. Wydaje się, że jeśli chodzi o gry hack and slash MMO/Online to na rynku nadal pozostaje tylko dwóch graczy czyli PoE i Diablo 3 międzyczasie pojawiały się inne gry jak wspomniany Devilian, MU Legend, Marvel Heroes (zamknięte przez Disneya), Champions of Titan jaki mechaniką przypomina Marvel Heroes ale rzucony w uniwersum kosmosu i jakość niestety pozostawia nieco do życzenia no i Guardian of Ember który zmienia model biznesowy z b2p na f2p ale czy to cokolwiek pomoże, gra też jest nieco poniżej oczekiwań. Teraz nadchodzą nowe gry i Lost Ark jest grą jaka czerpie sporo z rozwiązań widzianych w Devilian i MU Legend ale dodaje też o niebo więcej pod wieloma względami. No i wspomniany Torchlight Frontiers. Te dwie gry mają szansę sporo namieszać na rynku, no ale właśnie. Wiadomo, że Torchlight Frontiers ma się pojawić w 2019 roku a Lost Ark? w sumie nie wiadomo, zawsze jest opcja kupienia konta na aukcji za 30 dolców na własne ryzyko, bo jak coś się z nim stanie, to nie zweryfikujemy danych. Diablo dla wielu się wypaliło, ile można robić to samo od tylu lat bez żadnego odświeżenia, to już najbardziej wytrwali gdzieś grają dalej z samego sentymentu i właśnie być może tej posuchy na rynku wartościowych hack and slashy. Kto wie, może popularność jaką cieszy się Lost Ark sprawi, że wydawcy będą do nich pukać drzwiami i oknami aczkolwiek coś słyszałem, że firma sama chce wydać grę na zachodzie bez wspomagania się wydawcami którzy mają słabe opinie wśród graczy. To by było świetne rozwiązanie ale może zaważyć na przesunięcie się w czasie wydania Lost Ark na zachodzie. Czas pokaże. Ja już mam naprawdę wyczerpaną cierpliwość co do Diablo i Activi$ion Bli$$ard i nie wiążę z nimi wielkich nadziei, już nie.Kesah9 1d
1d D: Immortal - najlepsza klasa Słyszałem, że najlepszą klasą w Diablo: Immortal będzie "Uninstall Wizard". Potwierdzone info.Milo1 1d
1d lubie diablo 3 oprawa dzwiekowa jest zajebista i w ogole dobrze sie bawie gdy gram dlatego szkoda ze gierka spotyka sie z taka iloscia hejtu... do tego gram sobie w diablo 3 na gnu linux uzywajac wine staging na laptopie acer i mam 50fps na high/medium details ale nie na rozdzielczosci hd. ale dobrze sie bawie gdy gram... na razie gram sobie demon hunterem wizardem ale chce monka zrobic ;P ciesze sie ze serwery blizzarda ciagle podtrzymuja d3Inspire12 1d
1d Pety Czy wie ktoś czy jest możliwość zdobycia obecnie peta smoka podobnego do Rayquazy z Pokemon go zabijając goba menageriona?Ryba19761 1d
1d Mam problem z Diablo II Cześć Posiadam CD-Key do diablo II (mam nawet 3 kluczyki) i nie mogę zainstalować drugiej części. KIedy pobieram z oficjalnej strony Blizzarda, po pobraniu pojawia się moment aby wpisać właściciela i kluczyk. Nieważne ile razy go wpisywałem pokazywało mi się, że nie działa... Jestem aktualnie w trakcie przeprowadzki i płytki mam na drugim końcu miasta. Czy ma ktoś pomysł jak temu zaradzić? Ps: taka ciekawostka, ceny Diablo II poszły w górę. Na Allegro możecie kupić Platynowa Edycję za "jedyne" 179 zł. MOja Edycja kosztowała mnie 69 zł..w 2007 roku.. PozdrawiamSIKOR2 1d
2d Diablo 2 remaster powstaje?! Oglądałem panel Q&A i natknąłem się na cinematic z Diablo 2 dotyczący zniszczenia kamienia świata. ... czas: 10:40 Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale uważam, że jest on przerobiony na HD. Jesli tak, to wygląda na to, że D2 remaster powstaje. Co sądzicie?Cavosh14 2d
3d Kaprysowo, Bełkotliwy Klejnot Jakiś czas temu zabrałem się za kostur pozwalający wejść do Kaprysowa. Zebrałem wszystkie materiały, schemat, brakowało mi tylko Bełkotliwego Klejnotu. Po wielu nieudanych próbach wydropienia tego składnika sprawdziłem temat na internecie. Znalazłem tu na forach posty o tym, że szansa na drop jest zbugowana i praktycznie nie da się tego zdobyć, ale Blizz miał nad tym podobno pracować i niedługo naprawić. Poddałem się. Dzisiaj znowu zachciało mi się zabijać kucyki, a trochę czasu minęło. Zebrałem wszystkie matsy od nowa na sezonie. I znowu nie mogę wydropić Bełkotliwego Klejnotu. Resztę potrzebnych rzeczy (łącznie ze schematem) skompletowałem w godzinę. Klejnot próbowałem zdobyć przez jakieś 5 godzin. Nie wiem teraz, czy mam farmić dalej, bo mam po prostu pecha, czy może dalej bug nie jest naprawiony. Przejrzałem fixy, nigdzie nie ma o tym wzmianki, stare wątki też nie mówią nic o tym, żeby to naprawili. Ktoś coś wie?Szpadel17 3d
3d Tak odpowiadał Blizzard North w 1999 TL;TR Słuchali fanów, pracowali z furią nad Diablo 2 (a nie multiple projects) i stawiali na zadowolenie fanów zamiast na pieniądze...Największa obawa - zawiedzeni gracze. "22 czerwca 1999 r Max Schaefer Wiceprezydent Blizzard North Cześć wszystkim, Z pewnością czytamy sugestie i bardzo głęboko zależy nam na naszych fanach i użytkownikach. Proszę abyście zrozumieli, że pragniemy zakończyć prace nad Diablo II tak szybko jakbyście tego chcieli i z prawdziwą furią pracujemy w tym celu. To znaczy, że mamy mało czasu na bezpośredni, codzienny kontakt z piszącymi posty na tym forum. Chciałbym powiedzieć, że jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie Wasze wysiłki i sugestie. Może się wydawać, że jesteśmy jak śpiący gigant, ale powinniście wiedzieć, że w rzeczywistości nie jesteśmy tak wielką firmą. (Ponadto, jesteśmy po prostu zwyczajnymi, kochającymi gry ludźmi, tak jak reszta z Was, a nie tylko przywdziewającymi garniturki wywrotowcami dbającymi wyłącznie o zyski.) Z tego powodu musimy korzystać z naszego czasu mądrze porozumiewając się z fanami. Jednym z naszych sposobów na komunikację ze społecznością jest pisanie za pośrednictwem czatu naszej strony dla fanów, gdzie odpowiadamy na pytania z wielu innych, okolicznych stron fanowskich obejmujących wiadomości o Diablo II. Chociaż jest to frustrujące, korzystamy z każdej możliwej sekundy, po to by uczynić Diablo II najlepszym, jak tylko potrafimy. Rozczarowanie fanów jest naszą najgorszą z obaw. Prosimy o cierpliwość, publikujcie sugestie, a my wszyscy będziemy na b.net, zanim się zorientujesz. Dzięki jeszcze raz, Max Schaefer Wiceprezydent Blizzard North" __________________ Tekst oryginalny: June 22, 1999 Max Schaefer Vice President, Blizzard North Hey all, We certainly do read the suggestions, and we care deeply about our fans and customers. Please understand that we are as anxious to finish Diablo II as you are, and are working furiously towards that end. This means we have little time for direct, daily contact with the posters on this forum. I'd like to say for the record that we are very appreciative of all of your efforts and suggestions. Although it may seem like we're sleeping giants, you should know that we are not, in fact, that big a company. (Further, we are just regular, game-loving folks just like the rest of you, not some suit-wearing execs who only care about profits.) Because of that, we have to use our time communicating with our fans wisely. One of the ways we have tried to communicate with the community is through our fan-site chats, where we answer questions live from the many fan-sites covering Diablo II news. Although it is frustrating, we will take all the time necessary to make Diablo II the best that we can. Our worst fear is disappointing our fans. So, please be patient, keep posting suggestions, and we'll all be on b.net before you know it. Thanks again, Max Schaefer Vice President, Blizzard Northanubin7 3d
4d Num lock trick Siema czy za używanie tego triku dostaje sie Bana ?Luk29 4d
6d Diablo Immortal = plagiat??? https://www.youtube.com/watch?v=41XpjeCRrsk Toż to co zostało pokazane wyszło w zeszłym roku ponad!Knight8 6d
6d Content - prośba o pomoc Żeby nie owijać, od 2lat próbuję wrócić do d3, ale wytrzymuję najwyżej godzinę. Legendarki lecą co minutę, jest to dla mnie mega odpychające, bo szczerzę mogę grindować długie godziny, i chodzić w białych/żółtych itemach, a tutaj po paru godzinach w grze biega się w legendach. Różnica tylko czy wypadnie lepsza czy gorsza.. słabe to, legenda powinna być legendą. No ale do rzeczy, mam ogromną prośbę o wskazówkę co mogę w tej grze zrobić. Same bicie pragonów nie motywuje. Jest tu jakiś content?grzwys7 6d
13 lis Przekuwanie w kostce to ponury żart... W sezonie 15 się jakieś cuda dzieją, pomimo podwójnych materiałów za zadania nie idzie cokolwiek zrobić. Od początku sezonu próbuję zrobić miecz dla czarownika, wydałem lekko z 4 tysiące zapomnianych dusz, mnóstwo materiałów aktowych i 0. Na rolowanie za 2k materiałów 3! miecze były starożytne, oczywiście totalnie beznadziejne. 50 dusz za totalnie losowy roll, który może być 30 razy normalny to kpiny. Drop jest totalnie znerfiony 90% przedmiotów jakie lecą to normalne, czyli 1 siarka, uzbieranie ponowne 2k siarki zajmie pewnie ze 2 tygodnie. Losowość totalnie zabija krafting. Oglądałem filmiki Irona (pozdrawiam serdecznie) i jemu tak samo nic nie wychodzi. Moi znajomi podobnie narzekają na drop, krafting. Dodam kolejną sprawę, totalnie zbugowane rolowanie przedmiotów. Przykłady: łuki Yanga bez dyscypliny z niskimi obrażeniami nie do poprawienia, buty demonicznej esencji z strzałą odłamkową i bez odporności, kołczan pod przebicie z wielostrzałem, dzięki temu nawet primal idzie na siarkę.... Od miesiąca stoję totalnie w rozwoju postaci a sprzęt mam słaby u dh szczególnie. Wystarczy popatrzeć nawet na topkę i ich sprzęt głowy nie urywa... Ten system jest zły.Tankrider330 13 lis
13 lis Diablo na telefony - rozsądna analiza Mimo wszelkich starań i włożonej pracy artykuł nadal może być tendencyjny. Zaznaczam, że jest to wyłącznie moje zdanie poparte kilkoma faktami. Nie musicie zgadzać się z moją opinią. Wstęp Blizzcon 2018 już za nami. Wiele emocji wciąż goreje w ludziach, a kurz po ostatnich wydarzenia nie opadnie jeszcze przez trochę czasu. Sam jestem w gronie zdecydowanych przeciwników Diablo na telefony. Czas jednak przezwyciężyć swoje opory i spojrzeć na projekt z innej perspektywy. UWAGA: Na potrzeby przejrzystości materiału niektóre szczegóły podane zostały w wersji skróconej. Np. nie podaję konkretnych dostępnych skilli, lokacji. Informacje dotyczą rzeczy zapowiedzianych "na ten moment" i do czasu premiery mogą ulec rozwinięciu. Informacje skrócone oznaczono symbolem adnotacji [ad] na końcu adnotacje są linkowane do materiałów w których dana myśl jest rozwinięta. Zapowiedź i otoczka Blizzard od 8-mego sierpnia zdradzał, że coś jest na rzeczy. Wtedy to Brandy Camel (aka Nevalistis) opowiedziała o "wielu projektach w przygotowaniu"[ad1] Dziś "Niebiescy" jak mantrę powtarzają frazes "Diablo Multiple Projects". Może jest to zgodne z prawdą, ale nie jest niczym nowym. Wiele redakcji, szczególnie serwisów mniej obeznanych w tematyce Diablo niestety traktuje tą informację jako nową, oraz jako formę załagodzenia i uspokojenia sytuacji. Czy ogłaszanie gry na telefony to wstyd? Nie. Ale robienie z tego wielkiego wydarzenia i mówienie fanom Diablo, że tegoroczny Blizzcon będzie dla nich bardzo ważny - (moim zdaniem) już tak. Zdecydowanie więcej radości i entuzjazmu wzbudził na scenie Warcraft 3 - Reforged....Niestety powiedziano tylko o jednym projekcie, o jednej nowince. I jest to fakt niezaprzeczalny. Wiem, że w oczach niektórych to może być "czepianie się słówek", ale tak to właśnie wygląda z perspektywy osoby, która tematem Diablo się interesuje. Pojawia się Diablo na telefony, co wiemy? Na ceremonii otwarcia pokazano zwiastun filmowy, oraz migawki z gameplayu. Po czym zakończono ceremonię życząc skonsternowanym fanom udanego Blizzconu. Od razu po publikacji materiałów na YouTube filmy zostały po prostu zmasakrowane przez fanów negatywnymi ocenami. "Nie tego oczekiwaliśmy" - z tym stwierdzeniem zgadza się nie tylko przytłaczająca większość fanów Diablo, ale też fanów Blizzarda i gier w ogóle. Wiele tych negatywnych ocen było wtedy wystawianych "bezpodstawnie" i głównie w ramach protestu. Potem bowiem czekały nas Panele - i to na nich Blizzard mógł starać się zażegnać nieporozumienia prezentując content, który broni się sam. Czy tak się stało? Oto same konkrety dotyczące zapowiedzi - 8 publicznych zon, w których gracze mogą się nawzajem spotykać. [ad2] - 3 Instancje (dungeons) przeznaczone są dla 4 graczy. [ad2] - W otwartym świecie przeciwnicy ulegają respawnowi, podczas wykonywania giną bez respawnu. - Zachodnia Marchia będzie główną bazą wypadową. - W grze będzie 6 klas postaci. W przyszłości planowane jest dodanie kolejnych. Aktualnie ogłoszone klasy to: Krzyżowiec, Mnich, Czarownik, Barbarzyńca, Nekromanta, Łowca Demonów - Kontrolowanie postacią odbywa się za pomocą dwóch "gałek" na ekranie. - Nowe umiejętności dla postaci (kilka, większość znana jest z Diablo 3). Każda postać docelowo posiada 12 umiejętności, a aktywnie korzystać może z 5. [ad2] - W grze będą przedmioty legendarne - Gra połączona będzie z kontem BattleNet - Akcja gry rozgrywa się 5 lat po Diablo II: LoD i 15 przed D3 - Pojawi się Skarn - Herold Grozy (Najbliższy przyboczny Diablo) - Nie będzie trybu HC (postać ma jedno życie) - Za stworzenie gry odpowiada studio Netease (Blizzard dał im zlecenie) To podsumowanie oficjalnych informacji zebranych z ceremonii otwarcia, oraz dwóch paneli (każdy panel 45min). Ilość przekazanych informacji pozostawiam czytającym do oceny własnej. Diablo na telefony - Czego nadal wiele nie wiemy Wbrew pozorom - bardzo wiele ważnych rzeczy. Niektóre pytania pojawiły się na panelach, ale Blizzard odpowiadał na nie wymijająco. Nie znamy też daty premiery, a sama gra wydaje się być we wczesnym stadium rozwoju. - Brak informacji o zdobywaniu doświadczenia - Nie zdradzono systemu rozwoju postaci (drzewko? dowolność wyboru?) - Brak informacji na temat modelu biznesowego [ad3] - Brak informacji na temat systemu przedmiotów (zdradzono, że moce legendarne będą istotne) - Brak informacji o ekwipunku - Przyznano, że jest on na etapie poszukiwania koncepcji. - Nie wiadomo jak (i czy w ogóle) do gry powróci "Mroczna Trójca" Jak widać nie wiadomo wielu rzeczy na temat kluczowych mechanik gry, a przede wszystkim modelu biznesowego. Ilość niewiadomych informacji pozostawiam czytającym do własnej oceny. Kontrowersje. Na forach o tematyce Diablo wrze. To wie każdy fan Diablo. Serwisy mniej związane z Diablo są bardziej zdystansowane i (może) nieświadome skali sytuacji. Prawda jest jednak jedna i niezaprzeczalna. Rdzennym fanom Diablo ogłoszony projekt się nie podoba. Na ten moment Niebiescy kompletnie milczą, a fora są zalewane tonami niepochlebnych opinii. Wniosek? Na własne życzenie toniemy w niezmierzonej ilości bezsensownego spamu. Wywiady Niebieskich są udzielane jedynie wybranym serwisom i są one skrupulatnie przygotowane jedynie do przekazywania informacji marketingowych. Blizzard ani razu w szerszy sposób nie odnosi się do kontrowersji. Podczas sesji Q&A fani mogli zadawać pytania. Pamiętajmy jednak, że dopuszczone do niej osoby podlegają selekcji. Podczas pierwszej sesji były dwie wpadki (buczenie po ogłoszeniu braku wersji PC i śmiech na pytanie "czy to żart na 1 kwietnia"). Na kolejnej sesji Q&A kontrowersji nie było. Było natomiast ostatnie pytanie rozpoczęte słowami "no stress" i reakcja wyraźnie skonfundowanych ludzi z Blizzarda "ok...no stress" O ile fora (moim zdaniem do czasu) żyją własnym życiem o tyle pod filmem notorycznie usuwane są komentarze i łapki w dół i jest to niezaprzeczalny fakt.[ad4] Jaki jest tego powód - nie wiem. Zdenerwowani ludzie mówią o celowości działania, a obrońcy Blizzarda o "ruskich botach" i o "mocno niecenzuralnych wypowiedziach". Znam jednak osobę, której komentarz również został usunięty i zdecydowanie nie jest to ruski bot. Nie mam również podstaw by twierdzić, że osoba ta kłamie. [ad5] Kontrowersje wzbudziła również oprawa gry, oraz jej konstrukcja. Sam w pierwszym momencie po obejrzeniu trailera stwierdziłem. "Dobra jestem zły, ale sama gra źle nie wygląda". Obejrzałem jednak film na którym widać inną produkcję Netease ( Endless gods i Crusaders of Light). Zobaczyłem wtedy te same animacje postaci, uderzająco podobny interfejs, nawet animacja wypadającego złota wygląda identycznie. Rozumiem, że firmy korzystają często ze swojego poprzedniego dorobku, ale tutaj jest to moim zdaniem zbyt wyraźne. Komentarz Blizzarda?[ad6]...Niestety nie brzmi to zbyt przekonująco. Kolejnym argumentem jest fakt użycia assetów z Diablo 3. Niektóre grafiki są żywcem przeniesione z tej gry, tak samo jak dźwięki. Ostatnią rzeczą jest fabuła. Diablo może nie jest najbardziej ambitną opowieścią, a dodatkowo wszyscy wiemy, że mobilne gry nie mają głębi. Niebiescy jednak twierdzą "Lore will be awesome". Jednak podsumowanie informacji fabularnych nie wygląda zbyt obiecująco. [ad7] Co dalej? Diablo umarło? O nie. Zdecydowanie nie. Diablo nie umarło i nie umrze. Wręcz przeciwnie - zarobi dla Blizzarda ogromne pieniądze. Nieważne jak fani tradycyjnego Diablo będą walczyć. Ekipie Blizzarda do sukcesu wystarczy wyłącznie to, że Diablo na telefony będzie wystarczająco dobre. Oburzenie, zdziwienie? Powiecie "To musi być epicko dobre, żeby wypaliło". A właśnie, że nie. Blizzard po raz kolejny może udowodnić, że potrafi rewolucjonizować świat - tym razem za pomocą odwrotnego marketingu. Premiera zaczeka, bo kiedyś bańka musi pęknąć - to jest niezaprzeczalne prawo rynku. Tym razem jest to banka hejtu. Niebiescy wiedzą, że teraz, gdy fani zwątpili - oni muszą być twardzi, oni muszą najbardziej wierzyć w sukces, oni muszą powtarzać, że to będzie sukces. Mobilne Diablo nie jest wtopą wizerunkową - okazanie słabości - już tak. Kiedy tylko Blizzard stwierdzi "to jest ten moment" gra zostanie wydana. I nie ważne będzie to, że fani klasycznych części się obudzili - nie ważne, że na początku gra zostanie zbombardowana najgorszymi ocenami.anubin36 13 lis
13 lis Skrzydełka Witam Mam pytanie a dokładnie chodzi mi gdzie teraz mogę zakupić skrzydła w D3? z jakąś grą? Jaki może być tego koszt? Ogólnie żadnej gry nie mam na tej platformie i nie wiem jaki by był tego koszt. Interesuje mnie świeże info na dzień dzisiejszy gdzie można zakupić. Grając w DIII od 4 lat nie udało mi się zdobyć skrzydełek a jak patrze to każdy praktycznie je posiada w jaką grę publiczną bym nie wszedł. Dziękuje i PozdrawiamMistvier19 13 lis
13 lis Diablo Dungeony! Witam, po ostatnich wydarzeniach i prawdopodobnie braku pomysłu na dalszą kontynuacją Diablo, zacząłem się zastanawiać co jeszcze można zrobić żeby pomóc rozkręcić trochę tą gre. Głębokie i zwykłe szczeliny wielu osobą (które jeszcze grają) wychodzą już bokiem. A co powiecie na wprowadzenie do diablo kontentu w postaci Dungeonow! znanych świetnie graczą WoW'a. Nie chodzi mi o dokładna kopie tego co jest w wowie ale przebudowanie systemu na potrzeby diablo np. 1 Warrior 1 Dps 1 Support. Taki dungeon mogłby trwać 15-20 min po drodze do pokonania 3-4 boss'ów i oczywiście krótka historia przedstawiana przez dane podziemia. Jezeli chodzi o bossów fajnie jakby każdy z nich miał własną taktykę nie tylko ślepe wyciskanie dpsu. Bieganie, zbieranie, chowanie się, stanie w grupie osobno, dokłanie tak jak jest w WoW'ie na pewno urozmaiciło by rozgrywke. Oczywiście na koniec była by odpowienia nagroda która zachęcała by do zmagań w danym podziemu. Moim zdaniem ten system ma ogromny potencjał wymaga tylko odrobiny przemyślenia i pracy ze strony pracowników Zamieci. Powiedzcie co o tym sądzicie?Blyskotek7 13 lis
12 lis Skąpstwo - podbój Mam pytanie co nie wpływa na ten podbój? czy np rozwiążę ten podbój wykonując do skutku szczeliny/głębokie szczeliny aż będzie 50.000.000 złota?Domindzwon915 12 lis
11 lis Save'y... Cześć, wie ktoś może co się dzieje z save'ami po usunieciu gry Diablo 3 i jej ponownym zainstalowaniu? Znikają? Są przypisywane do konta i zostają?Eryk221 11 lis
11 lis Chcą załagodzić sytuacje? Na angielskim forum ktoś wstawił tą wypowiedź : https://clips.twitch.tv/DullUnusualReubenBatChest Sugerującą, że po BlizzConie możemy spodziewać się blogów odnośnie nowych rzeczy do Diablo 3 jakie mają wejść od kolejnego sezonu. Zastanawia mnie co? nowe pety? ramki? ekstra super duper pradawne starożytne legendarne przedmioty? 2x więcej expa albo golda? Szczerze, tego już i tak nie załagodzą a na pewno nie kolejnymi pustymi obiecankami i pierdołami jakimi karmili nas do tej pory.Kesah31 11 lis
11 lis Remaster DIABLO 2 i diablo 4> A może koniec gry Oki mamy diablo 1 pc mamy diablo 2 pc mamy diablo 3 pc mamy diablo imortal na telefony >android mamy diablo na konsoli w stałych 60 klatkach ps>xbox switch mamy diablo 3 > przenośna konsola i prace nad kolejnymi grami < zgoda na 1 chlebie nie da rady żyć > Mamy mody do diablo 2 nawet powstały pierwsze poprawki do diablo 3 >>>Ale pytanie moje kiedy ujrzymy diablo 2 remaster w wersji takiej jaką dacie nam ????>>>BLIZZARD<<<???? no dobra praca jest trudna nad diablo 2 remaster do 4K lub ful hd praca jest trudna nad diablo 4 ?> czy miałbym biegać 2 postaciami naraz?? > czy przełączać jak jest to w gta ??? albo mieć więcej postaci do wyboru ?? kreowanie własnej postaci jest lepsze > czyli wygląd > a może mnich z archontem ???? archonto mnicho Czy w końcu będzie to Diablo 4 które będzie łączyć wszystko idąc do pracy gram na telefonie w domu konsola i pc i jeszcze switch + telefon gdzie nie będę tam gram w diablo 4 ??? z nie wielką nadzieja czekam na diablo 2 remaster od was Blizzard ????? by móc jeszcze raz tylko wyraźniej pograć kilka set godzin ???? a diablo 4 może będzie pięknym zakończeniem tej gry bo kiedyś musi nadejść koniec Czy uważacie że diablo 4 powinno być końcem tej pięknej przygody ??by dać innej grze od np:Blizzarda coś innego nisz diablo na taką samą ciekawą nową historie nie powiązaną z diablo ??AS458 11 lis
11 lis Najlepsza postać do gry solo Witam jaka jest najlepsza postać pod grę solo i jaki build oraz jakiś dobry sposób na szybkie wbijanie paragonów nie grałem kilka sezonów i chce sobie wbić troche paragonów dlatego poszukuje jakiś szybki sposób jakieś itemy pod expa może jakiś set?Nixon19 11 lis
10 lis "Diablo - Immortal" - Gra o Diablo bez Diablo Chciałbym zauważyć, że najnowszy projekt fabularnie umieszczony jest w 20letnim odstępie pomiędzy "Diablo 2" a "Diablo 3". Oznacza to, że Diablo jest w aktualnym momencie pokonany i nie wystąpi w grze, a Adria dopiero pracuje nad przywróceniem go do życia. Z panelowej prezentacji wyłapałem już kilka nieścisłości fabularnych, gdyż Blizzard twierdził, że pewne kwestie nie zostały rozwikłane (Mimo iż wyjaśniają te kwestie książki lub Diablo3) Finalnie Blizzard powtarzał jak mantrę frazę "New Diablo Game" lecz z Diablo ma on wspólny tylko tytuł i postacie, oraz nawiązanie fabularne. Dostajemy więc grę o nazwie "Diablo" w której Diablo nie wystąpi, chyba, że Blizzard pogwałci kompletnie to co stworzył i przywróci Diablo jakimś dziwnym twistem fabularnym. W sumie to się nie zdziwię. W sumie jestem ciekaw jak Blizzard wpadł na pomysł tytułu. Hmmm...może to było tak? ...anubin14 10 lis
10 lis Diablo Immortal? Serio? Mobilne Diablo? Tym nowym tytułem Diablo Immortal właśnie drodzy twórcy Diablo powiedzieliście społeczności Diablo, że macie nas gdzieś. Sorry. ale takie mam odczucie. Diablo III podczas swojej premiery rozczarowało wielu, potem niektóre rzeczy Reaper of Souls poprawił. niektóre pogorszył. Różnie to było. Ostatnie co jako społeczność Diablo dostaliśmy to Necromancer Pack. który przez wielu oceniany jest jako niewarty swej ceny. Jako społeczność Diablo czujemy się ciągle i nieustannie pozbawiani nowego contentu, rozczarowywani. W Diablo III nie dostaliśmy w ostatnim czasie nawet nowego rozszerzenia. W trym roku liczyłem na choćby Druida w Diablo III. I jak zwykle nic z tego. Nie będę grał na telefonie Diablo. Sorry. Jestem fanem grania na PC, bo swoją przygodę zacząłem niegdyś właśnie od Diablo i Warcrafta III na PC. W każdym razie mobilne Diablo Immortal wygląda jak downgrade względem standardów PC. Akceptować tego nie będę. Rozumiem, że w Chinach dużo graczy gra na telefonach, ale osobiście wolę doznania na PC. Obecnie zastanawiam się, czy nie skończyć swej przygody z Diablo. Po tym co zobaczyłem na Blizzconie i nowym pomyśle na mobilne Diablo jestem o krok bliżej od podjęcia tej decyzji. Społeczność Warcrafta ma się z czego cieszyć, biorąc pod uwagę ciągle wychodzące dodatki do WOW, czy Wacraft III Reforged. W Diablo nie doczekaliśmy się nawet Remastera (w stylu Warcraft III Reforged) ani Diablo, ani Diablo II. Po tylu latach czekania? Nic? Powiem tak - niedługo większość graczy w Diablo to będą chyba przedstawiciele Chin... O to wam chodzi? Jestem rozczarowany, poirytowany i zniesmaczony. Trudno - przerzucam się na Warcraft od tej pory. W Diablo nie mam obecnie już czego szukać.Olorin21 10 lis
10 lis Diablo Immortal - BlizzCon Witam Post może zdawać się dość kłopotliwy i na pewno było już masę takich tematów mam jednak nadzieję, że mój post zostanie przeczytany lokalnie i przekazany jak najwyżej bo chciałbym wrazić możliwie jasno co właściwie ( Oczywiście w mojej skromnej opinii ) zrobił Blizzard a co według mojej opinii zrobić powinien. Nie kupiłem biletu na Blizzcon, nie miałem na to czasu jestem z pokolenia które zagrywało się w Diablo oraz Diablo II (nie zmienia to faktu, że jestem fanem marki Posiadam Diablo III grałem sezony i w wolnych chwilach zawsze wracam do tej gry) Tym bardziej smuci mnie fakt tego co zobaczyłem. Droga Zamieci Nie będę wylewał tutaj fali hejtu, nie będę mówił o niedorzeczności z punktu widzenia biznesu jak najbardziej rozumiem posunięcie Firmy o wkroczeniu na rynek platformy mobilnej. To gigantyczny rynek i na pewno jest wielkie grono ludzi którzy pokochają Diablo właśnie w tej odsłonie. Pamiętajcie jednak, że ludzie mojego pokroju - już nie młodzi lecz nie starzy - na prawdę wychowali się na zabijaniu nieskończonych zastępów piekielnych i niejednokrotnie na samo wspomnienie ( MU, MU, MU, MU ) - Krowi poziom rośnie uśmiech na twarzy. Domeną tej rozrywki były jednak komputery stacjonarne ze szlachetnymi peryferiami ( Mysz i Klawiatura ) Aby oddać pełny wydźwięk mojej wypowiedzi posłużę się przykładem ( mam nadzieję że nie naruszę tutaj żadnych zasad postępowania ), który jasno pokazuje że można podnieść serca fanów i nadal mieć czas na wykonanie zadania. Odwołam się do firmy Sony oraz Square Enix w 2015 roku na targach E3 jednym wydarzeniem Firma podniosła całą salę a internet oszalał - pozytywnie oszalał to właśnie wtedy pod koniec pokazów nowości wyświetlono film Final Fantasy VII Remake - podaję to jako przykład ponieważ chciałbym pokazać ramy czasowe jakie firma posiada do zrealizowania projektu. Mamy 2018 koniec roku i nadal nikt nie zagrał w tę grę ale jako zagorzały fan wyczekuję jej z niecierpliwością. A więc jeszcze raz..... Droga Zamieci Nikt nie oczekuje że coś będzie dziś lub jutro ale każdy z nas zagorzałych fanów serii tak bardzo wypatruje Diablo II Remake lub Diablo IV, że pokazanie na panelu jako głównej nowej gry mobilnej bez słowa o tym co będzie dalej jest po prostu smutne. To właśnie dlatego reakcje w sprawie gry mobilnej były tak skrajnie negatywne. Piszę to ponieważ dla mnie tak jak gra Final Fantasy VII i jej Seria gra Diablo i jej seria to Perełki gry których klimatu nie oddaje żadna inna gra... Więc może warto tchnąć drugie życie w Diablo II ? - Lub wznieść się jeszcze raz na wyżyny pokazując Diablo IV. Posłużę się cytatem z ukochanej serii ( w tym przypadku wykażę się znajomością Diablo w trzeciej odsłonie ) i niech dla was będzie on Drogą. "Nie masz prawa mnie osądzać, jam jest sprawiedliwość. Do większych celów zostaliśmy stworzeni, mieliśmy bronić niewinnych, lecz jeśli nasze drogocenne prawo nakazuje bezczynność, to wyrzekam się was Bracia" Sądzę że wasze gry są przesłaniem tego jak powinniście się zachować. Podobnie jak anioł który stracił skrzydła dla ukochanych ludzi tak wy Zamieci powinniście przedłożyć dobro ludzi, którzy swoim oddaniem zaprowadzili was tu gdzie jesteście dziś, nad dobro materialne w postaci zasobów finansowych Firmy. Fan.Ebonea4 10 lis
10 lis Pomysł na D4 Witam was forumowicze. Chciałbym was zapytać czy myślicie, że jest jakakolwiek możliwość aby osoby związane z pracami nad tytułem podanym wyżej były zainteresowane pomysłem na ten temat? Sądzę, że mam takowy jedyny problem to kontakt z odpowiednim działem jak i czy ten pomysł ma szanse na realizację(niestety nie mogę się podzielić samym pomysłem, chroniąc tym samym po prostu możliwe dalsze korzyści, które nie będę owijał w bawełnę liczę skrycie :P). PozdrawiamNurofen5 10 lis
10 lis Szpica Karlei Wie może ktoś dlaczego pierwotny starożytny legendarny sztylet przy zmianie statystyk np. +10% obrażeń spada na 321 obrażeń ?Mikolaj049 10 lis
09 lis Diablo 3 Reaper of Souls edycja kolekcjonerska Witam chciałbym kupić edycję kolekcjonerską do dodatku reaper of souls i teraz takie pytanie czy posiadając podstawową wersje dodatku to będę miał możliwość aktywowania edycji kolekcjonerskiej bez problemu ?Triplorian14 09 lis
09 lis Diablo 4 Myślicie że powstaje? Ja myśle że tak, chyba blizz by nas tak całkiem nie olał. Albo DI było by na wszystkie platformy.Glordi26 09 lis
09 lis Blizzard nas słucha... no prawie. W związku z pojawieniem się na amerykańskim forum https://us.battle.net/forums/en/d3/topic/20769689106#1 pierwszego od rozpoczęcia tej gównoburzy postu od community managera mam kilka uwag, którymi chciałbym się z Wami podzielić. 1) Bardzo się ciesze, że Blizzard nas słucha. Naprawdę. Chciałbym zapytać w takim razie gdzie community manager był przez ostatnie kilka lat, skoro teraz zamierza nas słuchać. Gdzie przykładał swoje czujne ucho? 2) Czy pracownicy i managment Blizzarda wiedzą, że ich sytuacja odpowiada toczka w toczkę sytuacji Titanica? Jeśli przyrównać BA do statku, to kilka lat temu , po wydaniu D3 wypłynęli z bezpiecznego portu Jakość na niebezpieczne wody Oceanu Chciwości. Parę dni temu pieprznęli w górę lodową, woda wlewa się do kadłuba, pasażerowie biegają w panice, a majtek z bocianiego gniazda krzyczy " Teraz będziemy czujnie wypatrywać gór lodowych!". 3) Czy wiedzą, że bezpowrotnie utracili cenną cechę oddanego konsumenta - zaufanie do marki? 4) Czy w jakikolwiek odpowiedni sposób zamierzają wyjaśnić jak do tego doszło i zrekompensować tą sytuacje PC graczom? I ostatnia uwaga. Mam 42 lata. Moja przygoda z marką Diablo rozpoczęła się od D1. Byłem wiernym klientem tej firmy. Kupowałem ich gry, dodatki do gier. Niektóre jak D2 więcej niż raz. Kupowałem karty do Hearthstona. Właśnie stracili jednego klienta. Jeśli sądzicie, że to mało istotne , zapytajcie się czemu ich akcje straciły ostatnio 3,7 miliarda dolarów wartości?Korred24 09 lis
08 lis Gdzie kupić nekromantę? Jak w temacie. Gdzie, w jaki sposób najbardziej opłaca się kupić rozszerzenie z nekromantą?Yanuariush5 08 lis
06 lis Whimsyshire - portret Szanowni Gracze, czy ktoś z Was ma jakieś wskazówki co do farmienia portretu w whimsyshire? Już cztery spectrum mi wypadły, a po portrecie ani widu ani słychu. Dodam tylko, że spectrum dwa razy wypadło mi z randomowych elitarnych potworów innych niż ciastuszek... czy to możliwe, żeby portret również wypadał z kogo innego niż sir william?Galfons4 06 lis
06 lis Powrot do Diablo po 3 latach Witam. Tak jak w temacie przymierzam sie do powrotu do Diablo. Mam przegrane kolo 1000h i skonczylem okolo pierwszego sezonu. Co dzis sie dzieje w diablo. Dalej mamy tylko questy lokacji na worki i szczeliny? Jest co robic? Jak sie ma moj ulubiony szaman z kukri na pety? Moge grac bez dodatku nekromanty? Z gory dziekuje za odpowiedzi.Stoickov3 06 lis
05 lis Horadryjski hamburger Posiadam Horadryjski hamburger - rzadki starożytny legendarny sztylet. Wymagany poziom 39 .Dodatki - obniża wymagany poziom doswiadczenia o 31, mam poziom 11 , nie moge uzyć, Poziom 22 - nie moge użyć . Poziom 32 - nie moge uzyc . Coś może żle rozumiem ......?egwemik6 05 lis
05 lis Zna się ktoś na Czarowniku ?? Trwa zawzięte pierdolamento znudzonych grą weteranów, więc może ktoś odpowie na moje dwa pytania w dziale przeznaczonym dla czarowników ?? I tak już w ten syf nie gracie to macie dużo czasu ;)Cyrulik0 05 lis
05 lis Słabo blizz Długo myślałem co napisać, wiec postaram się mało bo jad czuje w sobie na poziomie wysokim. "Nie macie telefonów?" - dno, dna! "To bedzie prawdziwe diablo" - ok, kto spedza 8 i wiecej godzin grajac na telefonie? Usuwanie dislike na YT - super to takie profesionalne. Drugi panel Lore, postacie na koniec q&a. Dwie pierwsze osoby przepraszaja blizza za ostre słowa, reszta pytań jest troche o niczym. Tak to zostawie, bo najmilsze co moge napisać to to że było to mało wiarygodne. A odpowiedz na pytanie o to jaki bedzie model bizjesowy. Brzmiała mniej wiecej tak: (nie wiemy,najpierw robiny gre, a potem pomyslimy jak na niej zarobic) - dawno nie slyszalem tak malo prawdopodobnego zdania.Glordi2 05 lis
05 lis "Diablo Immortal" czyli odrodzenie "zakurzonego" forum. Wraz z ogłoszeniem "Diablo Immortal" nastąpił zwrot o 180 stopni i to w dosłownym znaczeniu. Forum, które już od ponad roku straszyło pustką i wiało na nim nudą przeszło istną metamorfozę. Od 2 listopada jesteśmy świadkami "wskrzeszenia" forum, ale w tym złym kontekście. Dlaczego? Chcieliśmy dużo, coś ogłosili, ale to już nie to. Moim zdaniem jednak był to przemyślany zabieg. Blizzard widział, że fora są puste, nikt się nimi nie interesuje i postawili wszystko na jedną kartę. Teraz forum pęka w szwach, ale nie z powodu radości, lecz smutku. Tematy mnożą się co minutę. Filmiki z Blizzconu zbierają tysiące łapek w dół. Są dowody, że statystyki te są zaniżane... Czegoś takiego nie było nigdy w historii. "Diablo Immortal" jak sam tytuł wskazuje odnosi się do Nieśmiertelnego Diablo... Chyba jednak ktoś się znacznie pomylił tworząc taki tytuł, który jednak można chyba zmienić... Gra na telefony dla graczy, którzy wychowali się na dwóch pierwszych częściach "Diablo" i są już zapewne po 40-tce nie jest raczej dobrą alternatywą. Czas pokaże co stanie się z tą serią. Pozdrawiam!Obishedo10 05 lis
05 lis Brak Witch Doctora w Immortal ...podobno WD wyleciał, żeby uczynić grę bardziej atrakcyjną dla chińczyków, którzy za czarnymi nie przepadają. Jeżeli to prawda, to imo największa żenada w całym tym fiasku.DonGiovanni6 05 lis
04 lis Pytania do niebieskich, ewentualnie zielonych. 1. Czy Diablo III rzeczywiście przeszło do sekcji Classic Games? Jeżeli Tak, to chciałbym potwierdzenia tego. 2. Co stanie się z Diablo III teraz, gdy waszym produktem docelowym stanie się Diablo Immortal? Będzie traktowane podobnie jak Diablo II? 3. Pytanie po części związane z drugim. Czy przewidziana jest nowa zawartość w postaci map, klas i mechanik do Diablo III? Czy pod tym względem trójka przejdzie w stan spoczynku? 4. Czy serial Diablo dla Netflixa jest obecnie w produkcji? Nie było o tym wzmianki na Blizzcon 2018. Jesteście w stanie wogóle coś na ten temat powiedzieć? Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania przez niebieskich, ewentualnie zielonych.YourNightmar16 04 lis
04 lis CAŁĄ PRAWDA O DIABLO IMMORTAL! NAJLEPSZE VIDEO :) upadek ze smiechu gwarantowany - nic dodać nic ująć: https://youtu.be/Y3CvVuhJI8o?list=PLJ3-g6EWnPk-x5aweLyTtUN9Xu1-DUew6alicecooper15 04 lis
04 lis Petycja https://www.change.org/p/supporters-of-the-diablo-franchise-and-the-spirit-of-what-blizzard-used-to-stand-for-cancel-diablo-immortal-00f44e8c-d4e7-419f-ab0d-4964b8bedc38 Petycja z forum en - niech zobaczą jak bardzo nam się podoba pomysł Diablo Immortal.Iskariota10 04 lis
04 lis Immortal oceny Nie wien czy ktos juz to poruszal ale naszla mnie taka mysl. Gry na telefon sie ocenia i tam juz blizzard chyba nie moze nic ocyganic. Patrzac na komentarze i lajki trailerow na YT wyobrazam sobie co sie bedzie dzialo z ocena tej gry. Nie wiem czy ktos bedzie chcial w to grac jak bedzie mialo srednio 3 gwiazdki na 5, albo i gorzej :PJagdenzo3 04 lis
04 lis Lost Vikings to gra idealna na telefony... ...ale jak mogliście to zrobić z Diablo?Rogal1 04 lis