Publiczny Serwer Testowy

10 lis Witamy na forum PST! Witamy na forum PST! Prosimy o dyskusję na temat najnowszych zmian w grze dostępnych na Publicznym Serwerze Testowym Diablo III! Fora społecznościowe mają się najlepiej, jeśli wszyscy użytkownicy traktują się nawzajem z szacunkiem i grzecznością. Dlatego też prosimy o poświęcenie odrobiny czasu na przeczytanie zasad postępowania. Regulamin forum: http://eu.battle.net/pl/community/conduct Wyszukiwarka Nowa funkcja wyszukiwania na górze strony społecznościowej Diablo III jest niezwykle bogata w opcje. Używaj jej, aby odnaleźć podobne tematy, wpisy na blogu lub podstrony, które mogą zawierać odpowiedź na twoje pytanie bez potrzeby zakładania nowego wątku na forach. Założenie nowego wątku obok innego już istniejącego często zakończy się jego usunięciem. Dalsze zamieszczanie usuniętych wątków doprowadzi do tymczasowego bana za spam. Co najgorsze, zdenerwujesz innych użytkowników forów, jeśli nie poświęcisz minuty na próbę znalezienia odpowiedzi. Ocenianie Nowy system oceniania promuje pozytywne dyskusje i pozwala na pogrzebanie nieprzydatnych wpisów, a nawet zgłoszenie tych wiadomości, które łamią zasady postępowania. Po najechaniu na wpis zobaczysz ikonki, reprezentujące kciuk do góry (lubię) i kciuk w dół (nie lubię). Kliknięcie w kciuk do dół pozwala na wybranie jednej z kilku opcji. „Nie lubię” negatywnie oceni wpis. Jeśli wiele osób użyje tej opcji wpis zacznie zanikać, a z wystarczającą ilością głosów, zostanie on całkowicie schowany. Możesz także łatwo zgłosić moderatorom wpis, zaliczany do kategorii spamu lub trollowania. Jeśli chcesz wysłać dokładny opis złamania regulaminu, użyj opcji „zgłoś”. Nie używaj mylących tytułów, nie pisz używając samych dużych liter, zbyt wielu znaków interpunkcyjnych, niestandardowych symboli itp. Chociaż każdy użytkownik chce, żeby jego wiadomości były czytane, prosimy powstrzymywać się przed używaniem tego typu taktyk w celu przyciągnięcia większej liczby ludzi do danego tematu. Pozwól wiadomościom samym sobie na to zasłużyć. Wątki łamiące tę zasadę zostaną usunięte. Używanie wyrazów Blizzard, Niebieski/Blue lub pseudonimu przedstawiciela zespołu Community w tematach w celu przyciągnięcia uwagi jest niemile widziane Każdy chce by Blizzard czytał i przyjmował do wiadomości ich wątki i doskonale to rozumiemy. Jednakże używanie tego typu wyrazów nie sprawi, że zwrócimy większą uwagę do takiego wątku. Postaraj się, żeby tytuł twojego wątku odpowiadał jego zawartości. Wątki i wpisy łamiące tę zasadę zostaną usunięte. Pamiętaj, że wątki o np. tokenie Blizzard authenticator lub najnowszym ogłoszeniu Blizzarda są dozwolone, gdyż słowo „Blizzard” w tytule jest ważne dla dyskusji prowadzonej w wątku. Pisanie wiadomości typu „pierwszy”, byłem tu” zalicza się do spamu Jeśli zamieścisz wpis, którego celem jest przyciągnięcie uwagi do konkretnego numeru wpisu w danym wątku, zostaniesz tymczasowo zbanowany/a. Jest to uważane za spam. To samo tyczy się wpisów typu „byłem/am tu” i temu podobnych, więc jeśli uważasz, że dany wątek powinien zostać poddany moderacji użyj przycisku z kciukiem w dół. Pisane TLDR lub L2P zalicza się do trollowania Zamieszczenie wiadomości, składające się tylko z TLDR (Too Long, Didn’t Read – za długie, nie przeczytałem/am) to potwierdzenie, że nie obchodzi cię opinia innego gracza. Pisanie L2P (Learn to play – naucz się grać) to wyśmiewanie umiejętności i poziomu doświadczenia innego gracza, zamiast przedstawienia własnych, konstruktywnych opinii. Oba skróty zaliczają się do kategorii trollowania i prowadzą do otrzymania tymczasowego bana. Otwarte upokarzanie zalicza się do nękania Otwarte oskarżanie innych (poprzez użycie ich imienia, pseudonimu lub jakiejkolwiek innej metody, która pozwala na identyfikację danej osoby) o haniebne zachowanie lub/i oszukiwanie doprowadzi do usunięcia wątku/wiadomości i tymczasowego bana. Nawet jeśli próba ostrzeżenia innych ma czasami słuszne podłoże, udzielenie zezwolenia na atakowanie innych w taki sposób niesie za sobą duże ryzyko. Możesz przedstawić swój punkt widzenia zachowując anonimowość uwikłanych osób i pozwolić czytelnikom zdecydować, czy chcą skontaktować się z tobą po dokładniejsze szczegóły. Nie podbijaj wiadomości Podbijanie wątków zalicza się do spamu. Zalicza się do tego także podbijanie bardzo starych (martwych) wątków bez powodu. Petycje są niemile widziane To forum służy do dyskusji i prosimy o przestrzeganie tej zasady. Tworzenie wątku w celu uzyskania „głosów” to żadna dyskusja. Wątki łamiące tę zasadę zostaną usunięte. Nie zamieszczaj wpisów na temat wątków zamkniętych lub usuniętych Wpisy zostają poddane moderacji z dobrego powodu. Do ciebie należy przeczytanie tego regulaminu i kodeksu postępowania na forach, aby zrozumieć powód zamknięcia danego wątku, a także by uniknąć popełniania tych samych błędów w przyszłości. Wielokrotnie powtarzane wątki na ten sam temat będą usuwane Kiedy zobaczymy wiele wątków na ten sam temat zwykle zostawimy jeden otwarty, zamkniemy jeden z nich z wytłumaczeniem i usuniemy resztę. Pozwala to na różnorodność dyskutowanych tematów i utrzymywanie dyskusji na konkretne tematy w jednym miejscu. To, który wątek zostanie pozostawiony zwykle zależy od jego długości oraz ogólne jakości zarówno pierwszego wpisu, jak i całości wątku.Wuluxar0 10 lis
10 lis Prosimy o zgłaszanie błędów na amerykańskim forum Uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych zgłaszaniem błędów o korzystanie z amerykańskiego forum utworzonego w tym celu: http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/13242594270 Błędy należy zgłaszać w języku angielskim. Dziękujemy serdecznie za pomoc w testowaniu!Wuluxar0 10 lis
03 paź Komentarz dotyczący zmian na PST Witajcie! Niektóre zmiany wprowadzone w ramach najnowszej aktualizacji PST wywołały gorące dyskusje, dlatego postanowiliśmy wyjaśnić powody podjęcia niektórych decyzji. Przede wszystkim chcemy rozwiać błędne przekonania, które pojawiły się wśród społeczności: Duże liczby nie zawsze oznaczają duże wzmocnienia i/lub osłabienia. Wydawałoby się, że zwiększenie premii do obrażeń z 6 100% do 10 100% to duża zmiana, ale Głębokie Szczeliny są skalowane wykładniczo. Do pokonania każdego kolejnego poziomu potrzeba mniej więcej 17% więcej obrażeń niż w przypadku poprzedniego. Zmiana z 6 100% na 10 100% to wzrost o około 66%, co przekłada się o dodatkowe 3 poziomy Głębokiej Szczeliny. Dane czerpiemy nie tylko z tablic wyników. Często jeden gracz osiąga wyjątkowo wysoki poziom Głębokiej Szczeliny w określonych warunkach, ale osiąga również niemal równie wysoki w przypadku odmiennych specyfikacji podziemi – jednak wyniki w Szczelinach o innych warunkach nie są uwzględniane na tablicach wyników. My natomiast dysponujemy danymi ze wszystkich ukończonych poziomów Głębokich Szczelin, które analizujemy i z których wyciągamy wnioski. Częściowo właśnie to mamy na myśli, kiedy mówimy, że czasami nie widać pełnego obrazu sytuacji. Ponadto nie przyglądamy się jedynie poziomom Głębokich Szczelin i czasom ich ukończenia. Przyglądamy się poziomom mistrzowskim, klejnotom legendarnym, ulepszeniom, statystykom – po prostu całej masie danych od naszego zespołu ds. analizy biznesowej – i przeprowadzamy wewnętrzne testy. Bierzemy na cel konkretny poziom Głębokiej Szczeliny z poziomem mistrzowskim, klejnotami legendarnymi, ulepszeniami, statystykami itp. określonymi na podstawie najlepszych ukończonych poziomów z aktualnej wersji gry i PST i próbujemy osiągnąć go, dokonując zmian na PST. Jednym z powodów, dla których niektóre specyfikacje są wzmacniane, potem osłabiane, znów wzmacniane i jeszcze raz osłabiane, jest to, że czasem nie zawsze uda nam się od razu osiągnąć zamierzony cel. Czasami granica zostaje także przesunięta dzięki osiągnięciom graczy, tak jak było w wypadku konfiguracji nekromanty z Krwawą Lancą. Nie próbujemy usunąć nekromanty ze szczytowej pozycji. Co więcej, analizując dane z pokonanych poziomów w aktualnej wersji gry i na PST, bierzemy pod uwagę włożony wysiłek. Gracze na PST mieli mniej czasu na próby niż gracze w zwykłej wersji gry. Uwzględniamy też fakt, że nie wszyscy grają na PST, więc niekoniecznie dysponujemy danymi od wszystkich najlepszych graczy używających danej specyfikacji. Głośno zrobiło się też o zmianach dotyczących Tornada, więc chcielibyśmy poruszyć dogłębnie i tę kwestię. Kilka aktualizacji PST temu naprawiliśmy błąd związany z umiejętnością Bitewny Szał z runą Rozlew Krwi, który znacząco osłabiał zadawane przez nią obrażenia. Wcześniej najlepsze konfiguracje oparte na Tornadzie wykorzystywały właśnie Bitewny Szał z runą Rozlew Krwi, więc wzrost obrażeń z 1700% do 3400% w przypadku Furii Pustkowi miał wynagrodzić osłabienie tej umiejętności. Jednak okazało się, że w ostatnim czasie do ukończenia najwyższych poziomów Głębokiej Szczeliny zaczęliście wykorzystywać Bitewny Szał z runą Miecze na Lemiesze. Wzięliśmy więc pod uwagę poziomy mistrzowskie, klejnoty legendarne i resztę konfiguracji u graczy, którzy ukończyli Głębokie Szczeliny 118, ale przyjrzeliśmy się też czasowi jakiego potrzebowali po udostępnieniu aktualizacji. Po przeanalizowaniu wszystkich tych czynników postanowiliśmy nieco zmniejszyć obrażenia zadawane przez Tornado – mniej więcej o 2 poziomy Głębokiej Szczeliny. Ze względu na to, jak wiele kwestii musimy mieć na uwadze, zdarza nam się popełniać błędy. Testy, w których bierzecie udział, wasze opinie i dyskusje wśród społeczności są dla nas niezmiennie ogromnie pomocne. Mamy nadzieję, że udało nam się bardziej zrównoważyć grę w tym cyklu aktualizacji. Jeszcze raz bardzo wam dziękujemy i życzymy przyjemnej gry!Savirrux0 03 paź
07 wrz PRZERWA TECHNICZNA NA PST – 7 WRZEŚNIA Cześć, PST zostanie wyłączony dzisiaj, w czwartek 7 września na około godzinę, o 19:30 czasu polskiego. Możliwe jest, że prace administracyjne potrwają dłużej – śledźcie wieczorem ten wątek na forum amerykańskim. Dziękujemy za pomoc w testowaniu!Wuluxar0 07 wrz
17 sie Aktualizacja 2.6.1 na PST Witajcie! Zapraszamy do zapoznania się z aktualizacją 2.6.1 na PST! Poniżej znajdziecie listę znanych błędów. Prosimy was o niezgłaszanie problemów, które się na niej znajdują, ponieważ jesteśmy już świadomi ich występowania. Pomóżcie też innym graczom w zgłaszaniu błędów, dzieląc się z nimi tą listą. Przypominamy, że nie zawiera ona wszystkich błędów występujących w tej aktualizacji, a jedynie kilka problemów wybranych zależnie od ich widoczności i wpływu na grę, potwierdzonych w aktualnej wersji gry i zaklasyfikowanych jako błędy przez dział kontroli jakości, oraz już sprawdzanych i w większości przypadków objętych planowaną poprawką. Jeśli jakiegoś błędu nie ma na poniższej liście, to nie oznacza, że o nim nie wiemy! Nie wyszczególniamy też potencjalnych luk i tym podobnych problemów. Prosimy pamiętać, że udokumentowane błędy nie zawsze da się naprawić według kolejności ich zgłoszenia. W niektórych przypadkach może nam zabraknąć czasu i zdołamy naprawić tylko część problemów. Jeśli uda nam się potwierdzić, że udokumentowanego błędu nie można naprawić, zostanie on usunięty z tej listy. Dziękujemy za przesyłanie zgłoszeń i miłej zabawy w Diablo III! Ogólne Próba kupienia nekromanty może powodować błędy W związku z tym wyłączyliśmy możliwość zakupu tej klasy do czasu wprowadzenia jednej z przyszłych aktualizacji na PST Przedmioty Uprząż Piekielnego Kła Występuje błąd związany z premią za sześć elementów zestawu Uwaga: ten efekt został wyłączony do czasu wprowadzenia jednej z przyszłych aktualizacji na PST Aspekty Tal Rashy Występuje błąd związany z premią za sześć elementów zestawu Uwaga: ten efekt został wyłączony do czasu wprowadzenia jednej z przyszłych aktualizacji na PST Młot Sędziego Obecnie moc legendarna tego przedmiotu nie działa Palec Małego Człowieka Założenie starej i nowej wersji tego pierścienia powoduje, że oba przestają działać Wuluxar0 17 sie
1d auto kill Grałem WD na pst i napotkałem jakiś błąd (chyba) w salach agonii. Mianowicie, katowskie ostrze zabijało mnie w każdym miejscu po tym jak przeszyłem przez nie. Nawet nie wiem czy któreś mnie trafiło, ale postać ginęła co kilkanaście sek. będąc całkiem daleko od nich w salach agonii. Po wyjściu z tej lokacji auto zgon ustał. Czy coś wiadomo o tym?Han0 1d
25 wrz Primalowa Szpica Karlei po patchu 2.6.1. Czy będę musiał ją jeszcze raz wydropić skoro dodają 60-80% dps-a w affiksie? Skoro primal to chyba powinna mieć maksymalny affiks na starcie po zmianie... Tyle matsów ile wydałem na nią to się w głowie nie mieści, a teraz to ma iść do kosza?ErniK8 25 wrz
18 wrz problem 395000 Witam mam problem skopiowałem postacie na pst. Jednak mam problem nie moge zalogwać sie ponieważ wyskakuje mi problem z licencją kod:395000 jakieś propozycje ?Paxon2 18 wrz
17 wrz Poziom tarczy widoczny jak poziom hit points!!! Tarcza na kuli!!! Moim zdaniem bardzo ważny element to korzystanie z tarczy dostępnych na skillach postaci - dalej poziom tarczy nie jest widoczny, widać jej istnienie ale poziomu tarczy niestety. Jestem graczem hardcore i chciałem na to zwrócić szczególną uwagę. W trakcie rozgrywki poziom tarczy nie jest nigdzie pokazany. Jednak znając aktualny poziom punktów tarczy tak jak hit points w kuli można podnieść komfort psychiczny gracza, w szczególności gracza hardcore. PozdrawiamAghora0 17 wrz
28 sie Szaman ,czyli destabilizacja gry cd... Witam. Tak znowu będę " płakał " . Powodem mojego "płaczu" brak różnorodności u szamana ,moim zdaniem monk powinien być przykładem dobrze zalansowanych setów . Nowe "usprawnienia" , wprowadzą jeszcze większy bałagan , i zwiększą dystans między tymi właściwymi przedmiotami ,i całą resztą . Jak zawsze będę wymieniał rzeczy które powinny być oczywiste ,a jednak o których z nieznanych mi powodów zapomniano. Moim zdaniem nastąpi kolejna fala bardzo złych zmian ,które wprowadzą wyrównanie "mety" ,kosztem już i tak ubogiej różnorodności buildów. Wiem że moce przerobowe są bardzo ograniczone ,ale już wcześniej pisałem o tym ,że tak będzie - mnożenie się problemów , przez wprowadzanie zbyt mocnych przedmiotów . Wartości procentowe w setach powinny się zmienić (wszystkie dla szamana ), a nie pojedyncze przedmioty (poza kilkoma wyjątkami). Jeśli dobrze pamiętam ,to pisałem o tym ,przy okazji wprowadzenia pierścienia małego człowieka do gry. Jeśli ktoś nie pamięta ,równocześnie zwiększono kilkakrotnie obrażenia dla tej umiejętności ,i dodatkowo wprowadzono pierścień który zwiększał znowu kilkakrotnie tę umiejętność . Jeśli wprowadzanie tego pierścienia miało za zadnie dać więcej możliwości w budowaniu postaci ,to efekt jest dokładnie odwrotny ... Szaman oprócz monstrum ,ma jeszcze: -armie fetyszy -psy zombie Po zmianach wprowadzonych wtedy do gry ,obrażenia z innych umiejętności przywołujących, są znikome . Zamiast je zbufować ,po przez zwiększanie obrażeń zadawanych przez sety ,to dalej jest ulepszany przedmiot który już dawno powinien być znefiony . Następna sprawa ,to kolejny kwiatek typu " lubię tą umiejętność ,a resztę mam w nosie ". Nietoperze ,a reszta umiejętności opartych na zużyciu many ... Kwasowa chmura ,i szarżujący zombie mają tylko i aż ,1 przedmiot mniej ,a to oczywiście sprawia że te um są pomijane. Ja jako ktoś kto woli mieć wybór ,bym zbufował bronie do tych um( a jeszcze lepiej ,dodał po przedmiocie zwiększającym obrażenia tych um) , a przedmioty od nietoperzy zostawił tak jak są teraz . Oczywiście bym mógł dalej wymieniać ,ale osobiście wole sobie pograć ,niż siedzieć na forum - z oczywistych względów .CzanRaptor2 28 sie
10 lis Jak wziąć udział w testach na PST Aby wziąć udział w publicznych testach, wymagana jest licencja Diablo III przypisana do konta Battle.net o nieposzlakowanej opinii (innymi słowy, nie może być ono zablokowane lub zbanowane). Ponadto należy pobrać i zainstalować aplikację Battle.net (jeżeli jeszcze z niej nie korzystacie). Krok 1: Stwórz konto PST. W tym celu zaloguj się na stronę zarządzania kontem Battle.net, wybierz licencję Diablo III, a następnie kliknij „Stwórz konto PST”. Jeżeli w przeszłości uczestniczyliście już w testach na PST (lub w beta-testach Reaper of Souls), możecie pominąć krok 1, ponieważ posiadacie już konto PST. Krok 2: Pobierz i zainstaluj aplikację Battle.net. Krok 3: Zaloguj się do aplikacji przy pomocy danych konta Battle.net i wybierz „Diablo III” z menu po lewej stronie. Krok 4: Na ekranie Diablo III znajdziesz rozwijane menu nad przyciskiem „Graj” (bądź „Instaluj”, jeśli nie masz zainstalowanej gry na komputerze). Wybierz „PST: Reaper of Souls” z tego rozwijanego menu. Krok 5: Możesz teraz zainstalować i grać w Diablo III w wersji 2.5.0 na PST. Aktualizacja 2.5.0 na PST jest dostępna we wszystkich wspieranych językach, a testy są otwarte dla graczy ze wszystkich regionów.Wuluxar0 10 lis
10 lis Jak skopiować postać na PST? Po uruchomieniu publicznych testów zostanie udostępniona opcja kopiowania istniejących postaci z aktualnej wersji gry Diablo III na konto PST. Warto podkreślić, że za każdym razem na konto PST można skopiować postaci tylko z jednego regionu. W przypadku skopiowania postaci z konta w innym regionie gry, postaci znajdujące się wcześniej na koncie PST zostaną utracone. Krok 1: Zaloguj się do klienta PST i stwórz nową postać. Po utworzeniu nowej postaci wróć do głównego ekranu postaci. Krok 2: Kliknij przycisk „PTR Copy” (przycisk kopiowania na PST) umieszczony w prawym górnym rogu ekranu. (Przycisk „PTR Copy” nie pojawi się w grze, dopóki nie stworzysz nowej postaci na 1 poziomie). Krok 3: Wybierz swój region. Krok 4: Kliknij przycisk „Copy”. Spowoduje to skopiowanie wszystkich postaci z twojego konta w wybranym regionie. Krok 5: Nastąpi odłączenie od klienta PST. Krok 6: Zaloguj się z powrotem. Twoje skopiowane postaci będą dostępne do gry. Pamiętajcie, że możecie kopiować postaci na swoje konto PST tylko z jednego regionu gry naraz. Jeżeli zdecydujecie się na skopiowanie postaci z innego regionu, utracicie bohaterów, których skopiowaliście wcześniej. Ponadto postaci można kopiować tylko raz na 24 godziny. Próba skopiowania postaci wcześniej spowoduje wystąpienie błędu.Wuluxar0 10 lis