klucznik

Dyskusja ogólna
Mam takie pytanie wiem gram trochę w tą grę ale jeszcze się aż tak nie znam. Możecie mi wytłumaczyć kto to, gdzie się go spotyka i w ogóle ten cały klucznik?
Klucznik Odeg na Polach Niedoli w akcie I - (1-60 : Klucz zniszczenia, 61-70 Klucz kości/Klucz Wojny)
http://www.d3andre.com/img/1_Odeg_the_Keywarden_c.jpg

Klucznik Sokahr w Oazie Dalgura w akcie II - (1-60: Klucz nienawiści; 61-70 Klucz obżarstwa)
http://www.d3andre.com/img/2_Sokahr_the_Keywarden.jpg

Klucznik Xah’Rith w Kamiennym Forcie w akcie III - (1-60:Klucz grozy; 61-70 Klucz wojny)
http://www.d3andre.com/img/3_Xah%27Rith_the_Keywarden_c.jpg

Klucznik Nekarat na pierwszym poziomie Srebrnej Iglicy w akcie IV - (1-60: Schemat na infernalną maszynę, 61-70: Schemat na machinę, Klucz zła)
http://www.d3andre.com/img/4_Nekarat_the_Keywarden.jpg

Są to potwory z których jest szansa na wydropienie kluczy do stworzenia portalu do UBER bosów.
Po wydropieniu schematu na machinę (z klucznika w akcie IV) po skompletowaniu 3 kluczy do 60 lvlu lub 4 kluczy powyżej 61, tworzysz infernalną machinę. Gdy już ją masz, idziesz do chatki w tristram w akcie pierwszym, ta chatka przed którą stoi dziadzio do leczenia, rozwalasz drzwi i wchodzisz do środka (możliwe jest to tylko przy włączeniu ostatniej opcji ostatniego zadania w pierwszym akcie w trybie kampanii, lub w trybie przygody.. TYLKO na poziomie UDRĘKA).

W środku dzięki machinie otwierasz portal do lokacji gdzie bijesz tzw. UBER bosy. czyli bosy które spotkałeś podczas kampanii.

Z tych uberów lecą części na pierścień piekielnego ognia. Recepty na odpowiedni poziom kupujesz u dziewczynki stojącej obok zaklinaczki/niedaleko teleportu w akcie drugim
I to cała filozofija;D
O początkach całej historii z infernalną machiną możesz poczytać też w starym artykule. Pamiętaj jednak, że od tamtego czasu trochę się zmieniło i wygląda to tak jak napisał Khavai
Wuluxar, zebrałem informacje z wszystkich tematów dotyczących tego etapu gry.
http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/10494680121
Wysłałem również prośbę o przypięcie tematu. Wielu ludków się pyta o to, a tematy często giną. Może warto to przykleić.
Nie pamiętam w jakich okolicznościach i kiedy uzyskałem trzy rodzaje kluczy, nie interesowałem się nimi. Teraz chciałbym spróbować swoich sił, ale brak mi Klucza wojny. Chodziłem parę razy na U3 do Kamiennego Fortu, ale kluczyk nie wypadł, podobnie na Polach Niedoli.

Czy trzeba spełnić jakieś konkretne warunki, czy po prostu nie mam szczęścia? Z powyższych informacji wynikałoby, że wystarczy zabić klucznika i liczyć na fart.

Edycja: Po walce z potworami zabiłem klucznika na Polach Niedoli i wypadł mi Klucz Kości, w Kamiennym Forcie nic nie wypadło, grałem na U4.
Witajcie, proszę o pomoc.
Gram trochę w D3, mam nawet kilka inferalnych machin ale.....
Udałem się do Nowego Tristram na U2, pukam stukam do drzwi chatki za Uzdrowicielem i nic :-(
Nie mogę do niej wejść i "odpalić" machiny. Proszę o poradę, co mam zrobić by się tam dostać.
Zaznaczam że jak zaznaczam drzwi chatki to kursor nie zmienia się z "rączki" na miecz.Pozdrawiam.
Masz za słaby DPS żeby pokonać drzwi :D
Prawdopodobnie próbujesz to robić w trybie Kampanii. Wejdź w tryb przygodowy i tam spróbuj ponownie. Jak nie masz dodatku to w kampanii musisz ostatni quest w 1 akcie wybrać.
Dziękuje Bardzo za pomoc. Będę pukał do tych drzwi tak jak radzicie. Teraz idę zbierać kolejne klucze do machin. Pozdrawiam Mario
Coś pokombinowali z Sokahr'em, ze wszystkich pozostałych klucze się sypią, jak pierze z kur, a ten skubaniec na 10 prób ani klucza, a przy 20 podejściach wywalił klucz tyle, że od Odega.
Witam. Nie znalazłem nigdzie wątku o interesującym mnie temacie, pozwoliłem więc sobie rzucić pytanie tutaj. Sprawa dotyczy klucznika Sokahra. Od jakiegoś czasu nie dość, że nie zostawia kluczy tak często, jak inni klucznicy, to na dodatek stanowi przeszkodę nie do obejścia. Czy dysponuje ktoś jakimikolwiek danymi na temat jego parametrów? Dodam, że gram na U IV i z wyjątkiem Maltaela nic nie stanowi dla mnie większego problemu.Pozdrawiam Wszystkich i z góry dziękuję za wszelkie rady.
Nie zauważyłem, aby klucze od Sokahra wypadały dużo gorzej niż inne. Nie mam wcale ich najmniej. .
Co do jego zabijania i Twoich problemów: słyszałem, że razem z Maltaelem na piwku opracowali taktykę walki z Tobą :).
Cześć, po jakimś roku wróciłem do zbierania kluczy od infernalnej machiny (gdy aktualizacja 2.0 uprościła to i zmniejszyła poziom trudności ogólny) i sokahr sprawia mi naprawdę trudności. Nie chodzi może o to, że pasek jego życia wolno schodzi, tylko nie mogę przeżyć spotkania z nim (najczęściej). Gram czarodziejem, więc jedyny sposób bezkontaktowy na zabicie go to hydra plus meteoryty z tal rashy. W innym przypadku, co chyba robią też pozostali derwisze, nawet po śmierci jest mi w stanie zabrać cały pasek zdrowia, a nawet więcej (gdy próbuję sie leczyć, albo Kormak uzdrowi), w ciągu paru sekund. Czy to jest normalne, czy ma on jakieś uber odbicie obrażeń? Jak takiego pokonać na hardcorze?
ma atak od trucizn i najnormalniej w świecie zatruwa i nawet jak on zginie to dalej trucizna ciebie truje ;)
Czy klucze lecą z kluczników tylko w kampanii czy też w trybie przygodowym?
@up
Oczywiście, że lecą w trybie przygodowym. Jak będziesz miał szczęście, to za jednym wejściem do gry zdobędziesz wszystkie 4 :)
przepraszam ale nie czytam wszystkiego :P co do tej inferalnej machiny to mi droplo przy pierwszym kluczniku za pierwszym razem :) cala machina :D
edit. poszedlem potem do oazy dalgura i tez od razu drop machiny :D
Brawo, kolejna nominacja do złotej łopaty, umówiliście się na rozkopywanie tematów sprzed kilku lat czy jak?
DonBidini
Wpisy: 1

To wiele wyjaśnia :)
Mam pytanie - w jakiej lokacji jest w piątym akcie klucznik?

Dołącz do konwersacji

Powrót do forum